Jump to content

Co po CAL! edycja 2018 :)

KoValus
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

takiego tematu to chyba bardzo długo nie było,  przegrzebując się przez google większość podobnych tematów to tematy archiwalne.

Czuję się trochę jak sprzętowy jaskiniowiec słuchając muzyki głównie na Creative Aurvana Live! (kupione w 2011 roku i ze zmienionymi padami na HM5) i Audigy 2 ZS

(jako źródło dźwięku mam jeszcze Samsunga S8 i Ipada Mini, ale na Audigy dźwięk mi jakoś najbardziej podchodzi, .

Jako, że ostatnio testuję sobie Tidal HIFI postanowiłem pójść za ciosem i  zrobić mały upgrade sprzętu, no i się zaczęło:) 

Przetestowałem kilka modeli, które posiadają moi znajomi (DT770Pro, DT880, jakieś AKG chyba K530, również z DACem  Carat-Ruby mark2 i Asusem STX), 

byłem też posłuchać kilku modeli w sklepach (Grado 60e, Focal Listen,  U-Jays,  Denon AH-MM200 i 400, choć niestety na tylko Samsungu).

Dodatkowo zdaję sobie sprawę, że Audigy to takie minimum z minimum i w dodatku bez wzmacniacza, więc w tą część ścieżki również muszę zainwestować.

Generalnie sposób grania Creativów chyba najbardziej mi odpowiada, to co mi się nie podoba to trochę zamulone basy (jakby za jakąś ścianą grały), za to mają na prawdę fajnego powera 

(rozumiem, że to dzięki  zamkniętości?). 

Doradźcie proszę, jakimi modelami o zbliżonej charakterystyce mógłbym się zainteresować?  Nie wiem  też w jakiej proporcji rozważać zakup, tzn lepiej tańsze słuchawki/droższy DAC, czy odwrotnie?

Budżet to ok 1000-1200zł.

Słucham głównie ciężkiej i rockowej muzyki, czasem trochę filmowej i elektronicznej.

Pozdrawiam

Kamil

Edited by KoValus

Dziękuję za odpowiedź, 

w sumie chyba najbliżej podchodziły mi DT770Pro (wersja 250 omowa), ale miałem odczucie zbyt mocnej góry,  DT880PRO (też 250 omów) były przyjemne w odbiorze, ale  nadawały się moim zdaniem do trochę lżejszych odmian, przede wszystkim bas był dla mnie łagodny (choć wyrazisty).

Z tego co widzę, DT-150 można dostać za dość rozsądną kwotę, więc chyba warto będzie spróbować:)

Pozdrawiam

• 1 year later...

Dzien dobry,

Odgrzewam temat jako, że sam zastanawiam sie na co zamienic moje jakze wysluzone CAL!- Brzmienie tych sluchawek bardzo mi odpowiadalo przez ostatnie 8 lat. Jednak przyszedl czas na zmiany. 

Głownym zrodlem dla mnie sa Macbook Air oraz iPhone. Chcialbym sluchawek wygodnych- grajacych ciepło, zgrywajacych sie z moimi urzadzeniami.

Sluchalem AKG K550 II i bardzo mi sie podoba jak wyglada scena oraz ich profil dzwiekowy. 

Ciezko okreslic konkretnie dominujacy gatunek sluchanej przeze mnie muzyki- slucham sporo klasyki, jazzu oraz soft house w pracy. Hip-Hop, pop w domu.

Czego jeszcze sprobowac w podobnej klasie cenowej? 

Myslalem takze, aby sprobowac poszukac sluchawek BT z mozliwoscia podlaczenia kabla i kolega mi polecil Sennheiser 4.40 BT. Generalnie mysl o braku kabla bez utraty jakosci dzwieku jest kuszaca, jednak czy te Sennheisery da sie porownac do AKG K550?

Dzieki za wszelkie opinie i pomoc.

Pozdrawiam

S.

Edited by Batanek

W dniu 18.04.2019 o 14:05, Batanek napisał:

Myslalem takze, aby sprobowac poszukac sluchawek BT z mozliwoscia podlaczenia kabla i kolega mi polecil Sennheiser 4.40 BT. Generalnie mysl o braku kabla bez utraty jakosci dzwieku jest kuszaca, jednak czy te Sennheisery da sie porownac do AKG K550?

Generalnie to całkiem inne słuchawki - brzmienie, tonalność. AKG są jaśniejsze, są przejrzyste, mają więcej góry, a Sennheisery mają więcej niższych tonów, mniej wysokich, wydają się przymulone w stosunku do AKG. Do tego mniejsza szczegółowość i Sennheisery grają w niższej klasie dźwięku, tyle, że mają BT. Na pewno nie do klasyki i jazzu, bardziej do  mainstreamowego popu. Ale są względnie tanie, za ok. 320 zł za dużo nie można wymagać. Sennheiser 4.40 BT słuchałem tylko po BT.

W podobnej grupie cenowej proponuję posłuchać Focal Listen. Dużo lepsze od AKG, podobnie delikatne, ale bardziej żywe i nasycone granie przy jeszcze lepszej przejrzystej, szczegółowej górze. Jest też wersja bezprzewodowa.

Edited by Bernie

Dzięki za odpowiedz. Słuchałem Focal Wireless ale i było bardzo przyjemne. Jednak na mojej głowie złe leżały i mocno cisnęły w uszy. Posłuchałem wszystkich egzemplarzy i zdecydowałem się na Sennheisery. Grają przyjemnie na kablu zauważam więcej basu niż na Bt ale maja aptx wiec z lapkiem jest przyjemne granie. Dzięki za sugestie 

• Like 1