Jump to content

Głośniki 2.0/2.1 + FiiO E10?

Recommended Posts

Dzień dobry,

szukam głośników komputerowych w cenie ok. 300 zł, z obsługą bluetooth i możliwie jak najlepszym, uniwersalnym, szczegółowym brzmieniem (wydawało mi się, że subwoofer będzie niezbędny, ale tutaj i na stronie czytam, że porządne 2.0 nie ustępują zestawom 2.1) do pokoju 15-20 m2.

Rzecz w tym, że chciałbym kupić sprzęt jak najlepiej pracujący z moim obecnym "setupem", którego profesjonalny rysunek techniczny zamieszczam poniżej - proszę się nie śmiać :DChciałbym też, by raz na jakiś czas można było np. puścić muzykę z komórki przez bluetooth.

W E10 mam też nieużywane złącze coaxial - powinienem brać to pod uwagę kupując i podłączając głośniki?

A może powinienem po prostu sprzedać DACa, kupić głośniki z wbudowanym konwerterem i do nich podłączyć słuchawki? Jestem już przyzwyczajony do skoku jakościowego, jaki mi zapewnił FiiO i nie chciałbym pogorszenia brzmienia na słuchawkach.

Myślałem o Fenda R30BT, ale właśnie ten wbudowany DAC zbił mnie z tropu i stąd niniejszy post.

Untitled-2.jpg

16 minut temu, njm napisał:

Dzień dobry,

Witam.

16 minut temu, njm napisał:

szukam głośników komputerowych w cenie ok. 300 zł

Polecane głośniki są na blogu.

17 minut temu, njm napisał:

wydawało mi się, że subwoofer będzie niezbędny, ale tutaj i na stronie czytam, że porządne 2.0 nie ustępują zestawom 2.1

Jakościowo nie ustępują. Jeśli liczy się ponad wszystkim bas - wtedy należy wybrać 2.1.

17 minut temu, njm napisał:

Chciałbym też, by raz na jakiś czas można było np. puścić muzykę z komórki przez bluetooth

E10 nie ma takiej funkcji. Albo więc wymiana źródła na coś w stylu Sound Blaster E5, albo zakup głośników mających funkcję BT.

18 minut temu, njm napisał:

W E10 mam też nieużywane złącze coaxial - powinienem brać to pod uwagę kupując i podłączając głośniki?

Tylko jeśli głośniki będą posiadały wejście koaksjalne.

22 minuty temu, njm napisał:

A może powinienem po prostu sprzedać DACa, kupić głośniki z wbudowanym konwerterem i do nich podłączyć słuchawki?

Zależy jaka będzie ich jakość. W 300 zł nie spodziewałbym się cudów.

23 minuty temu, njm napisał:

Myślałem o Fenda R30BT, ale właśnie ten wbudowany DAC zbił mnie z tropu i stąd niniejszy post.

Głośniki można też podłączyć konwencjonalnie.