Jump to content

Słuchawki oraz karta dźwiękowa/DAC do 600 zł

Osimaru
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Poszukuję słuchawek do słuchania w domowych zaciszu, prawdopodobnie będą to słuchawki zamknięte lub półotwarte, tego jeszcze nie jestem w stanie sprecyzować ale trochę też czytałem tutaj na blogu i chciałbym posłuchać na czymś z większą ilością przestrzeni i sceną.

Źródłem będzie komputer, w tej chwili korzystam z integry Realteka ALC892 także będzie potrzebna lepsza karta dźwiękowa lub DAC USB i tutaj też bym prosił o propozycje. Obecnie korzystam z budżetowych słuchawek Philips SHP 1900.

Muzyka jakiej słucham - black metal oraz death metal, głównie z lat '90. Sprzętu, a przynajmniej samych słuchawek, nie będę kupować w ciemno bez wcześniejszego sprawdzenia w jakimś markecie, więc prosiłbym na dobrą sprawę o w miarę zróżnicowanie brzmieniowo propozycję, ponieważ sam nie do końca wiem jakie brzmienie mi odpowiada. Jedyne co jestem w stanie się domyślać, to brzmienie słuchawek chyba powinno być dość ciemne, tak samo jak muzyka ;)

Chciałbym również zaznaczyć, że w bliższej lub dalszej przyszłości planuję też zakup jakichś głośników stereo i chciałbym aby nowa karta dźwiękowa nadawała się również do tego.

Na sprzęt jestem w stanie przeznaczyć 600 zł, ale jeżeli naprawdę warto to jestem w stanie naciągnąć budżet w ostateczności do 200 zł.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Państwa strony. Jeżeli trzeba to odnośnie karty założę temat w innym dziale i przepraszam.

Edited by Osimaru

Witam,

Jeśli szuka Pan słuchawek ciemniejszych wraz z DACiem, to bardzo możliwe, że do gustu przypadną albo HD330, albo Rockmaster OE. Do tego dobrałbym im np. Audiotraka Prodigy Cube. Całościowo zmieściłby się Pan wtedy w budżecie.

Dla już samego rozeznania można posłuchać jeszcze HD669, aby zobaczyć, czy bardziej V-kowe granie nie trafia w gust mocniej.

Pozdrawiam.

O fajnie, dzięki. Nawet w budżecie z zapasem bym się zmieścił, ale w sumie jestem skory nawe go naciąć jeżeli efekty będą tego warte. Chcę aby mnie wgiotło :)

Co do kart dźwiękowych to jeszcze w polecanych jest FiiO E10K Olympus 2 - jak on by się sprawdził? Audiotrak gra lepiej? I czy np. za te same pieniądze DAC czy wewętrzna karta dźwiękowa da lepsze efekty? A może nie ma zasady w tej kwestii?

Audiotrak ma przede wszystkim wejście na mikrofon i wbudowany wzmacniacz mikrofonowy. Generalnie oba układy pełnią taką samą rolę i na pokładzie karty dźwiękowej również jest zbudowany DAC, ale przyjęło się, że DAC jest nazwą urządzeń zewnętrznych głównie nastawionych na odtwarzanie dźwięku. Karta dźwiękowa jest tym samym elementem bardziej wyspecjalizowanym i wszechstronniejszym, ale też wymagającym sterowników i komputera do pracy. DAC może zaś pracować bardzo często z różnym sygnałem z różnych źródeł niekomputerowych.

Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienia. W takim razie skłaniam się ku zewnętrznemu urządzeniu ze względu na uniwersalność.

Jeżeli chodzi o o źródło to na jakie modele warto jeszcze zwrócić uwagę? Chciałbym pasujące do siebie źródło oraz słuchawki jeżeli chodzi o poziom sprzętu. Myślę, że na kartę byłbym w stanie przeznaczyć do 400zł, a na słuchawki załóżmy 300-400zł. Mówiąc szczerze - czy jeżeli chodzi o jakość dźwięku to między tymi kartami zewnętrznymi w tym budżecie jest jakaś różnica? Mam na myśli urządzenia polecane/recenzowane na blogu.

Przeglądam polecane i czytam recenzje słuchawek próbując stwierdzić, które nadadzą się do blacku który jest szybki i produkcja często kuleje.

Proszę uprzejmie.

Na te, które są w Polecanych ;). Różnica między nimi jest - E10K jest bardziej wyważony i uniwersalny + z przełącznikiem wzmocnienia basu w razie potrzeby. Z kolei Audiotrak jest bardziej przestrzenny i lżejszy, ale szybszy i z wymiennym wzmacniaczem operacyjnym, co również jest dużą zaletą. Dlatego tak jak pisałem spróbowałbym połączenia Rockmaster OE + Prodigy Cube.

Jeżeli chodzi o słuchawki polecane to powyżej Rockmasterów a poniżej powiedzmy 500zł nie widzę nic, co przynajmniej z definicji nadawałoby się do metalu o ile można coś takiego definiować. Szkoda tylko, że raczej nie będę miał możliwości posłuchać jak słuchawki brzmią w połączeniu z kostką przed zakupem, czy może w elektro marketach można również przetestować DAC?

No niestety ciężka sprawa. Najszybciej być może DT150, ale to już ponad budżet.

Tego przyznam się nie wiem. Warto zapytać na miejscu. Proszę pamiętać też o możliwości zwrotu sprzętu w terminie 14 dni bez podania przyczyny przy zakupie internetowym na osobę prywatną - zawsze będzie można się w razie czego wycofać z nabytku, jeśli to nie będzie dokładnie to, czego Pan szuka.

Od biedy nagnę ten budżet jeżeli będzie warto, sprawdzić mi nie zaszkodzi. A zapytam, z tego co zauważyłem Superlux lubi naśladować Beyerdynamic - istnieje może jakiś klon o niższej cenie? :)

I czy taka karta dźwiękowa za 300-350 zł będzie ok przy słuchawkach za 700?

No i tak przy okazji, do takiego DAC-a można podpiąć przykładowo któreś z archiwalnych polecanych głośników?

Edited by Osimaru

Nie ma niestety klona DT150 ze strony Superluxa. Poza tym klony są to tylko z wyglądu. Wykonanie jest znacznie gorszej jakości, użyte materiały to raptem cień BD, zaś przetworniki są też zupełnie inne. W zamian cena jest także znacznie niższa.

A czemu miałaby nie być? Wszystko zależy od tego jaka jest to karta, bowiem rozpatrywanie zakupów przez pryzmat ceny jest zgubne. Aktualnie pisząc Panu ten post siedzę w słuchawkach za 450 zł podpiętych pod integrę słuchawkową za 3,5 tys. zł. Obok mnie zaś leży para za ponad 6 tys. podłączona do wzmacniacza za 300 zł. I mogę zaręczyć, że niejeden sprzęt faktycznie drogi przy tych połączeniach by się zawstydził. Tak właśnie działa postrzeganie sprzętu poprzez synergię i klasę, a nie faktyczną cenę, jaką przyszło za taki produkt zapłacić :).

Oczywiście. Wystarczy użyć wtedy gniazd RCA, tudzież adaptera z RCA na mały jack gniazdo. 

• Upvote 1