Jump to content

Koss porta pro - recabling czy nowe słuchawki?

Mikołaj.N
 Share

Recommended Posts

Witam,

stoję przed dylematem. Od kilku dni czytam posty Pana Jakuba, dzięki czemu właśnie idą do mnie nowe słuchawki - dziękuję!. Jednak mają one służyć jedynie w podróży. Na domowy użytek aktualnie posiadam Koss Porta Pro. Przeżyły wiele, zahaczyłem kolanem o kabel co spowodowało jego wyrwanie. Jednak ten problem mam już chwilę temu z głowy. Niestety już kolejny raz (w serwisie, później przez kolegę) wymieniany był jack z różnym skutkiem. Zastanawiam się czy warto pokusić się na recabling, czy może jednak to czas na poszukiwanie nowego modelu? Czytałem wiele dobrego o recablingu, jednak koszt zabiegu np. na stronie audeos.pl jest niemal równy cenie nowych porta pro. Stąd dylemat. Co zrobić?

Dodam jeszcze, że słucham różnej muzyki, a także gram na instrumentach klawiszowych, więc zależy mi na w miarę uniwersalnym rozwiązaniu.

Będę wdzięczny za wszelkie rady!

• Like 1

Witam,

Generalnie koszt można mocno zredukować poprzez kupno komponentów samodzielnie i wykonanie takiej procedury samodzielnie. Wcześniej jednak najlepiej byłoby mocno się w temacie doszkolić co do koniecznych do wykonania operacji, sposobu ich wykonania oraz ogólnie potrzebnych materiałów.

Super tanio powinien wypaść pakiet: 

• kabel w otulinie PE, np. Canare StarQuad L-4E5S,
  • wtyk jack wedle uznania, nawet najprostszy REAN, ew. Neutrik lub Amphenol,
  • czarna rurka termokurczliwa aby można było z niego wykonać np. splitter. 

Sklep należałoby wybrać taki, który w 100% realizuje zamówienia i jest z nim kontakt. 

Alternatywą jest zlecenie wykonania recablingu osobie trzeciej, która ma doświadczenie i jest w stanie samodzielnie zamówić takie materiały oraz przeprowadzić wymianę. Nasze forum jest niestety jeszcze zbyt młode, aby taka działalność komukolwiek się tu opłacała. Nie brak jednak recablerów w sieci na forach komercyjnych. 

Od razu muszę zastrzec, że sam nie wykonuję takich usług z racji braku czasu i wiedzy, choć z chęcią bym się nauczył w pewnym momencie tworzyć różnego rodzaju okablowanie na własne potrzeby. Wcześniej jednak uczyć będę się na swoim własnym sprzęcie i jeśli już psuć, to za swoje własne pieniądze :).

• Like 1

Moje Kosa PortaPro rekablował kiedyś Jimmi Dragon z dość pozytywnym skutkiem, zatem pod tym względem mogę polecić Drutmistrza. ;) Jeśliby zabrać się samemu za rekabling, trzeba uważać przy rozbieraniu Kossów, plastiki potrafią popękać.

http://forum.mp3store.pl/topic/130301-jimmi-dragon-custom-cables/

Edited by Bernie
  • Like 1