Jump to content

Recommended Posts

Nadchodzi nowy twór ze stacji Shanlinga, wygląda na następcę lub alternatywę dla lubianego M1:

10086731.gif

Garść wstępnych informacji:

• Mniejszy od M1
  • Moc: "Output is 80 mW into 32 Ohm."
  • Brak HiBy
Edited by bachankas
  • Like 4

Machnąłem właśnie aktualność na blogu, od razu linkując do tego wątku. Przy czym spodziewać będziemy się mogli pełnej specyfikacji jeszcze w tym tygodniu, także sporo mroku powinno się jeszcze rozwiać. Cały czas nie wiem czy jest sens abym się tym interesował z perspektywy M1, oczywiście mówiąc tylko za siebie i w świetle, że jeśli już coś bym kupował, to bardziej M3s z racji jakości i wyposażenia. M3s będzie jedynym odtwarzaczem mającym wyjście BAL w ich ofercie na to wygląda.

Przy okazji, padła tam informacja, że w tym roku może zobaczymy flagowca albo dwa (?). Zakładam, że mowa o następcy M5. Sam M5 jest ogólnie ciekawy, bo ciepławy i różniący się od sygnatury dźwiękowej M1, M2s, M3s. 

Wg mnie posiadacze M1 nie będą nagle czuli potrzeby wymiany - no chyba że chcąc szukać progresu w słuchaniu przez BT.
Ale jak ktoś szuka czegoś małego i dobrze grającego to się bardzo ciekawa opcja szykuje.

Pytanie jak miałby flagowiec wyglądać, sukcesywnie zwiększają jeden wymiar, M5s mógłby już bym rozmiarów pilota od TV :)
Ew. żeby powalczyć na rynku może pokuszą się o obsługę Streamingu, ale do tego potrzebny byłby Android, a rynek DAPów z Androidem jest w miarę duży. HiBy ich wyróżnia niejako.

Z M1 jest kwestia taka:

• czy M0 również będzie strojony na lekkobasową modłę z bliską średnicą, która w M1 tak często się przydaje,
  • czy M0 będzie miał ekstremalnie niską impedancję wyjściową, która w M1 potrafi zrobić różnicę z bardzo kapryśnymi słuchawkami,
  • czy ktoś używa HiBy Link i ewentualnie jest w stanie w M0 z niego zrezygnować

Dla mnie liczą się dwie pierwsze rzeczy i jest to powód, dla którego M1 tak często występuje w recenzjach jako punkt odniesienia. Zwłaszcza cieplejsze i bardziej basowe słuchawki z nim zyskują, bo one z reguły potrzebują czegokolwiek co będzie po prostu słabsze mocowo i z dobrą kontrolą. Bardzo rzadko nie dawało to rady. 

Patrząc na to maleństwo wielkości znaczka pocztowego zastanawiam się, jak w ogóle wejdzie jack. W pierwszej chwili myślałem, że to tylko taki bluetoothowy odtwarzacz. Ale jednak ma wyjście 3,5 mm. Taki mały ekranik może być trudno obsługiwać palcami.

Również wydaje mi się, że jest bardziej zorientowany na BT niż klasyczny wtyk, ale chyba ktoś nie chciał żeby był z tym przypał :).

No byłby przypał, szkoda byłoby i z samym BT mniejsze zainteresowanie. Chociaż jak smartfony już nie mają wyjścia słuchawkowego, niedługo mogą być DAPy. Do słuchawek bluetooth na pewno fajny. Ma już nowsze kodeki, LDAC pod nowsze Sony. aptX HD nie reklamują, chyba że to oczywiste, że jest.

Na wyjściu mocniejszy niż M1, mniemam, że bebeszki będą co najmniej na poziomie tych z M1, więc i po kablu zagra przyjemnie. Przypuszczam, ze co najwyżej wyrównają poziom basu, bo czasem ludkom tego w M1 brakowało.

Wg grafiki promocyjnej do 15 h na baterii, Sabre zapowiada niby "odejście" od brzmienia Shanlinga, choć jakaś opinia kierowała brzmienie w stronę bardziej M3s niż M2s.
Maluch z LDAC za 100 dolców... szykuje się rewelacja dla użytkowników BT.

Na moje łapki to za małe będzie.

s2EWc4z.jpg

Wincyj gifów

10089764.gif

Edited by bachankas
  • Like 1
  • Upvote 1

Nieco więcej o bebechach:

M0 portable music player
Type:Portable
Series:Entry Level
Code:M0
Size:M0

Features:
Specification size: 40*135*45mm
Screen: 1.54 inch 240*240 high definition touch screen
Weight: about 33g
DAC model: ESS Sabre ES9218P
Endurance: about 15 hours (depending on the use)
Deep standby: about 30 days (depending on the situation)
Charging time: about 2 hours (depending on the use)
Battery capacity: 640mAH lithium battery
Storage: maximum support 512G TF Card (to buy)
Output port: headset output (3.5 mm)
Output power: [email protected] 32 Europe

Output impedance: 0.16 Europe
Channel separation degree: 70dB

Recommended earphone impedance: 8-300 Europe

Frequency effect: 20HZ~20KHz (-0.5dB)

Distortion: 0.004% (A-Weighting, output 500mV)

Signal to noise ratio: 118dB (A-Weighting)
Bottom noise: <3uV (HIGH GAIN)

---

Co jeszcze zapowiadają?

• case z klipsem
  • "Just because it's not based on HiBy software doesn't mean there will not be some similar app."

Fotka porównawcza z fb Shanling'a

shanling_m0.thumb.jpg.5d86b0b8f4a2943da1701c2705bf2309.jpg

Funkcja USB DAC chyba jest, sądząc po oznaczeniu portu USB.

M0 na oficjalnej stronie Shanling.com

• Like 1

Europe? Brzmi jakby w teorii mógł mieć więcej soczku, tylko na UE będzie limitowany.
Ciekawe czy M0 zapowiada, że następne DAPy Shanlinga będą tylko na ich autorskim sofcie.

Sabre to samo co np. LG V30.

Edited by bachankas

1 godzinę temu, bachankas napisał:

Sabre to samo co np. LG V30.

Ale przynajmniej nie będzie lansowany po zabudowaniu w smartfona w różnych miejscach hasłami "Skończyły się czasy, w których do słuchania muzyki najwyższej jakości potrzeba było wielkich głośników, lampowych wzmacniaczy i pozłacanych kabli po 1000 zł za metr. Dziś muzyka najwyższej jakości płynie ze smartfona". He,he.

:)

• Haha 2

Witam wszystkich forumowiczow oraz fanow bloga. Posiadam sluchawki audeze sine i szukam odtwarzacza z BT ktorego cena nie urwie mi kieszeni. Czy analizujac parametry MO mozna zalozyc ze napedzi on odpowiednio sine, czy udezac raczej w S3s. Swoja droga bardzo ciekawa funkcjonalnosc i parametry tego urzadzonka, chcial bym miec powod do zakupu M0 w dniu premiery ;) 

Jeśli chodziło o M3s zamiast S3s to spokojnie wystarcza on do Sine. M0 na razie jest niewiadomą, nie wiemy jak zagra, jak wszystko co jest na papierze przełoży się na faktyczną jakość itd. 

Oczywiscie chodzilo o M3s, dziekuje za odpowiedz. Z dapami nie jestem na biezaco wiec funkcjonalnosc tych grajkow mnie po prostu powala. Wczesniej spodnie spadaly od noszenia tych wszystkich gratow. Swoja droga dlaczego wykorzystanie sabre jako daca w M0 jest odbierane z obawami, mialem ten uklad w oppo 2se, mam w aune x1s i gra to rewelacyjnie. 

Amerykanie chyba nie lubią jaśniejszych i klarowniejszych układów przypuszczam. X1S posiada na pokładzie inny układ niż ten który został zapodany w M0. Kwestia też jak to wszystko zostało zaimplementowane. Moim zdaniem jeśli nie liczy się maksymalna przenośność, M3s powinien spokojnie wystarczyć, chociażby z tytułu największej mocy, którą Sine lubią z racji zadławienia driverów konstrukcją zamkniętą. Przynajmniej ja osobiście wybrałbym ten model. Testowałem wszystkie dotychczasowe modele Shanlinga (prócz M0 rzecz jasna) oraz całą linię Sine.

Zgadzam sie ze nalezy oceniac decoder jako caly uklad elektroniczny a nie tylko zastosowany chip. Mi osobiscie analityczny charakter sabre odpowiada i mam nadzieje ze M0 to potwierdzi.

Poniewarz w oczekiwaniu na premiere M0 watek troche przygasl pozwole sobie na maly offtop. Od dluzszego czasu jako przenosnego odtwarzacz uzywalem roznych telefonow w polaczenu z dac/amp w roznych konfiguracjach. Moim ulubionym przenosnym zestawem zostal iphone 5S + oppo ha-2se + sine, ktory przez jakis czas dawal mnostwo radosci z muzyki i byl relatywnie niewielki. Jednakze z wiekiem czlowiek jest w stanie poswiecic czesc "jakosci" w zamian za troche wiecej wygody i funkcjonalnosci. Stad tez moje poszukiwania dapa z BT aby zacnej nuty sluchac z karty, a i puscic sobie czasami jakis steaming z telefonu przez BT. Tak natknolem sie na recezje Shanlingow M1, M2s i zapowiedz noweo M0, ktory szczegulnie mnie zaintrygowal z racji uzytego daca.  Czy byl by ktos sklonny pokusic sie o krotkie porownane charakteru grania urzadzen Shanling w kontrze do oppo ha-2se, oczywisci jesli posiada takie doswiadczenie, albo intuicja podpowiada mu cos ciekawego. Za rada EvilKillaruna poluje na uzywke M3s, co i tak jest troche poza budzetem wiec super by bylo aby wstrzelil sie w gust. Sluchawki to audeze sine. Z gory dziekuje i prosze o skasowanie jesli post narusza regulamin forum.

W dniu 8.04.2018 o 10:29, marcelfilip napisał:

prosze o skasowanie jesli post narusza regulamin forum

A narusza? Jeśli tak, proszę wskazać konkretne punkty :).

Wątek przygasłby, gdyby przez miesiąc nikt nic nie napisał, a przynajmniej uwzględniając obecny ruch (wciąż mały). Recenzja M3s byłaby również do poczytania, ale z racji braku kontaktu nie wiem nawet czy w ogóle planuje sprzedaż tego modelu. Niemniej jest na tym etapie na tyle mocno zweryfikowany, że ma swój wpis w Polecanych. To niestety wszystko co mogę na tą chwilę zaoferować. Porównanie odtwarzaczy jest w recenzji M2s, ale OPPO nie słuchałem i nie mogę się do niego odnieść. 

Oppo juz od jakiegos czasu nie posiadam. Pozostawil jednak bardzo dobre wrazenie i od czasu sprzedazy miotam sie troche ze sprzetem przenosnym. Nic juz tak nie cieszy :( Mimo ze nieplanowalem tego zakupu mam nadzieje nabyc niebawem M3s. Nie moge obiecac rzetelnego porownania, poniewaz do muzyki i technikaliow podchodze  raczej  sercem a nie rozumem. Postaram sie mimo to podzielic wrazeniami. 

Porownanie M2s do "trojki" znam z recezji i charakter grania 2ki bazujac na opisie odbiega od mioch preferecji. Juz bardziej M1 albo wlasnie M0 jako obietnica czegos nowego. 

Posiadam tez troche zapomniane przeze mnie hifiman-y re400 ktore z M0 dalyby ultra poreczny micro zestaw. wow

Ok, lepiej chyba bedzie jak pojde na spacer.

A tak wyglądać będą etui, fajnie że dwie opcje wprowadzili - klips do sportu wspaniała sprawa :)

18.thumb.jpg.362b8ba42ab87b41b369ee02544

Dotykowy ekran, małe wymiary, karta SD , BT. iPod Nano 6G na wypasie, teraz tylko wymodelować etui ala zegarek i mamy stricte przenośny sprzęt :)

Może w przyszłości ktoś opracuje zegarkoetui jak do nano. Widzi mi się mocowanie z minipowerbankiem - aby nadal lekkie było, a żeby Shanling na baterii potrzymał od rana do wieczora :)