Jump to content

Koss porta pro - recabling czy nowe słuchawki?


Mikołaj.N
 Share

Recommended Posts

Witam,

stoję przed dylematem. Od kilku dni czytam posty Pana Jakuba, dzięki czemu właśnie idą do mnie nowe słuchawki - dziękuję!. Jednak mają one służyć jedynie w podróży. Na domowy użytek aktualnie posiadam Koss Porta Pro. Przeżyły wiele, zahaczyłem kolanem o kabel co spowodowało jego wyrwanie. Jednak ten problem mam już chwilę temu z głowy. Niestety już kolejny raz (w serwisie, później przez kolegę) wymieniany był jack z różnym skutkiem. Zastanawiam się czy warto pokusić się na recabling, czy może jednak to czas na poszukiwanie nowego modelu? Czytałem wiele dobrego o recablingu, jednak koszt zabiegu np. na stronie audeos.pl jest niemal równy cenie nowych porta pro. Stąd dylemat. Co zrobić?

Dodam jeszcze, że słucham różnej muzyki, a także gram na instrumentach klawiszowych, więc zależy mi na w miarę uniwersalnym rozwiązaniu.

Będę wdzięczny za wszelkie rady!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Generalnie koszt można mocno zredukować poprzez kupno komponentów samodzielnie i wykonanie takiej procedury samodzielnie. Wcześniej jednak najlepiej byłoby mocno się w temacie doszkolić co do koniecznych do wykonania operacji, sposobu ich wykonania oraz ogólnie potrzebnych materiałów.

Super tanio powinien wypaść pakiet: 

  • kabel w otulinie PE, np. Canare StarQuad L-4E5S,
  • wtyk jack wedle uznania, nawet najprostszy REAN, ew. Neutrik lub Amphenol,
  • czarna rurka termokurczliwa aby można było z niego wykonać np. splitter. 

Sklep należałoby wybrać taki, który w 100% realizuje zamówienia i jest z nim kontakt. 

Alternatywą jest zlecenie wykonania recablingu osobie trzeciej, która ma doświadczenie i jest w stanie samodzielnie zamówić takie materiały oraz przeprowadzić wymianę. Nasze forum jest niestety jeszcze zbyt młode, aby taka działalność komukolwiek się tu opłacała. Nie brak jednak recablerów w sieci na forach komercyjnych. 

Od razu muszę zastrzec, że sam nie wykonuję takich usług z racji braku czasu i wiedzy, choć z chęcią bym się nauczył w pewnym momencie tworzyć różnego rodzaju okablowanie na własne potrzeby. Wcześniej jednak uczyć będę się na swoim własnym sprzęcie i jeśli już psuć, to za swoje własne pieniądze :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje Kosa PortaPro rekablował kiedyś Jimmi Dragon z dość pozytywnym skutkiem, zatem pod tym względem mogę polecić Drutmistrza. ;) Jeśliby zabrać się samemu za rekabling, trzeba uważać przy rozbieraniu Kossów, plastiki potrafią popękać.

http://forum.mp3store.pl/topic/130301-jimmi-dragon-custom-cables/

 

Edited by Bernie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...