Jump to content

Głośniki 500zł - podłużny pokój + AIM SC8000


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze głośników - 2.0/2.1 (zależy które wg pomagających będa lepsze dla mnie)

W ostatnich dniach postanowiłem trochę bardziej zainteresować się sprzętem Audio, bo i muzyki dużo słucham. Aktualnie działam na Superluxach HD681 + AIM SC8000 (kupiona dzięki recenzji z tejże strony) i jest okej. Przyszedł czas na głośniki.

Na razie posiadam zestaw 2 pierdziawek z jednym Dudni-wooferem Logitech X210. Nie miałem porówniania z wyższej klasy sprzętem i na razie dla mnie jest OK, a przynajmniej było przez dobrych 10 lat, odkąd je mam. Ale ze względu na starość (coraz bardziej psujący się pilot i układ) chciałbym przejść na coś nowego, lepszego, w cenie do 400-500zł.

Czego słucham? Większość to stary dobry rock (Scorpions, Cranberries, Rolling Stones), bardzo dużo muzyki filmowej (Zimmer, Williams, Two Steps from Hell), czasem jakiś pop i filmy/gry. Lubię gdy sprzęt gra typową V-ką, zresztą tak też mam ustawione EQ w foobarze - jestem fanem niskiego, dokładnego basu (gitary basowe) i wysokich szczegółów.

Zastanawiam się nad Solo 6c/7c (np. z tej aukcji http://allegro.pl/najwlasciwszy-wybor-stereo-microlab-solo7c-i7178417615.html - jest ok?) jednak z tego co wyczytałem, potrzebują one miejsca, zaś mój pokój przedstawia się tak:

 

21air12.png

 

Wielkośc to ok 20 m (z góry zamiast drzwi jest mała dobudówka 2x2). Krótszy bok to ok 3m, dłuższy 6. Niestety przemeblowanie niemożliwe. Głośniki planuję postawić na podłodze, po obu stronach biurka, mniej więcej w odległości 30-40cm, od ściany. Słucham zazwyczaj na krześle 0,5-1m przed biurkiem lub siedząc na kanapie. Warunki dosyc niekorzystne, ale może coś się z tego ukręci :)

Chciałym też zaznaczyć, że żyję na wynajmie, więc możliwe iż kiedyś pokój jaki będe zajmował będzie zupełnie inny, a głośniki jednak na parę lat być powinny.

 

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

 

Edited by yaggar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...