Jump to content

Recommended Posts

Shanling-M3s-Hero2.jpg

Źródło: shanling.de

M1 ma swój wątek, M2s również, pora na największego z braci.

M3s dorwałem wczoraj. O dziwo najwygodniejszy w obsłudze DAP od Shanlinga, ze względu na rozmiary idealnie leży w mojej dłoni.

Świetnie paruje się z Aune E1, względem M1 daje "kopa", i nieco lepiej detale słychać. Czyli zarazem lepszy fun i lepsza analiza :)
Z DT990 na high gain sobie radzi przyzwoicie, brakuje trochę wypełnienia w basie, ale pięknie otwiera górę i scena się naprawdę spora robi.

Zapraszam do dyskusji.

Edited by bachankas
  • Like 1

Trochę o nim powiem przy okazji recenzji M2s, która jest właśnie na wykończeniu. Zdradzę jednak, że jako urządzenie sam w sobie zapowiada się na killera, przynajmniej dla mnie i względem Opusa #1 od którego jest poręczniejszy, choć pod względem regulacji - wkurzający :)

No kółeczko niestety niezbyt precyzyjne i co parę skoków robi "Nadskok" i przesuwa się o dwie pozycje w Menu zamiast i jedną. Ale też da się to wyczuć.
Dziś dokładnie notuję jakich płyt słucham i wymierzę czas pracy (nie będzie do ciurkiem, ale zawsze coś).

Pobieżnie z tego co widziałem moja sztuka będzie robiła duży czas. Ale kółka nie byłem w stanie opanować. Etui sprawy nie ułatwia - M2s ma trochę lepiej z dostępnością kółka w pokrowcu. M1 - najlepiej.

No bez etui znacznie lepiej się nawiguje kółkiem, fakt, ale na tyle wolno obracam nim, że gdy ma nastąpić nadskok, to "w połowie drogi" kólka między skokiem a skokiem Menu już przeskoczy jedną linijkę, wtedy cofnąć się kółkiem i zostaje dana pozycja. Nie jest do idealne rozwiązanie, ale działa.

Przez BT to ten grajek z 15 h może pociagnąć, jak nie więcej, jak dorwę JBL Flip 4 to poświęce weekend na test.

Mam pytanie, czy do podstawowych słuchawek jak RHA MA750, M3s da jakąś przewagę nad M1? Tzn. czy  z takich podstawowych słuchawek da się coś więcej wycisnąć na większym bracie? :)

Edited by Grafii

Dzięki za odpowiedź :)

Rozumiem zatem że M3s stworzony jest do dużo lepszych sluchawek żeby pokazać swoje zalety. Z przenośnych na co warto zwrócić uwagę pod kątem M3s?

A to już wedle uznania, preferencji i budżetu. To słuchawki powinno się wybierać jako priorytetowe. Sporo jest modeli uznawanych za dobre, ciekawe itd. Można celować jak @bachankas w Aune E1, a można też iść moimi śladami w iSine 20.

M3s bym z ciekawości z czymś ze stajni Etymotic sprawdził, to może być fajne połączenie, chociaż jeszcze bardziej M2s widzę w tej roli.

Ostatnio zwróciłem uwagę, że w niektórych (naprawdę niektórych, okolica 1% moje biblioteki) albumach Shanlingi nie czytają mi okładek.
Procedura u mnie taka sama od zawsze:

1. Odpalam mp3tag
  2. Pobieram okładkę z discogs i zapisuję w tagach
  3. Potem tę okładkę zapisuje w folderze pod nazwą "cover.png" albo "cover.jpg"

Raczej format ani rozdzielczość nie są problemem, i png i jpg czyta, okładki nawet 2000x2000 wyświetla bez problemu. Najczęściej podmiana okładki na jakikolwiek inny plik wyszukany w mp3tagu rozwiązuje problem, aczkolwiek nadal nie rozgryzłem źródła niekompatybilności.

Sposób zapisu. W kupnych albumach też mam podobne problemy i to nie tylko na Shangu M1, ale też i Foo, także problem nie jest limitowany tylko do M3s. Odpalam wtedy taką okładkę w Photo-Paint'cie i zapisuję sobie ją ponownie na własnych ustawieniach filtrów oraz bez żadnych danych dodatkowych. To rozwiązuje wszelkie problemy.

Foobar łyka niczym Sasha Grey :D
Pomyślę, nad machnięciem jakiegoś skryptu, żeby za mnie przeleciał po bibliotece, otworzył i zapisał plik, kilka linijek kodu na dobrą sprawę.

Jak wypada połączenie M3s z iSine? Poszukuje mobilnego źródła do nich i poza DFB i Mojo jakoś nic nie rzuca się mi w oczy. Podoba mi się połączenie iSine z X1s więc sądzę, że Shangling może nawiązać walkę na tym polu. Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy posiada on funkcję DAC po USB? W planach mam wykorzystywanie przy każdej możliwej okazji Reveal.

a czy m3s z b&w px po bluetooth ma sens ?? biorac pod uwagę możliwość sparowania telefonu z m3s i px'em jednoczesnie dla np rozmów i taidala, a dla czystej i samej przyjemnosci tylko px plus m3s ??

Po Bluetooth istotne są kodeki. Nowe smartfony z Oreo maja pokaźną listę wspieranych kodeków. M3s nie ma wsparcia LDAC czy choćby APTX HD (ma zwykłe APTX), więc teoretycznie PXy, wspierające APTX HD mogą zagrać lepiej ze smartfona.

rozumiem, czyli taki LG v30 posiadajacy aptx hd na bt 5.0 bylby lepszym rozwiazaniem dla PX'ów ?? w sumie ma to sens jezeli sie mylę niech ktos się wypowie teraz bo za parę dni biorę w tedy smartfona (mozliwe ze lg v30) i ów pxy.

Teoretycznie tak.
Nawet bezstratne pliki przy przesyłaniu po BT są kompresowane. Im nowsze standardy BT i kodeki (aptX, aptX HD czy zwłaszcza LDAC o Sony), tym lepszy przesył, więc i kompresja mniejsza.
Należy jednak pamiętać, że jak słuchawki obsługują np. standard BT 4.1, a smartfon ma 5.0, to słuchawki limitują, podobnie w odwrotną stronę - słucha się z jakością "tego gorszego" ogniwa.

Proponuję spróbować w miarę możliwości posłuchać na słuchawkach dwóch urządzeń, gdzie jedno obsługuje nieco nowsze kodeki. Wtedy będzie można samemu miarodajnie ocenić.
Ale wg mnie jeżeli słuchanie będzie bezprzewodowe, to smartfon będzie wygodniejszym rozwiązaniem. A i sam LG V30 jest wg opinii bardzo dobrym muzycznie smartfonem i z wyjścia jack :)

no tak, v30 dźwiga nawet 80 ohmowe po kablu...

pytanie teraz znowu sie nakłada, skoro dźwiga po kablu to czy nie przeplacam za pxy ? a zwlaszcza nie trace.

co do bt 5.0 to jest tam po prostu mozliwosc wymiany danych z kilkoma urzadzeniami jednoczesnie na raz z jakas tam szybszą przepustowoscią. dla PXow nie bedzie znaczenia, po prostu mozna robic wszystko na raz ma tym bt, ale i tak pewnie tego nie wykorzystam. no i Taidal hifi jest pod v30 robiony... zostaje przy v30 z PXami... roznice odczuje bo uszy u mnie to jedyne co dziala idealnie, mam nawet w uszach wbudowany system ANC zwłaszcza gdy moja mi próbuje uświadomić że wydaje pieniądze na byle co :)

jeżeli jest ktoś kto uważa że zwiazek v30 z PX jest nietaktowny lub nieeetyczny, lub zna inny powód przeciw niech przemówi teraz lub zamilknie na wieki (zezwalam redakcji na cytowanie tego textu dla potrzeb wlasnych lub potrzeby recenzowania ww związku małżeńskiego ;)).

dziękuję, nawet ból barku miną... po 2 tyg szukania odpowiedzi mogę zasnac w spokoju.

Moje pierwsze wrażenia z M3s i ER4XR w trybie USB DAC - to gra lepiej niż z Aune S16 i (czego się można było spodziewać) gorzej niż Burson CV2+

Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem, mój pierwszy DAP, i od razu jest banan :D

Ale o so chozii :D pytasz o ewentualne podłączenie do konsoli? Jeśli tak, to niestety nie używam go w takiej konfiguracji.