Jump to content

Słuchawki dla gracza i odrobiny muzyki

rogos
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Zamierzam kupić słuchawki przeznaczone przede wszystkim do gier komputerowych oraz do słuchania muzyki w przedziale cenowym do około 400 zł. Przede wszystkim zależy mi na tym żeby słuchawki były wygodne, gdyż będę z nich korzystał wiele godzin każdego dnia. Jeżeli warto dopłacić do jakiegoś modelu lub też nie warto przepłacać proszę o taką informację.

Czytałem artykuły zawarte na Waszej stronie ale zależy mi na ukierunkowaniu na węższą grupę propozycji.

Słuchawki będą podłączone do komputera stacjonarnego o płycie głównej MSI Z97 GAMING 3, która posiada chipset Realtek ALC-1150.

Wskażę 2 modele, którymi jestem dotychczas zainteresowany, przy czym proszę o odniesienie się do każdego z nich oraz wskazanie alternatywnych rozwiązań:

- AKG K240 - polecane na Waszej stronie + wygląd, który przypadł mi do gustu

- HyperX HX Cloud Black - mają największą popularność wśród konsumentów w ostatnim czasie oraz pozytywne oceny

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Witam,

Oba modele wraz z alternatywnymi rozwiązaniami są właśnie w owych Polecanych. Ograniczeniem będzie u Pana układ dźwiękowy zintegrowany na płycie głównej. Nie jest to chipset tak swoją drogą. 

Tym samym automatycznie wybór ogranicza się do HyperX'ów. K240 są opcją tylko w sytuacji, gdy będzie Pan zamierzał zakupić także porządny sprzęt źródłowy z wzmacniaczem słuchawkowym.

Mam jeszcze jedno pytanie, gdyby miał Pan osobiście wybrać między wspomnianymi HyperX, a Encore Rockmaster OE, na który model zdecydowałby się Pan?

Dodam jeszcze, że mikrofon i tak planuję kupić oddzielnie, więc jego brak nie ma żadnego znaczenia.

Pozdrawiam.

Kupiłym AKG K301 :). Raczej brałbym Rockmastery. Mam wtedy przynajmniej odpinany kabel i komplet nausznic w zestawie, do tego odpowiednią wygodę i wykonanie wprost ze startu. Zaś brzmieniowo dobrałbym im potem raz że kabel z Audeosa wedle potrzeb (najpewniej 2,5-3m), dwa że SC808, która jest aż nadto źródłem dla nich i zapewni im nie tylko porządną przestrzeń, ale i doświetlenie. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1