Jump to content

[500zł] (używane?) Następca HD 380 Pro

WarJoy
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

ze względu na to, że Senki HD 380 Pro mnie już znudziły chciałbym przesiąść się na coś ciekawszego. O ile bas jest w nich w miarę satysfakcjonujący, o tyle mam wrażenie, że środek i góra są dość rozmyte, co przy dłuższym odsłuchu mnie męczy.

Także szukam czegoś o mięsistym, niskim basie, z jednocześnie melodyjnym i szczegółowym środkowym i wysokim pasmem, bez wskazań na konkretne gatunki, bo słucham bardzo szerokiej gamy brzmień. Lubię konstrukcje zamknięte, ale myślę, że do półotwartych też jestem w stanie się przekonać. Odsłuch będzie jedynie w domu, muszle koniecznie dość spore, wokółuszne, żeby pady spoczywały wokół a nie na nich. 

Myślałem nad polecanymi AKG K550 (ze względu na brzmienie i małe wymagania co do źródła), lub M220 PRO (w ramach poszukiwań nowych doznań), w grę jak najbardziej wchodzą (a nawet preferowane) używki w kwocie ok. 500zł. :) 

Dobry wieczór,

Z M220 PRO będzie miał Pan duży problem z zakupem, ponieważ sprzęt ten na rynku wtórnym w zasadzie nie istnieje, zaś nowe sztuki należy ściągać albo z zagranicy, albo czekać na drop portalu Massdrop. Przydałby się im również wzmacniacz słuchawkowy. Do opisu pasowałyby jednak np. używane AKG K701 z bassport modem, z tym że musiałby Pan najpierw znaleźć taki egzemplarz, potem ewentualnie wykonać modyfikację (poradnik jest na blogu), a do tego posiadać najlepiej jakiś lepszy sprzęt źródłowy. 

• Upvote 1

Faktycznie, K701 wydają się spełniać moje oczekiwania, chociaż jak spojrzałem na cenę to serce mocniej mi zabiło :) także chyba poczekam na jakiś używany egzemplarz na portalu aukcyjnym.

Co ciekawe, właśnie na jednym z portali znalazłem M220 Pro, dlatego też się nimi zainteresowałem, jednak jest to chyba jedyny egzemplarz na polskim rynku aktualnie, jeśli nie K701 to dużo tańsze M220 Pro warto, jeśli chodzi o relację jakość / cena?

@Edit: No nie będę się oszukiwał, K701 to inna półka, także chyba poczekam na jakiś używany egzemplarz, bo 800zł to jednak sporo więcej, niż zakładałem, a źródło też by się przydało kupić :).

Edited by WarJoy

Właśnie - jeśli chodzi o źródło pod K701, nigdy jeszcze nie próbowałem sprzętu tej klasy i nie wiem, ile "należy" przeznaczyć na wzmacniacz. Czy sprzęt pokroju SC8000 będzie wystarczający, czy będzie świętokradztwem i jednak musiałbym dorzucić drugie tyle, co za grajki :)?

Zawsze musi być ten pierwszy raz :). Generalnie K701 spokojnie radzą sobie ze sprzętu pokroju Aune B1. Bardzo lubiłem słuchawki z tej serii z lampową integrą Aune T1 MKII, rewelacyjne efekty osiągałem również z NuForce Icon HDP, choć ten ostatni będzie najwyżej w formie używanej i z koniecznością polowania. Na początek jednak SC8000 spokojnie wystarczy. 

• Upvote 1

W takim razie na początek zaopatrzę się w SC8000.

Tych K701 niestety nie widać na żadnym portalu aukcyjnym co prawda, ale nie spieszy mi się jakoś bardzo. Najwyżej najpierw sprzedam moje Senki, ale będę bacznie obserwować rynek, czy gdzieś się AKG nie pojawiły :).