Jump to content

Pianki do słuchawek dokanałowych


Recommended Posts

Witam

Krótkie pytanie: czy dokupując do słuchawek dokanałowych pianki Comply zyskam w jakiś wymierny sposób na jakości/czystości dźwięku, czy też zwiększonej izolacyjności? Używam obecnie Soundmagic E10 oraz Fiio X1, dodam też, że zależy mi przede wszystkim na zachowaniu dobrej izolacji dźwięku (logicznym wydaje się, że silikon powinien lepiej izolować), gdyż z zestawu korzystam tylko i wyłącznie jeżdżąc komunikacją miejską/międzymiastową. W domu używam innego sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Pianki to bardziej krok w kierunku wygody i trzymania się w uchu pewniejszego. Są oczywiście modele bardziej lub mniej izolujące, ale raczej izolacja na silikonach będzie lepsza w dalszym ciągu.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie silikony męczą mi uszy dopiero po ok. 3 godzinach odsłuchu. Czas dość długi, rzadko też zdarza mi się tyle czasu korzystać, więc sam komfort nie jest problemem. Pogrzebalem trochę na zagranicznych forach, z tego co ludzie piszą wynika, że przy piance zyskujemy na basie, tracąc wysokie tony. Rzecz moim zdaniem w miarę logiczna, pianka ze względu na znacznie mniejszą gęstość materiału będzie pochłaniać fale wysokiej częstotliwości. Jeśli chodzi o izolacje, nie znalazłem żadnego artykułu który by tą kwestię jakoś rozjaśnił, oczywiście, że silikon lepiej izoluje, pytanie natomiast na ile pianka kompensuje stratę izolacyjności własnej lepszym wpasowaniem się w ucho. Mam zamiar kupić jeden zestaw (ok 60zł) i samemu przetestować, rozbieżność opinii w internecie na ten temat jest zdecydowanie zbyt duża :) Temat na pewno odświeżę jak odsłucham. Dzięki za odzew

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...