Jump to content

Głośniki 500zł - podłużny pokój + AIM SC8000

Recommended Posts

Witam wszystkich

Bardzo proszę o pomoc w wyborze głośników - 2.0/2.1 (zależy które wg pomagających będa lepsze dla mnie)

W ostatnich dniach postanowiłem trochę bardziej zainteresować się sprzętem Audio, bo i muzyki dużo słucham. Aktualnie działam na Superluxach HD681 + AIM SC8000 (kupiona dzięki recenzji z tejże strony) i jest okej. Przyszedł czas na głośniki.

Na razie posiadam zestaw 2 pierdziawek z jednym Dudni-wooferem Logitech X210. Nie miałem porówniania z wyższej klasy sprzętem i na razie dla mnie jest OK, a przynajmniej było przez dobrych 10 lat, odkąd je mam. Ale ze względu na starość (coraz bardziej psujący się pilot i układ) chciałbym przejść na coś nowego, lepszego, w cenie do 400-500zł.

Czego słucham? Większość to stary dobry rock (Scorpions, Cranberries, Rolling Stones), bardzo dużo muzyki filmowej (Zimmer, Williams, Two Steps from Hell), czasem jakiś pop i filmy/gry. Lubię gdy sprzęt gra typową V-ką, zresztą tak też mam ustawione EQ w foobarze - jestem fanem niskiego, dokładnego basu (gitary basowe) i wysokich szczegółów.

Zastanawiam się nad Solo 6c/7c (np. z tej aukcji http://allegro.pl/najwlasciwszy-wybor-stereo-microlab-solo7c-i7178417615.html - jest ok?) jednak z tego co wyczytałem, potrzebują one miejsca, zaś mój pokój przedstawia się tak:

21air12.png

Wielkośc to ok 20 m (z góry zamiast drzwi jest mała dobudówka 2x2). Krótszy bok to ok 3m, dłuższy 6. Niestety przemeblowanie niemożliwe. Głośniki planuję postawić na podłodze, po obu stronach biurka, mniej więcej w odległości 30-40cm, od ściany. Słucham zazwyczaj na krześle 0,5-1m przed biurkiem lub siedząc na kanapie. Warunki dosyc niekorzystne, ale może coś się z tego ukręci :)

Chciałym też zaznaczyć, że żyję na wynajmie, więc możliwe iż kiedyś pokój jaki będe zajmował będzie zupełnie inny, a głośniki jednak na parę lat być powinny.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Edited by yaggar