Jump to content

AKG K550 MKII a MKIII

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów. Mój kuzyn posiada słuchawki Audio-Technica AD700X i jest z nich bardzo zadowolony(ja też bym był/będę bo ich słuchałem) niestety pojawia się problem z izolacją od otoczenia. On je kupił jak i do muzyki ale przede wszystkim do gier i muszę powiedzieć że ta pozycja robi robotę ostrą w grach. ALE jako że mieszka w domku jednorodzinnym blisko drogi krajowej na peryferiach miasta tranzytowego dostaje szału gdzie ciągle mu coś jeździ i przeszkadza w imersji odbioru z tych słuchawek. Powiedziałem by zmienił pokój, problem polega na tym że innego mu żona nie da :) . Bo dziecko i takie tam inne sprawy dorosłości.. życie. Powiedział że mi je odsprzeda w dobrej cenie(tutaj moje wewnętrzne ja piało z zachwytu bo sam o nich myślałem ale oryginalna cena 800zł mnie odstraszała :( ) tylko bym mu pomógł znaleźć jakieś dobre słuchawki zamknięte. I tutaj moje pytanie, czy w/w słuchawki w temacie będą dobre? Wiem że jak na pozycje zamkniętą są bardzo sceniczne i dość detaliczne, nie skupiają się na basie i dobrze akcentują średnice. Czy to będzie dobra alternatywa a może jakieś inne słuchawki zamknięte? Nie oczekuje bezpośredniego porównania K550 z AD700X tylko szukam jakieś alternatywy która w jakieś części da mu satysfakcję jaką miał z słuchawkami Audio Technica. Może inaczej... czy K550MKII będą dobrą pozycją do grania jak i czasem muzyki typu klasyka a może będzie coś lepszego? Źródło jakie posiada to AIM SC808. Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć będę bardzo wdzięczny :) . Pozdrawiam serdecznie :) .   

Edited by FreeQ

Witam ponownie(pozwoliłem sobie zmienić tytuł tematu) zamówiłem przez internet w pewnym Rzeszowskim sklepie(nie chce reklamować) słuchawki AKG K550 MKII. Zadzwownił do mnie dział obsługi klienta powiedzieli że niestety nie mają już żadnych słuchawek K550MKII poza demo, przeprosili i w ramach rekompensaty chcą mi wysłać AKG K550 MKIII bez dopłacania. Zgodziłem się oczywiście tylko moje pytanie brzmi czy może się ktoś orientuje czy zostały przeprowadzone jakieś zmiany w samych słuchawkach? Poza tym że teraz kabel jest odpinany no i chyba te dodatkowe nauszniki:) Staram się coś znaleźć na sieci ale bardzo mało informacji jest na temat 3 generacji K550 :/:( 

To prawda,ale po lekkich zabiegach i wymianie kabla na dobrym tranzystorze grają nieziemsko.

Słyną z tego,że mają ładną  średnice niczym w słuchawkach planarnych dla tej średnicy się te słuchawki kupuję ,scena niczym w słuchawkach otwartych szczegółowe granie bez nachalnej góry z konkretnym nie przesadzonym szybkim basem w dodatku konstrukcja nie do zajechania.

Ludzie nie kupują bo wyglądają jak wyglądają a czasami rozwiązanie bywa bliżej niż się wydaje.

• 9 months later...
W dniu 20.02.2018 o 15:31, patrick260 napisał:

To prawda,ale po lekkich zabiegach i wymianie kabla na dobrym tranzystorze grają nieziemsko.

Słyną z tego,że mają ładną  średnice niczym w słuchawkach planarnych dla tej średnicy się te słuchawki kupuję ,scena niczym w słuchawkach otwartych szczegółowe granie bez nachalnej góry z konkretnym nie przesadzonym szybkim basem w dodatku konstrukcja nie do zajechania.

Ludzie nie kupują bo wyglądają jak wyglądają a czasami rozwiązanie bywa bliżej niż się wydaje.

Witam, z jakim kablem i wzmacniaczem sluchawkowym w/w sluchawki moga zagrac "nieziemsko"? W tym, aby wokale nabraly wiecej barwy?

Posiadałem k550 mk1 i muszę przyznać, że do tego co napisałeś są praktycznie idealne. Mk2 i mk3 mają na pewno więcej basu, ale dalej fajnie nadadzą się do klasyki i gier. Z wad to mogę powiedzieć, że nowe wersje mają bardziej płytkie pady i zalecałbym ich wymianę (polecam skórzane od Brainwavz). Jeśli chodzi o różnice między mk2 i mk3 to wyczytałem że różnią się tylko odpinanym kablem więc możesz spokojnie brać.