Jump to content
Compton

Okazje, których należy unikać

Recommended Posts

11 godzin temu, Palpatine napisał:

Najprawdopodobniej podróbka. Na targach w HongKongu CA poinformowało, ze pojawiły się podróbki CA Solaris i Andromeda. Kolor zielony kopułek wersji v3, kabel i opakowanie V2. W Chinach są do kupienia za 500$ wiec cena by się zgadzała. 

https://allegro.pl/oferta/campfire-andromeda-sluchawki-douszne-hi-end-8484556551

Wiadomość od sprzedającego (pisownia org.)

"Słuchawki zostały zakupione w sklepie w Angli. Od znajomego który tam pracujesą 100 procent oryginał. Jeśli jest jakiś sposób żeby to sprawdzić proszę powiedzieć. Możemy tez się umówić ze gdyby coś było nie tak a jestem pewna ze tak nie będzie to przyjmę spowrotem produkt." 

Ja byłbym ostrożny

Konto świeże, komentarzy brak i sporo różności na sprzedaż. iFi iDSD Micro BL powystawowy (ciekawe co na to bateria?) bez pudełka i akcesoriów za 1800 zł to dla odmiany słaba oferta. Niedawno widziałem na allegro nówkę za 1699 zł i nieco tańszą używkę na olx, ale za to na gwarancji.

Poprosiłem o skan paragonu lub fv aby ustalić legalne pochodzenie, poprosiłem o nr seryjny słuchawek i zdjęcia dla potwierdzenia i cisza. Jest duża szansa, że to wałek.

https://allegro.pl/oferta/sennheiser-hd-580-te-same-przetworniki-co-hd-600-9089702911

A wiec tak, zacznijmy od oczywistosci:
1. tragiczne, nieoryginalne pady
2. zuzyta opaska
3. nieoryginalny kabel (w tym przypadku jest o tyle dobrze, ze kabel z HD650 jest duzo lepszy niz z ten od HD580 / HD600)
4. tragiczne zdjecia

A teraz rzeczy nie do konca oczywiste:
1. Widze, ze ten sprzedawca chyba lubi gubic klipsy od opasek - gdyby nie fakt, ze moglem wykorzystac swoje klipsy z HD600 na serio klnalbym na tego sprzedawce co nie miara, bo co jak co ale wypadajaca opaska na glowe jest "troche" denerwujaca.
2. Kupilem u niego moje HD580 - przyszly bez klipsa, z nieoryginalna wkladka akustyczna, resztkami poprzedniej wkladki pomiedzy przetwornikami i odklejajacym sie materialem wokol przetwornika
3. HD600 aktualne posiadaja inne przetwroniki i inny material ktory je otacza niz HD580. Co prawda, przez chwile przetworniki montowane w HD580 i HD600 sie pokrywaly, ale aktualnie sa one kompletnie rozne i jest to wprowadzanie kupujacego w blad.
4. Twierdzenie, ze roznice w brzmieniu HD600 i HD580 to sprawa dyskusyjna... no ja to po prostu tutaj zostawie

output.png

Zakladajac, ze kupimy u niego sluchawki za cene kup teraz to po kosztach wymiany padow i opaski wyjdzie nam pewnie 1100 - 1200 zl, czyli tyle samo co jak za nowe HD600. Moze i HD580 beda oferowaly bardziej dynamiczne i poukladane brzmienie (glownie za sprawa przetwornikow ktore w starych HD600 i HD580 byly po prostu lepsze), ale nie jest to gra warta swieczki, biorac pod uwage, ze mozna dostac takie sluchawki w duzo lepszym stanie za 400 - 600 zl.

Edited by JTN5M
  • Like 3

3 godziny temu, JTN5M napisał:

resztkami poprzedniej wkladki pomiedzy przetwornikami i odklejajacym sie materialem wokol przetwornika

Niestety to jest notoryczne także u AKG gdy kupuje się starsze modele via Allegro/OLX. Często jednak widać to po zdjęciach. Kusiło mnie aby napisać artykuł na temat tego jak kupować używane K2xx i nie wtopić, ale to niestety miecz obosieczny i obawiam się, że niektórzy będą w ten sposób łatać swoje oferty poprawiając wygląd, co jest dobre dla nabywcy, ale złe jeśli patrzeć na cenę.