Jump to content
Sign in to follow this  
miechowy

Słuchawki dokanałowe do Shanling M1

Recommended Posts

Cześć,

Jako bardzo zadowolony użytkownik poleconego na tym forum odtwarzacza Shanling M1, tym razem proszę o pomoc w zakupie słuchawek do tego grajka. Obecnie mam e-Jays Three, ale coś się z nimi pierdzieli - był 2-krotnie zmieniany jack z powodu odtwarzania dźwięku na jeden kanał, ale teraz chyba całkowicie padł jeden kanał - wnioskuję to po tym, że wcześniej coś przy wtyku było uszkodzone - jakieś ruchu kablem przy jacku dawały znak, że jeden kanał przerywa. Dzisiaj chyba padł całkowicie i nie mogę znaleźć źródła problemu na kablu. Słuchawki mają ze 5-6 lat już, więc może czas na zmianę.

Proszę o jakieś dodatkowe pytania, bo nie wiem na co zwracać uwagę, poza:

- słuchawki mają być przewodowe i dokanałowe

- służyć głównie do słuchania muzyki podczas biegania, więc powinny charakteryzować się dobrym wykonaniem, aby za chwilę coś się nie uszkodziło

- służyć do odtwarzania muzyki w trakcie dłuższych podróży autobusowych

- "pasować muzykalnie" do Shanling M1

Czytałem ten temat http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-aune-e1/, ale nie wiem czy jest ciągle aktualny. A nawet jeśli to na co zwracać uwagę wybierając słuchawki do mojego Shanling M1? Jeśli chodzi o cenę to nie chciałbym przesadzać, ale liczę na lepsze doznania muzyczne niż przy e-Jays Three. Z kosztem 300zł mogę sie pogodzić, ale czy większym? To zależy czy warto dopłacić do czegoś.

Uprzejmie proszę o propozycje lub dodatkowe pytania.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-shanling-m1/ <- akapit "Zastosowanie i synergiczność", pełno komentarzy pod recenzją.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-shanling-m2s/ <- akapit porównawczy w którym jeszcze raz powtórzone jest jakie słuchawki pasują do M1

w/w recenzja E1, w kontekście dwóch które zapodałem. MA750 i E1 to chyba najbardziej popularne typy pod ten konkretny odtwarzacz.

16 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-shanling-m1/ <- akapit "Zastosowanie i synergiczność", pełno komentarzy pod recenzją.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-shanling-m2s/ <- akapit porównawczy w którym jeszcze raz powtórzone jest jakie słuchawki pasują do M1

w/w recenzja E1, w kontekście dwóch które zapodałem. MA750 i E1 to chyba najbardziej popularne typy pod ten konkretny odtwarzacz.

Dzięki. Przeczytałem wskazane materiały i komentarze i udało mi się z nich wyciągnąć następujące modele:

1. RHA T20/T20i

2. NE700M

3. Aune E1

4. RHA MA750

5. RHA MA750i

6. Brainwavz M1

Czy coś jeszcze można dorzucić do listy?

5 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Pytanie czy jest jakikolwiek sens? E1 są subiektywnie najlepsze z nich wszystkich tak czy inaczej.

Nie wiem czy jest sens, ale wybór się zawęził:

1. RHA T20/T20i Zdecydowanie za drogie.

2. NE700M Nie są już produkowane i trudno je kupić.

3. Aune E1: Trochę przydrogawe, ale jak na razie nic innego nie znam.

4. RHA MA750 Odpadają w przedbiegach ze względu na sposób zakładania za ucho.

5. RHA MA750i Jak wyżej.

6. Brainwavz M1 Zbyt wielka przepaść w stosunku do Aune E1.

Także jak sam widzisz pozostały tylko Aune E1, aczkolwiek cena też mnie nie zachęca. Znalazłoby się coś innego w podobnym budżecie, co warto polecić?

No dobrze, ale to Pan kupuje słuchawki dla siebie, nie dla mnie, także ja akurat nic widzieć nie muszę :). Zwłaszcza jako ich posiadacz.

Przerobiłem do tej pory trochę konstrukcji dokanałowych za różne pieniądze i mimo, że nie jestem specjalnym fanem takich modeli, posiadam ich kilka. E1 są w gronie ścisłej czołówki, która nie tylko pełni rolę punktu odniesienia względem innego sprzętu trafiającego na recenzje, ale i dla mojego własnego, prywatnego słuchania. Tematy dokanałowe mają przy tym naprawdę ciężkie u mnie życie, ponieważ z reguły pracuję na słuchawkach za kilka tysięcy, a więc model dokanałowy musi przy znacznie mniejszych rozmiarach trzymać poziom pod wieloma względami, a jeśli nawet okazuje się gorszy, to byle chociaż kosztował adekwatnie i miały unikatowe połączenie różnych walorów ze sobą. 

W tej cenie widziałem na konkurencyjnych forach promowane usilnie TFZ Balance i jakieś FiiO, ale o pierwszych niespecjalnie jest mi cokolwiek wiadome, zaś drugie zostały chyba z tego co pamiętam skonfrontowane z E1 i Aune okazały się lepsze. Niemniej to jedyne opcje alternatywne, które w ich cenie mogę skojarzyć. 

Te FiiO F9 porównywalne z E1 też są zakładane poza ucho... :) Czyli niezbyt mnie interesują. Te drugie nie idzie kupić w PL, więc sobie daruję.

10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Więc jak widać wybór zdaje się jest oczywisty.

Chyba tak. Dzieki :)