Jump to content

Słuchawki + karta dźwiękowa

lubasq
 Share

Recommended Posts

Budżet: w okolicach 350zł, mogę ew. niewiele dozbierać :)

Czego potrzebujesz?: Słuchawki + karta dźwiękowa

Przeznaczenie : Muzyka, Gry FPS

Źródło: Aktualnie płyta główna (chip Realtek ALC-887)

Oczekiwania : Wygoda, Dobra scena, dobry wokal, przyjemne (nie za mocne) podbicia basu.

Inne: Dobrze by było, gdyby zestaw posiadał mikrofon, ale bez niego też aktualnie przeżyje..
Chciałbym w końcu móc usłyszeć precyzyjnie kroczki w CS:GO.
Mieć możliwość posłuchania muzyki (electro, czy rap) w dobrej jakości. Mam małe zboczenie muzyczne, wychwytuję każdy możliwy dźwięk wydzielający się z głośniczka ;x
Lubię długo przesiadywać w słuchawkach, więc nie mogą męczyć mi za bardzo uszu czy głowy (ewentualne dokupienie poduszek na nauszniki, czy jak to się nazywa, to raczej żaden problem).

Posiadam wolne porty PCI i PCI-E 2.0 x1, więc karta dźwiękowa wlezie, jakaby nie była :)

Pytałem na innym forum, natomiast odpowiedź była tylko jedna:  AIM SC8000 + Takstar TS 671 - niestety nigdzie nie znajdę tej karty za 150zł, po prostu nikt się ich chyba nie pozbywa :(

Jakiś ciekawy zamiennik?

Witam,

zawsze możesz też najpierw kupić słuchawki, dozbierać te 80 zł i kupić wymienioną kartę ;) Te 80 zł to nie majątek, spokojnie w miesiąc uzbierasz ;) 

Jeśli chodzi o słuchawki, to mogę również polecić Encore Rockmaster OE - cena podobna, bardzo wygodne, wokółuszne, zamknięte słuchawki, zresztą masz recenzję na blogu. Mam je od dwóch dni i jestem naprawdę zadowolony - w dodatku ich brzmienie w miarę pokrywa sie z Twoimi oczekiwaniami :)

Pozdrawiam

• Upvote 2

trochę przeraża mnie ta długość kabla.. - ale jest wymienialny. Używasz kabla z pudełka, czy możesz jakiś polecić?

i jak wygląda sprawa z dłuższym użytkowaniem? Męczące? Bo jak na zamknięte to różnie bywa ;x

NO i czy AIM SC8000, jako dźwiękówka?jest tu wyborem odpowiednim?
Co ty używasz?

@lubasq

Kabla używam z pudełka, przynajmniej na razie, i akurat dla mnie ma w zupełności wystarczającą długość :) Jednak podejrzewam, że gdybym miał go podłączyć pod kartę dźwiękową albo płytę główną (komputer stoi pod biurkiem), to byłby zdecydowanie za krótki. Spokojnie jednak sięga do przedniego panelu obudowy, gdzie również mam wyjście słuchawkowe. Konkretnego kabla Ci nie polecę, bo zawsze używałem pudełkowych, tutaj musisz się dopytać EvilKillaruna. Zwykły kabel to kwestia kilku złotych, te lepszej jakości to pewnie około 100 zł, a ceny znając życie kończą się na kilku tysiącach złotych :D 

Siedziałem już w tych słuchawkach po kilka godzin i specjalnie tego nie odczułem - są wygodne i łatwo można je dopasować do głowy ;) Oczywiście ciężko powiedzieć jak będzie w lecie, kiedy zrobi się 30 stopni :D 

Jeśli chodzi o DAC, to używam Fiio E07K Andes - jak dla mnie trochę kosztował, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Z recenzji jednak wynika, że te słuchawki także bardzo dobrze dogadują z SC8000 :)

Pozdrawiam

@pawbuk6 No ja właśnie będę miał ochotę podłączać słuchawki pod tylni panel - a DAC nie wchodzi raczej w grę, są droższe i rzadko bardziej efektywne, szczególnie w tak niskiej kwocie - więc pozostaje dźwiękówka pod PCI/PCIE ;x

A skąd zamawiałeś te słuchaweczki, jeżeli można wiedzieć? TSki przy tym odchodzą raczej na bok, gdyż te wielkie słuchawki mnie trochę przerażały wyglądem, ale były również wygodnie;d

Akurat zamawiałem ze sklepu Audeos.pl, ponieważ od razu brałem też próbki oplotów :) 

Mogę ten sklep polecić, szybka wysyłka, bez problemów, to już nie pierwszy mój zakup w tym w sklepie, w dodatku mają zniżkę 5% jeśli podasz przy zamówieniu kod AUDIOFANATYK :)

Dzisiaj pograłem trochę w The Division w tych słuchawkach zwracając uwagę na scenę i pozycjonowanie dźwięków - jest naprawdę dobrze :) Jeśli chcesz mogę jeszcze sprawdzić w BF4, bo w CSa nie gram :D 

Pozdrawiam

Tutaj jeszcze są:

http://mozos.pl/pl/sklep/encore-rockmaster-sluchawki/

Przetestowałem jeszcze słuchawki w BF4 - grało się naprawdę bardzo przyjemnie, rundę zakończyłem z k/d ratio ponad 4, więc naprawdę było nieźle :D

W grach sprawdzają się całkowicie w porządku - przetestowałem na ustawieniach domyślnych, bez używania korektora ;) 

Pozdrawiam

kupiłem.
Na pierwszy rzut oka brakuje im trochę mocy przy integrze, bynajmniej ja to tak odczuwam..
Są dosyć lekkie, dobrze leżą, chociaż chyba mam nieco za małą głowę xD

tak czy inaczej poczekam, aż mi się dobrze wygrzeją..

Jak masz ustawione EQ? Bo basik trochę za mocno klepie, to se obniżyłem i dołożyłem decybel do wokalu;d