Jump to content

Słuchawki portable do tysiąca złotych

Tam1ek
 Share

Recommended Posts

Dzień Dobry 

Posiadam kilka par słuchawek, jednakże do przenośnego odsłuchu używałem dotychczas akg450 (pod PC używam recablowanych CAL'i, Takstarów 80 - te ostatnio sprzedałem) Niestety 450 zaczęły mnie ostatnimi czasy dosyć mocno drażnić, więc zacząłem szukać czegoś lepszego. Chciałbym podłączać nowy nabytek również pod pady do x1/ps4 (w późniejszym okresie po wzmacniaczu) Pochodziłem po saturnach i odsłuchałem kilku modeli. Najbardziej podobały mi się te:

- Momentum 2 AEG

- Philips L2

- Sony MDR-1A

- Fidelio x2

Słuchawki będą grały z telefonem/PC i konsolą po padzie. Co ważne, w późniejszym okresie (tj. luty-marzec) planuje zakup mobilnego DAC'a E17 lub 18 albo Fiio X1 - mam aktualnie olympusa 2, ale to sprzęt typowo stacjonarny.

Z tych trzech par w sumie wszystkie grały dosyć ciekawie. Sony charakteryzowały się dość mocnym basem i fajnymi wokalami, były również bardzo wygodne. Ich problemem jest jednak hmm taka trochę zbyt duża basowość nawet w spokojnych kawałkach. Moje CAL'e nie grają nawet tak basowo. 

L2 wydają się naprawdę fajnym produktem, a używane można wyrwać w okolicach 500-600 zł. Grały miło, a przy tym czysto. Basu nie było aż tak dużo (w porównaniu do MDR-1A), a to mnie ucieszyło. Ogólnie słuchało mi się ich dość dobrze, ale tak jakoś nie wiem nie mogłem się w nie wgryźć. Czytałem również, że podłączone do wzmacniacza "gubią" dźwięki i grają bardziej "z tyłu" - prawda?

Momentum 2 (normalne, a nie welury) - Wyglądają zacnie, ale wygląd niestety nie gra... Co do odsłuchu, to w porównaniu ze stojącymi obok 598 ich scena była dość mała - nie wiem czy to wina źródła (nie mogłem podpiąć pod swoje) czy one faktycznie tak grają. Z drugiej jednak strony były bardziej dynamicznej, uderzały w punkt i grały dość środkowo. Dźwięk z nich płynący ogólnie mi się podobał, dodatkowo dobrze leżały na głowie i po chwili odsłuchu nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Szkoda tylko, że to jedyne z tych 3 słuchawek, do których nie mogłem podpiąć swojego sprzętu ;/ Nie miałem więc jak porównać w nich swojego typu muzyki. 

Fidelio x2 - słuchawki dość duże, więc nie wiem czy można nazwać je "portable". Grały jednak dość urzekająco. Myślałem, że telefon nie da rady ich napędzić, a tu miła niespodzianka, bo grały dość głośnie i wyraziście.

Słucham różnych rodzai muzyki - zaczynając od dubstepowych klimatów, a kończąc na relaksujących ostach z filmów/anime/gier czy też piosenkach nastawionych głównie na wokal.

Nie jestem niestety audiofilem i nie potrafię aż tak dobrze rozróżnić i ocenić separacji dźwięków, przestrzenności oraz izolacji - te cechy byłby miłe jako, że chcę ich również używać czasem do grania na konsoli.

Wszelkie inne modele również rozważę. 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc!

Edited by Tam1ek

Witam,

Z tego co widzę bardzo dokładnie opisał Pan całe grono obiektów zainteresowań, także decyzję wydaje mi się może Pan spokojnie spośród nich podjąć samodzielnie. Gwoli jedynie komentarza:

L2 - tu raczej winę za takie granie ponosił konkretny wzmacniacz.

MOE2 - raczej tak właśnie grają, to zresztą konstrukcja zamknięta i porównywał je Pan do modelu otwartego. 

Pozdrawiam.