Jump to content

Aune X1S głosniki


Recommended Posts

Cześć. Jestem dość zielony jeżeli chodzi o podłączanie sprzętu jak głośniki aktywne do wzmacniacza lub monitory bliskiego pola więc potrzebuję rady.

Posiadam teraz Aune X1S podłączony do komputera przez USB. Na wyjściu słuchawkowym są podłączone Bayerki DT150. I teraz moje pytanie brzmi czy da radę połączyć tą obecną konfigurację wraz z jakimiś głośnikami aktywnymi/monitorami ?

Kasa kasą (nie ma tutaj progu) potrzebuję coś basowego z szeroką sceną do ogólnie muzyki metalowej/rockowej gdzie występują instrumenty live-owe. 

Zastanawiałem się nad Edifier R2600 ale primo są toporne sekundo nie wiem jak to będzie się łączyło razem. 

Jeżeli chodzi już o bardziej zaawansowany sprzęt jak monitory bliskiego pola jestem zielony. Wiem że Aune nie posiada XLR-ki a monitory takie wyjścia posiadają (chyba że ja o czymś nie wiem) a przejściówki odpadają na RCA bo nie chce tracić na jakości dźwiękowej.

Prosił bym o wsparcie jakie polecacie monitory studyjne ewentualnie głośniki aktywne. Nie przepadam za pasywniakami ponieważ dochodzi tutaj końcówka mocy = więcej podłączania = więcej kabli i oczywiście dobór końcówki do całego zestawu co liczy się z kosztami i gdzie na biurku mam tak już mało miejsca więc głośniki będę wieszał na ścianie.

Czekam na opinię ekspertów, słuchaczy gdzie wiedzą lepiej ode mnie na pewno. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Chciałbym odkopać. 

Bez urazy Panie Jakubie ale albo był Pan wypalony albo poirytowany odpowiadając na pytanie użytkownika Denith.

Ja, laik w sprzęcie audio wiem, że X1S gra dość czysto, bez wynaturzeń. Sprzęt ten pokazuje wnętrze słuchawek/ głośników. Nie ma tutaj koloryzacji dźwięku (przepraszam za własne, nieprofesjonalne słownictwo).
Nie dziwie się, że użytkownik Detnith pytał o konkretne głośniki z wyraźnym basem ponieważ chciałby upewnić się że całość będzie grała kompletnie.

Sam mam możliwość zakupienia X1S po bardzo atrakcyjnej cenie. Przy czym  zastanawiam się nad głośnikami r2730db Edifiera (głośniki raczej low-medium tier).
Chętnie wziąłbym pod uwagę inne aktywne monitory. Jednakże kiedy widzę Pana oziębłą odpowiedź to zapał mi ulatuje.

Proszę pamiętać, że nie każdy ma wiedzę jak Pan. Dla kogoś wydanie paru tysięcy na sprzęt to całkiem poważna sprawa i chciały wiedzieć jak najwięcej.
Jeśli mogę prosić... dlaczego podał Pan EVE audio SC204 za przykład? W jaki sposób dobrze łączą się z S1x? 

Czy biorąc pod uwagę końcówkę 2019 jest coś innego wartego uwagi? Mam do wydania maksymalnie 2000 zł na monitory aktywne.
Będą mi one służyć do słuchania muzyki z PC oraz oglądania filmów z TV jak i z PC. 
Monitory te będą stały bezpośrednio przy ścianie więc bass reflex powinny mieć z przodu. Także zależy mi na przyjemnym basie. Słucham sporo muzyki elektronicznej i soundtracków. Wysokie tony jeśli są ostre, kłują mnie w uszy. 

Bardzo proszę o parę propozycji. Interesują mnie tylko nowy sprzęt.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ze względu na przypisane mi wyżej cechy i aby nie zagaszać niepotrzebnie Pana zapału, chyba najlepiej będzie jeśli powstrzymam się od odpowiedzi. Nie musi Pan również przepraszać za własne, nieprofesjonalne jak Pan to określił słownictwo, ponieważ nikt takowego od nikogo nigdy nie wymagał w 2018 roku i w 2019 nadal nie wymaga. Każdy opisuje dźwięk własnymi słowami tak jak czuje i uważa, także nic się nie stało. Moje oziębłe wypowiedzi w tym wątku bardzo proszę uznać za niebyłe, aby nie demotywowały niepotrzebnie w zakupach. 

Również pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...