Jump to content

Słuchawki + wzmacniacz Dac combo do 3000zł

hankusp
 Share

Recommended Posts

Witam i proszę o poradę. Chcę kupić zestaw słuchawki + wzmacniacz Dac combo do 3000 - 3500zł. Może być także z drugiej ręki, lub sprowadzane z zagranicy (Często jest wtedy dużo taniej).

Słucham jazzu, elektroniki z pogranicza jazzu, lubię też bardzo wokal i muzykę fortepianową. Źródłem jest laptop z Tidal HiFi i foobar z plikami flac głównie.

Zależy mi najbardziej na "wyciągnięciu" dźwięku z głowy, tak by zbliżyć do do wrażeń odsłuchowych z zestawu kolumnowego. Lubię detaliczne, przestrzenne brzmienie, ale z nutą muzykalności, tak by nie męczyło dłuższe słuchanie. Po przeczytaniu  różnych recenzji skłaniam się ku jakimś planarom, ale nie mam żadnego bezpośredniego doświadczenia

Słuchawki miały by być wokółuszne, raczej chyba otwarte, ale nie mam tu doświadczenia.

Jak dotąd słucham czasami ISK 9999 z Audio GD R2R -11  - to zestawienie wydaje się dla mnie trochę mało detaliczne, totalnie nieprzestrzenne i bas jest jakiś taki kluchowaty. Dlatego chciałbym coś znacznie poprawić.

Mogę zostać przy tym R2R-11 jako dac+amp, ale jest on w torze audio, który mam w pracy, a chcę stworzyć sobie warunki do słuchania w domu. Dlatego potrzebuję kupić drugie urządzenie tego typu

Będę wdzięczny za porady