Jump to content
EvilKillaruna

Fanklub słuchawek dynamicznych

Recommended Posts

1 minutę temu, Jakub Łopatko napisał:

Zapewne tak.

Czyli to coś jak były słuchawki o dwóch fizycznych przetwornikach z tym, że jeden odpowiadał za wysokie częstotliwości, a tu mamy jakby jeden przetwornik, ale z dwoma spiralami, które odpowiadają za reprodukcję dźwięku?

4 godziny temu, MIR05LAV napisał:

Tu mi na razie niczego nie brakuje.  W pon sprawdzę mam nadzieję na wzmacniaczu otl u @bpiotrow13 i porównam z lcd-3.

No i na bursonie cv2 i hugo. Moze sie w koncu uda;)

• Haha 1

W dniu 1.02.2020 o 23:42, bpiotrow13 napisał:

No i na bursonie cv2 i hugo. Moze sie w koncu uda;)

Udało się, dzięki @bpiotrow13! Było co porównywać.

Lcd-3 są fantastyczne! ZMF-y też dzielnie się broniły :) Fajnie było w końcu posłuchać ich na dobrej lampie!

20200203_222350.thumb.jpg.a6c2f30243c6697ddb4a8d80eb26b7e0.jpg

• Like 4

9 godzin temu, MIR05LAV napisał:

Lcd-3 są fantastyczne! ZMF-y też dzielnie się broniły :) Fajnie było w końcu posłuchać ich na dobrej lampie!

No fajnie, że się udało:) Super sprawa taki odsłuch! Mam nadzieję uda się wkrótce powtórzyć. No i fajne zdjęcie:)

LCD 3 takie "ludzkie", bez przejaskrawień. ZMF jak na zamknięte dość przestrzenne i takie ostrzejsze. Ciekawe, że co do kierunku dość zbliżone na lampie w porównaniu do LCD 3 na bursonie.

Coraz bardziej utwierdzam się, że LCD 3 to dla mnie koniec gry.

HD 600 na pewno sporo gorsze, ale nie tyle ile droższe są ZMF i LCD 3.

Poczekaj Mirek, jak zmienie lampy na sinusie;) Wstawie ECC82 Siemensy, albo Genalexy. Z lamp mocy idą już Tung Sole 5998:)

• Like 2

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Coraz bardziej utwierdzam się, że LCD 3 to dla mnie koniec gry.

I bardzo dobrze, właściwie pozostaje mi się tylko z powyższym zgodzić :) Nie ma co szukać nie wiadomo czego :)

Dla mnie wielkim plusem jest to, że ZMF-y wcale dużo nie odstają, bardziej kwestia preferencji czy sygnatury (choć też nie są one tak bardzo rozbieżne). Trzeba zaznaczyć, że słuchaliśmy Eikonów na padach Auteur, które podbijają wyższe rejestry, dają więcej powietrza i troszkę odejmują basu. W takiej konfiguracji mają one trochę więcej góry od trójek, minimalnie mniej wysuniętą średnicę i troszkę więcej basu (głównie sub-basu).

Jak @bpiotrow13 pisał, są bardzo zbliżone brzmieniowo na lampie do LCD-3 na CV2, co dla zamkniętych słuchawek jest nie lada wyróżnieniem :) Nie są wcale ciasne i nie czuć za bardzo ich zamkniętości. Co prawda chór kościelny z pogłosami i echem był oddawany ciut lepiej na LCD, ale znów nie była to jakaś wielka różnica.

Utwierdzam się powoli w przekonaniu, że ZMF-y to mój endgame zamknięty. Troszkę szkoda, że nie udało się porównać LCD-3 z Abyssami, ale pewnie będzie jeszcze kiedyś możliwość!

20200203_222307.thumb.jpg.da0efe1ae67cd013e48c555a8fa5263a.jpg

Edited by MIR05LAV

27 minut temu, MIR05LAV napisał:

I bardzo dobrze, właściwie pozostaje mi się tylko z powyższym zgodzić :) Nie ma co szukać nie wiadomo czego :)

Dla mnie wielkim plusem jest to, że ZMF-y wcale dużo nie odstają, bardziej kwestia preferencji czy sygnatury (choć też nie są one tak bardzo rozbieżne). Trzeba zaznaczyć, że słuchaliśmy Eikonów na padach Auteur, które podbijają wyższe rejestry, dają więcej powietrza i troszkę odejmują basu. W takiej konfiguracji mają one trochę więcej góry od trójek, minimalnie mniej wysuniętą średnicę i troszkę więcej basu (głównie sub-basu).

Jak @bpiotrow13 pisał, są bardzo zbliżone brzmieniowo na lampie do LCD-3 na CV2, co dla zamkniętych słuchawek jest nie lada wyróżnieniem :) Nie są wcale ciasne i nie czuć za bardzo ich zamkniętości. Co prawda chór kościelny z pogłosami i echem był oddawany ciut lepiej na LCD, ale znów nie była to jakaś wielka różnica.

Utwierdzam się powoli w przekonaniu, że ZMF-y to mój endgame zamknięty. Troszkę szkoda, że nie udało się porównać LCD-3 z Abyssami, ale pewnie będzie jeszcze kiedyś możliwość!

20200203_222307.thumb.jpg.da0efe1ae67cd013e48c555a8fa5263a.jpg

Miał być hugo 2 słuchane i opowiadane, a hugo 2 na zdjęciu tylko? To jak z hugo 2? :fascinating:

3 godziny temu, Nehero napisał:

Miał być hugo 2 słuchane i opowiadane, a hugo 2 na zdjęciu tylko? To jak z hugo 2? :fascinating:

Hehe, fakt:)

Pierwsza sprawa - to Hugo 1 :) Hugo jeden przy Bursonie i Sinusie wypadł wg mnie dość.. sucho? Głównie jeśli chodzi o średnicę. Przy Etherach C Flow jego podbicie basu, dodatkowa dynamika i dodatkowe szczegóły bardzo pomagały, ale przy ZMF-ach basu jest odrobinę za dużo i góra robi się, może nie męcząca, ale trochę jakby za bardzo zaznaczona. 

Dla ZMF-ów najbardziej podobała mi się lampa, choć raczej przy spokojniejszym repertuarze, wokalach(!) , potem Burson (lepiej jako wzmacniacz do każdej muzyki) i dopiero na końcu Hugo. Choć słucham właśnie w tej chwili w pracy i wydaje mi się bardzo dobrze :) Kwestia bezpośrednich porównań, to nie jest tak, że nie pasuje i w ogóle źle zagrają razem. W porównaniu z playmatem everest góra jest jednak bardziej gładka w hugo. Bądź tu mądry..

Do Lcd-3 zdecydowanie bardziej pasował i w niektórych kawałkach nawet potrafił nam się najbardziej podobać. Nie sposób wybrać tylko jednego zwycięzcę niestety. W dynamicznych utworach było ekstra na hugo a tak sobie na Sinusie. Inna sprawa to, że jeszcze nie ma docelowych lampek :)

Edited by MIR05LAV

1 godzinę temu, MIR05LAV napisał:

Hehe, fakt:)

Pierwsza sprawa - to Hugo 1 :) Hugo jeden przy Bursonie i Felixie wypadł wg mnie dość.. sucho? Głównie jeśli chodzi o średnicę. Przy Etherach C Flow jego podbicie basu, dodatkowa dynamika i dodatkowe szczegóły bardzo pomagały, ale przy ZMF-ach basu jest odrobinę za dużo i góra robi się, może nie męcząca, ale trochę jakby za bardzo zaznaczona. 

Dla ZMF-ów najbardziej podobała mi się lampa, choć raczej przy spokojniejszym repertuarze, wokalach(!) , potem Burson (lepiej jako wzmacniacz do każdej muzyki) i dopiero na końcu Hugo. Choć słucham właśnie w tej chwili w pracy i wydaje mi się bardzo dobrze :) Kwestia bezpośrednich porównań, to nie jest tak, że nie pasuje i w ogóle źle zagrają razem. W porównaniu z playmatem everest góra jest jednak bardziej gładka w hugo. Bądź tu mądry..

Do Lcd-3 zdecydowanie bardziej pasował i w niektórych kawałkach nawet potrafił nam się najbardziej podobać. Nie sposób wybrać tylko jednego zwycięzcę niestety. W dynamicznych utworach było ekstra na hugo a tak sobie na felixie. Inna sprawa to, że jeszcze nie ma docelowych lampek :)

Czyli jak prawdziwy audiofill trzeba mieć kilka torów do słuchawek, do różnych utworow, gatunków.:D

Albo róźne lampy do różnego grania jak mają monobloki Woo audio.

4 minuty temu, Nehero napisał:

Czyli jak prawdziwy audiofill trzeba mieć kilka torów do słuchawek, do różnych utworow, gatunków.:D

Albo róźne lampy do różnego grania jak mają monobloki Woo audio.

Hehe, trochę takie wnioski właśnie :)

Zdecydowanie to jest Hugo 1, świetnie w biurze brzmi mi z AKG 270. Najżywsze brzmienie z wszystkich trzech wzmacniaczy.

To jest jak piszecie zależne od utworu i słuchawek i czasami daje się odczuć tylko w bezpośrednim porównaniu. Czasami do podobnych efektów można dojść różnymi drogami np. jak pisaliśmy lcd 3 plus burson cv 2 brzmiał podobnie do ZMF plus Sinusaudio. ZMF to chyba najfajniejsze zamknięte jakich słuchałem. Następnym razem musimy porównać do AKG 270, bo teraz nie starczyło czasu.

Ciekawe doświadczenie tak posłuchać i powymieniać się wrażeniami na bieżąco:)

• Approved 1

56 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Ciekawe doświadczenie tak posłuchać i powymieniać się wrażeniami na bieżąco:)

Zazdro :ok-idle:

6 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

decydowanie to jest Hugo 1, świetnie w biurze brzmi mi z AKG 270. Najżywsze brzmienie z wszystkich trzech wzmacniaczy.

Dzieki za relacje z odsłuchów ,Mirek podpowiedział dodatkowo sporo fajnych ciekawostek ( przez to muszę jechać do Top Hifi posłuchać lcd-3 v Diany, jako fan  średnicy i wokali )  :) U mnie k270 bardzo wysoko stoją w rankingu, nie skłamie że czasami  wydaja mi się lepiej spasowane  z rme ,niż grały lcd-xc  . Tylko poeksperymentował bym z jakimiś wygodniejszymi padami . Taki używany rme dac  + akg 270 i ma się przyjazny zestaw za nie całe 3 tys ...

• Like 1

5 minut temu, maszynista1987 napisał:

Dzieki za relacje z odsłuchów ,Mirek podpowiedział dodatkowo sporo fajnych ciekawostek ( przez to muszę jechać do Top Hifi posłuchać lcd-3 v Diany, jako fan  średnicy i wokali )  :) U mnie k270 bardzo wysoko stoją w rankingu, nie skłamie że czasami  wydaja mi się lepiej spasowane  z rme ,niż grały lcd-xc  . Tylko poeksperymentował bym z jakimiś wygodniejszymi padami . Taki używany rme dac  + akg 270 i ma się przyjazny zestaw za nie całe 3 tys ...

Jak jestes fanem srednicy i wokali, to lcd 3 Cie powala:) Mirek zapodal kawalek z damskim wokalem i zabrzmialo zjawiskowo.

Akg 270 z padami standardowymi i oringami sa bardzo wygodne.

Dian finalnie nie posluchalismy, bo spadly na nas chyba wszystkie plagi egipskie:)) zony i wszystkie dzieci po kolei chore:))

• Haha 1

Dziś przyjechały zrekablowane Koss Porta Pro, ze stajni kolegi Perula z sąsiedniego forum ;)

Dwa kabelki SE 2-żyłowy, XLR 4-żyłowy na podobno neutralnej dźwiękowo miedzi. Bardzo solidnie wykonane. Grają nieziemsko jak na tak tanie słuchawki :) Szczególnie po tym grubszym kabelku.

image.thumb.png.ef152ea62e42c9ebbcfb490b082e9e72.png

Nie, po prostu po zdjęciach nie widać. Przy czym jedyne co mogę doradzić patrząc po nich, to nie stresować zbytnio kabla przy wylocie wtyków i uważać na oplot.