Jump to content

AKG K1000, Beyerdynamic T1, STAX SRS-3030 / SRS-3050 II


Root
 Share

Recommended Posts

Guest Mayster

K1000 były modelem mocno niekonwencjonalnym w swojej budowie, także użyte przetworniki. Były też zwyczajnie drogie jak na tamte czasy (to teraz ceny flagowców wystrzeliły w kosmos). Teraz też patrzy się na zupełnie inne aspekty przy tworzeniu produktu.

T1 są dalej, v2, ale niewiele się zmieniło.

Staxy mają następców, taka kolej rzeczy. 

Link to comment
Share on other sites

Mimo to jednak audiofanatyk uważa je za najlepiej polecane mimo nawet mimo ceny kolekcjonerskiej, czy to oznacza że dzisiejsze modele nie dorównują tamtym? Czy słuchawki są w stagnacji jeśli chodzi o jakość? Czemu słuchawki mające tyle lat NADAL mają działać lepiej niż nowe modele? Zastanawia mnie właśnie też eksplartacja.

Edited by Root
Link to comment
Share on other sites

Przyznam pierwszy raz spotkałem się z określeniem "najlepiej polecane". Ale wiele aspektów powinien móc wyjaśnić mój artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-najlepsze-sluchawki-nie-istnieja/

Powodem zaprzestania produkcji K1000 było ponoć zużycie maszyn produkcyjnych, ale faktem jest, że nie był to specjalnie popularny model w okresie swojego istnienia i najprawdopodobniej księgowość łącząc obie te rzeczy ze sobą, podjęła sama decyzję zamiast kierownictwa firmy. Były jednak tworzone w czasach, gdy AKG jeszcze nie zerwało ani z pionierskim podejściem do dźwięku, ani też nie rządziła się prawami księgowości ponad zdrowym rozsądkiem i starymi ideami. Dyskutować można, czy takie modele, a więc mające wysoki status pośród flagowców, powinny znajdować się w Polecanych mimo zaprzestania produkcji. Możliwe, że słuchawki znikną z zestawienia, jako że ich lekturę odbywają również ludzie mający problemy z podstawowymi zagadnieniami z zakresu sprzętu audio i nie ma sensu polecać im egzemplarzy kwalifikujących się tylko dla nabywców w pełni świadomych takiego zakupu.

T1.1 i T1.2 mają dokładnie taką samą konstrukcję i różnią się niewielką ilością rzeczy mającą ostatecznie wpływ na dźwięk. Jeden model zastąpił w prostej linii drugi, ale możliwe jest za sprawą starszych nausznic i zdjęcia dławików akustycznych z kapsuł przetworników zrobienie z nich brzmienia niemal identycznego jak w poprzedniku.

STAX wprowadził inny materiał membrany oraz koszykowy sposób montażu, jak również zmienił elektronikę wewnątrz swoich energizerów. Tu również jest progres, aczkolwiek bardziej w oparciu o redukcję / dostosowanie kosztów produkcji do nowych realiów i dostępnej elektroniki. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...