Jump to content

słuchawki + karta zewnętrzna

mst
 Share

Recommended Posts

Witam,

potrzebuję rady: chciałbym zakupić słuchawki i kartę dźwiękową zewnętrzną.  Koszt do ~800 w sumie.

Co do karty myślałem o Asus Xonar U7, korzystam z wolno stojącego mikrofonu i wydaje mi się że Xonar ma też wejście jack na mikrofon, który chyba też wzmacnia (może się mylę?).

Co do słuchawek to preferuję takie które nadadzą się do gry i muzyki. W słuchawkach bardzo cenię sobie wyraźny, głęboki bas (nawet lekko przesadzony). Wolałbym żeby zakrywały całe uszy, w miarę możliwości tłumiły hałas z otoczenia. A, i rzecz bardziej poboczna: lubię czuć ciężar słuchawek na głowie, więc mogą swoje ważyć :)

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam!

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Co do wymienionego przeze mnie wyżej Xonara, posiada on u mnie plusa za wzmocnienie mikrofonu. Z tym, że zastanawiam się czy nie warto olać mikrofonu (Trust Starzz lub jakiś bardzo podobny, z laptopowym Realtek'iem wszystko ma podkręcone na max i ledwo mnie słychać) i nie odłożyć sobie na porządniejszy pod USB, rezygnując ze wzmocnienia w karcie. Dodatkowo jako plus w Xonarze uważam możliwość przełączenia wyjścia przez przycisk, bez ciągłego wyciągania kabla, otóż zdarzyło mi się już nie raz "zużyć" kabel jack, a nie wiem jak wygląda sprawa z ewentualną wymianą takowego.

W kwestii rodzaju muzyki preferowanej przeze mnie, ciężko jest mi określić się konkretnie. Czasami jest to spokojny ambient, ostatnio czerpię przyjemność z breakcore i speedcore a sporadycznie zagra rap, jednak zawsze kiedy usłyszę przyjemny głęboki bas na mojej twarzy pojawia się mimowolnie uśmiech.

Kilka przykładów:

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

LINK 5

LINK 6

Zamierzam przejść się po kilku sklepach w celu odsłuchu podanego przez Pana HM5 i kilku innych modeli o których od kilku dni czytam opinie.

Dodatkowo myślę też, w dalszej przyszłości o zakupie harman kardon soundsticks (skupiająć się na słuchawkach, nie dowiadywałem się szczegółowo o głośnikach), czy bez problemu można wykorzystać FiiO e10k i inny sprzęt do głośników bez jakichś większych problemów na jednym laptopie?

Ach i finalnie słuchawki oraz karta będą zakupione w odstępie miesiąca i zastanawiam się czy:

-słuchawki coś w ogóle zagrają na zintegrowanym Real-teku lub

-karta podniesie jakość dźwięku słuchawek z bardzo dolnej półki które aktualnie używam - JVC ha-g101

Czyli co kupić pierwsze :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Pozdrawiam!

Proszę uprzejmie.

Sam osobiście używam mikrofonu wbudowanego w kamerę USB. Prawdziwy wzmacniacz mikrofonowy ma Pan najszybciej w Audiotrakach Prodigy Cube. 

Wymiana gniazda jack zależy przede wszystkim od sposobu jego wlutowania w układ dźwiękowy. Praktyczniejsze i tańsze jest stosowanie przedłużaczy. Jeśli wtyk w przedłużaczu się zużyje, wtedy lutuje się nowy, a sam kabel można użyć z każdym innym sprzętem.

O Soundsticksach różne słyszałem już opinie, ale tak, na E10K spokojnie je Pan wykorzysta podpinając przez gniazdo Line In z tyłu urządzenia.

Zagrają, zaś Realteków jest tak naprawdę wiele rodzajów i niektóre są naprawdę nieźle wyposażone, włącznie z możliwością dekodowania Dolby Digital po złączach cyfrowych. Definitywnie skupiłbym się na zakupie słuchawek jako pierwszych.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Tak samo doradzono mi w sklepie, najpierw słuchawki.

Udało mi się po drodze z pracy wstąpić do sklepu gdzie miałem możliwość posłuchania Bayerdynamic Custom One Pro i Sennheiser HD 380 Pro. Custom One pro zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, natomiast Sennheiser: dany model okazał się dość niewygodny (ciasny) ale przy słuchaniu również brzmiał naprawdę przyjemnie.

Postaram się w najbliższym czasie dorwać gdzieś HM5 i posłuchać a na FiiO będę musiał jeszcze chwilę odczekać :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za rady!

Pozdrawiam!