Jump to content

AIM SC808/Denon PMA 720AE/Magnat Quantum 677

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zadawałem już podobne pytania na innych forach audio, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Może dlatego, że pytania są nieco naiwne - nie bardzo znam się na wymianie opampów.

Czy w kacie sc808 można wymienić (i czy jest to łatwe) opampy, które odpowiadają za dźwięk w wyjściach na wzmacniacz?

Czy dotyczy to tylko odsłuchu za pomocą słuchawek?

Pytam, bo nie jestem do końca zadowolony z tej karty - wysokie tony w niektórych utworach są zbyt ostre.  

Pozdrawiam!

PS. doczytałem, że jest tam 1 opamp i że jest niewymienny, ale może się mylę?

Edited by BigDaddyBowe

Dzięki za odpowiedź,

oczywiście czytałem tą recenzję, ale chciałbym się upewnić, czy dobrze zrozumiałem teorię.

Napisano tam, że cyt.: " W przypadku SC808 sygnał przebiega po niebieskich liniach zilustrowanych powyżej. Jak widać zachowuje się on następująco:
– AA + niewymienne C + B dla wyjścia słuchawkowego,
– AA + niewymienne C dla wyjść RCA"

czy oznacza,to, że dla wyjść RCA niewymienny jest bufor  LM4562NA ('C") natomiast opampy oznaczone jako "AA" są wymienne?

I te "AA" również biorą udział w przebiegu sygnału dla wyjść RCA? Czyli - de facto - można poprawić dźwięk i dla wyjścia głośnikowego?

Dziękuję za odpowiedź!

Mam jeszcze pytanie co do odpowiedniej kombinacji opampów.

Na pewno przetestuję polecane przez Pana - 2x LME 49720 (swoją drogą chodzi o wersję "NA", prawda?)

Jednak z tego co wyczytałem, większość wskazanych w recenzji kombinacji odnosi się do wyjścia słuchawkowego., i nie uwzględniają "wbudowanego na stałe"  LM4562NA. 

Jakie jeszcze para opampów we współpracy z LM4562NA mogłaby zagrać dobrze?

Słucham dużo ostrej (w tym death/black metal) muzyki i obecnie, na fabrycznych ustawieniach wysokie tony w niektórych nagraniach bywają męczące. 

Nie chciałbym przesadzać z zaciemnianiem/ocieplaniem dźwięku, ideałem byłby układ, dzięki któremu dociążona zostanie średnica a wysokie tony ulegną jedynie lekkiemu złagodzeniu. 

Edited by BigDaddyBowe