Jump to content

[Rozwiązny] Tidal - pytanie techniczne

prohaks
 Share

Recommended Posts

Cześć
Pewnie są wśród forumowiczów użytkownicy Tidal'a i jak każdy wie ich player jest po prostu tragiczny. Brak EQ a dodatkowo Audeze ma fajną wtyczkę do foobar'a. Pytanie brzmi czy da radę odpalić jakoś Tidala właśnie przez foobar'a?

Edited by prohaks

Poza wspomianych pluginach Audeze, to sporo własnych ustawień, bardzo czytelny i przejrzysty interface, własne biblioteki, info o artystach i okładki do plików z dysku, radio internetowe, teksty utworów, bogate info o plikach w tym Dynamic Range.

Dnia 14.04.2018 o 12:14, prohaks napisał:

Mam problem z Roon'em. Sypie mi się nie miłosiernie. Napisałem do supportu. Zobaczę co zrobią.

A na czym polega to sypanie się? Bo w sumie też czytałem i wygląda zachęcająco szczególnie z wersją dożywotnią.

53 minuty temu, Nehero napisał:

A na czym polega to sypanie się? Bo w sumie też czytałem i wygląda zachęcająco szczególnie z wersją dożywotnią.

Aplikacja wywalała się po prostu bez żadnej przyczyny. Ale ostatnio ustało. Wrażenie użytkowe dobre.

On 13/04/2018 at 4:08 PM, Compton said:

Jaką masz subskrypcję, roczną czy dożywotnią?

roczna bo chcialem przetestowac solidnie ale zmienie na dozywotnia.

Nie mialem problemu z instalacja i sewerem a kupilem prostszy od NAS.

Nie zapomnijcie do kosztow Roona dodac serwer i pozadna siec wifi jezeli chcecie go uzywac na 100%. To wydatek mniej wiecej 2500 zl z dyskami.

Edited by ysis

18 godzin temu, ysis napisał:

roczna bo chcialem przetestowac solidnie ale zmienie na dozywotnia.

Nie mialem problemu z instalacja i sewerem a kupilem prostszy od NAS.

Nie zapomnijcie do kosztow Roona dodac serwer i pozadna siec wifi jezeli chcecie go uzywac na 100%. To wydatek mniej wiecej 2500 zl z dyskami.

Powiem szczerze prościej jest zbudować sobie komputer i tam wsadzić dyski, wtedy nic nas nie ogranicza poza płytą główną. A przerabiałem tą kwestię chcać sobie właśnie coś takiego zrobić, na razie odłożyłem plany na pózniej. Zacząłem od gotowych NAS, jednak stwierdziłem, że dobry NAS to wydatek 1.5-2k abyśmy nie byli zbyt ograniczeni miejscem na dyski, ani samą pojemnością. A do 1k zbudujemy komputer z używanych części, który możliwościami przewyższy każdy gotowy NAS, a oprogramowania w sieci jest sporo.

A dyski? No drogie szczególnie jeśli nie chcemy pierwszych lepszych

Osobiście pod serwery i magazyny danych celowałbym w WD Gold 4TB, bo te 8TB i 10TB są z tego co słyszałem piekielnie głośne.

problem w takiej konfiguracji to fakt ze komputer musi ciagle byc pod napieciem a obsluga bedzie mniej "user friendly" niz dedykowanego NAS ktory staje sie niewidoczny.

Jak chodzi o dyski to nie bardzo widze sensu zakladac tak wielkie dyski i dodatkowo mechaniczne chyba ze ma sie ogromna prywatna kolekcje filmow z wakacji w HD. Do biblioteki audio dysk SSD 300 gb/500 gd ssd wystarczy imo zupelnie przy tidalu i netflixach gdzie duza partia utworow jest online (drugi dysk ssd 200 gd na system). Dodatkowo to eliminuje problem glosnosci dyskow i znaczaco polepsza dzialanie systemu.

Widzisz coś za coś, mniejsze możliwości za funkcję plug and play. Do samej muzyki masz rację tyle miejsca nie potrzebne, ale czy SSD będzie lepsze? SSD na system jak najbardziej, a SSD na dane? Jeśli codziennie przesyłasz sporą ilość danych liczoną w kilkudziesięciu czy kilkuset GB danych to tak, ale jeśli muzykę masz zamiar wrzucić na dysk i jej nie ruszać to nie wiem jaka miałaby być korzyść z SSD na dane.

Chyba, że nie ogranicza Cie portfel to wtedy nie ma problemu 500GB SSD na SATA III to koszt koło 600-1000 zł zależy jakiej firmy weźmiesz. W HDD za ok. 700 zł masz 4TB WD GOLD. Pytanie bedzie tutaj, czy potrzebujesz większej prędkosci czy pojemności.

Plus komputera taki, że masz pełną dowoloność i teraz i później przy rozbudowie, a przy gotowcach zostaje kupno nowego, jeśli zabraknie Ci slotów na dyski.

Komputer to oczywiście bardziej skomplikowany wybór, bo ręcznie trzeba wszystko skonigurować, ale jak patrzyłem to są gotowe systemy specjalnie pod domowej roboty NAS-y, które funkcjonalnością nawet przebijają gotowce z racji, że nie masz niczego narzuconego z góry.

A gotowe NAS-y? Fajne mniej roboty podłaczasz, wkładasz dyski i gotowe. Wszystko zależy czy chcesz się pobawić czy chcesz mieć urządzenie plug and play

Dla mnie to wygląda, że już opłaciłeś i następnym razem odnowi się samo ściągając ci kasę automatycznie 25 kwietnia 2019. Także jeśli rozmyślisz się w ciągu roku i nie będziesz chciał kontynuować to anuluj subskrypcję. A z konta pewnie ściągnie ci za kilka dni.

Edited by nsk

Odpowiedź od supportu:

Cytat

Right now you still have access to Roon, but our system has attempted to charge your card twice and was unable to process the charge. You should have gotten automated emails from us with regard to the failed charges, which include instructions for how to fix things up.

Our system will automatically retry the charges a couple of more times, but if they continue to fail you will lose access to Roon. If you fix the issue and we successfully charge you for your membership, you will maintain access to Roon and you will be all set with your annual membership.

Dzisiaj przeprocesowałem płatność i na pewno mam już roczną subskrypcję.