Jump to content

Słuchawki wokółuszne do muzyki do 600 PLN

ukrytysmok
 Share

Recommended Posts

mogą być używane. Priorytet to wygoda w użytkowaniu i jakość dźwięku. Chciałbym znaleźć najlepszy stosunek jakość/cena do 600 PLN lub mniej. Ostatnio korzystałem z beyerdynamics dt770 i na dłuższą prace były bardzo niewygodne. Teraz chciałbym znaleźć coś bardziej uniwersarsalnego co zagrałoby również z lepszego telefonu komórkowego. Z używanych zastanawiałem się nad momentum Aei lub Philips fidelio L2. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Muzyka jaką mają odtwarzać to funk/soul/jazz. Pozdrawiam

Witam,

Wygoda to kwestia niestety bardzo indywidualna. Wiele modeli słuchawek, które osobiście uznałbym za niewygodne, dla innych osób były bezproblemowe. Zdarzało się jednak też i na odwrót.

Osobiście byłbym za Momentum. Szkoda tylko że bardzo dobrze grające M2 są poza Pana zasięgiem. 

Pozdrawiam.

Dziękuje za odpowiedź. Też żałuje :) może poczekam i trafią się na jakiejś aukcji, ewentualnie będę obserwował rynek. Beyerdynamics były niewygodne wydaje mi się, że ze względu na zamkniętą konstrukcje, więc dłuższe użytkowanie męczyło. Mam jeszcze technicsa RP-F500 i są sporo wygodniejsze, niestety zniszczone czasem użytkowania.

Raczej stawiałbym na nausznice i pojemność na ucho. W sumie Momentum też nie są jakieś ogromnie pojemne (to model nadal pseudo-kompaktowy), ale jeszcze znośne i wykonane z na tyle dobrych materiałów, że nie powinno być na tym polu problemów. W DT770 ma Pan możliwość wygięcia pałąka tak, aby zmniejszył się docisk słuchawek do głowy - kosztem izolacji zwiększy Pan w nich wygodę.

Zastanawiam się jednak nad zwiększeniem budżetu do ok 1000 PLN. W tej cenie znalazłem dwa ciekawe modele: Fidelio M2 i Momentum M2 Aei. Czy warto zwrócić uwagę jeszcze na któryś? Znalazłem też na allegro Momentum Aei (nie m2 tylko wcześniejsze wersja), ale nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji na ich temat, a sprzedawca mówi, że są takie same jak m2 tylko niech różnią sie konstrukcją, czy mógłby Pan się wypowiedzieć na ten temat?

Wie Pan, ja jako osoba postronna i zupełnie obca mogę jedynie powiedzieć za siebie, co ja bym wybrał pod własny gust i anatomię. Osobiście z podanych trzymałbym się właśnie M2.

Obawiam się, że sprzedawca próbuje Pana okłamać lub nie dysponuje odpowiednią wiedzą by udzielić Panu odpowiedzi. Parę dni temu odesłałem Momentum M2 AEG użyczone na weekend w celach odsłuchowych i jak dla mnie są to różnie brzmiące słuchawki z tego co pamiętam z pierwszych Momentum. M2 to nowy model o zupełnie innym strojeniu: równiejszym i jaśniejszym. Niestety są też trochę droższe od pierwszej edycji.