Jump to content

thinksound MS01 vs RHA MA750 wobec Vsonic GR07 classic

Rasowy
 Share

Recommended Posts

Szanowni Panowie,

a jak się ma sytuacja pomiędzy thinksound MS01, a RHA MA750? Jakie są pomiędzy nimi różnice?

MA750 niegdyś posiadałem, obecnie mam Vsonic GR07 classic. W GR07 powalająca jest szerokość sceny i pełnia u góry, chociaż sybilują. Jednakże brakuje mi głębokości sceny i napowietrzenia. Dźwięki są zbyt blisko, przez co dość osaczają. Świetnie pod tym względem brzmiały MA750, choć scenę miały węższą oraz nie miały tak wyrazistej i pełnej góry. Za to brzmienie było dociążone przez bas, co też traktuję na plus. Planuję pozbyć się GR07, ale nie ustaliłem jeszcze, czym je zastąpić. Proponują Panowie MS01, czy jednak z powrotem MA750.

MS01, MA750 i E1 mają swoje recenzje na blogu, także nie powinno być problemu z bezpośrednim porównaniem. Zwłaszcza że testy wykonywała w każdym przypadku ta sama osoba. 

Tak, ale tam jest coś nie tak z gwarancją (tylko rękojmia i tylko 1 rok), przynajmniej z tego co wcześniej analizowałem.

Niestety nie jestem w stanie tego wykonać samodzielnie i sam byłbym skazany na takie podejście jak porównywanie samych recenzji, ponieważ MS01 testowałem bardzo dawno temu, zaś MA750 i E1 to całkowicie nowe twory, których wtedy nie było jeszcze na rynku. Po prostu wracałbym po swoich własnych śladach tak czy inaczej (zalety pisania bloga autorskiego). No i z zastrzeżeniem cały czas, że GR07 nie znam. 

Gdy posiada się własną firmę, na takie rzeczy zwraca się uwagę :)

A czym miałyby być one napędzane?  Co służy za źródło dla gr 07 classic?

Jednocześnie zgodzę się z twierdzeniem bliskości sceny/ brakiem głębi w tychże słuchaweczkach, grają jak gdyby w głowie na linii uszu i  po bokach głowy. Zresztą na szerokość scena też nie jest powalająca. Również brakuje mi w nich  uczucia dźwięku ponad  i z tyłu głowy, co nie znaczy, że komuś taki przekaz nie mógłby się podobać.

Słuszna uwaga, nie wskazałem źródła. W większości to niestety smartfony. Obecnie Huawei P9 Lite

Identycznie widzę scenę, ale jeśli tutaj szerokość nie jest powalająca, to boję się poznać ową, która powala ;) Widać na forach, że takie brzmienie ludziom się podoba. Mnie niestety nie

Poruszyłem temat z nadzieją, że ktoś tak dobrze zna oba modele MS01 i MA750 lub je posiada i zechce poświęcić kilka minut, żeby ogólnie scharakteryzować podstawowe różnice. Absolutnie nie chodzi mi o szczegółowe porównania, bo tu już wchodzą również gusta. I raczej te dwa modele między sobą, bo GR07 znam już bardzo dobrze. Do nich MA750 też potrafię odnieść, bo sporo na nich słuchałem. Zainteresowały mnie jednakże MS01 (m.in. po wspomnianych recenzjach) i chciałbym je gdzieś umiejscowić pomiędzy znanymi modelami.

MS01 z chęcią bym sobie zamówił, ale ich przydatność z perspektywy bloga jest niska. Trzeba bowiem specjalnie ściągać je zza oceanu, a nawet i tu nie wiem czy są jeszcze dostępne. Dla mojego prywatnego użytku z perspektywy posiadania E1 oraz iSine 20 również byłby to znikomy zakup. Zwłaszcza te pierwsze trochę zabiły sens ich kupowania. Z pamięci opisałbym je jako łagodniejsze wydanie E1 czy MA750, ale z lepszą jakością ogólną dźwięku jako takiego. 

Niestety nie znam p9 litepod kątem muzycznym, więc nie jestem w stanie polecić żadnych słuchawek do nich z pełnym przekonaniem , iż zagrają zgodnie z moim rozeznaniem.

Oczywiście dźwięk każdych słuchawek, a także sceny  można korygować w pewnym zakresie źródłem/torem.

Także gr 07 Classic. 

I jako ciekawostka dodam , że pod wpływem tego wątku, zacząłem się bawić gr07 , które przypadkowo także posiadam i wymusiłem na nich nieco więcej powietrza, sceny we wszystkich kierunkach, na tyle akceptowanie , że z przyjemnością ich słucham, gdyż  nie można odmówić im nienachalnej muzykalności połączonej z detalem i w miarę równym   graniem.  Ale sam muszę przyznać , że wytoczyłem ciężkie działa przeciw nim - stacjonarny zestaw -  pc + aune s16 + wba sensauris(wzmacniacz lampowy)  i ta wiedza nikomu się nie przyda.