Jump to content

Wzmacniacz AKG k702 do 500zł


Recommended Posts

Witam,

na początek chciałbym, by osoby chcące mi pomóc zapoznały się z tym tematem 

 

Po prawie roku wróciłem na forum, by prosić Was o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza do AKG K702.

Ale od początku, czy jestem zadowolony z zakupu k702 do gier porównując do Pioneer SE-A1000? - TAK, jestem zadowolony. Pierwsze wrażenie po zmianie z SE-A1000 było jednak zupełnie inne, a dokładnie chodziło o głośność kroków przeciwnika, która była na korzyść SE, w AKG kroki były zdecydowanie cichsze. Jednak potrzebowałem krótkiego czasu, by się przyzwyczaić (co z resztą autor Jakub Łopatko zawarł w poradniku odnośnie słuchawek dla graczy). Przyczyną tego mógł być również zbyt słaby napęd co z resztą sugerował mi przed zakupem użytkownik EvilKillaruna. Jednak tak jak już wcześniej napisałem przyzwyczaiłem się do tych słuchawek i jestem zadowolony z pozycjonowania jak również z przestrzenności tych słuchawek. Co chodzi o komfort to wielki plus na korzyć AKG, pamiętam gdy założyłem je pierwszy raz, w ogóle nie czułem ich na głowie, kiedy SE były jak wielki, ciężki kamień.

Przyszedł więc czas na rozbudowę mojego sprzętu i chciałbym zaopatrzyć się w odpowiedni wzmacniacz. Wiem, że te słuchawki w tym momencie nie mają odpowiedniego napędu, dlatego też chciałbym pomóc tym AKG "rozwinąć skrzydła", być może dzięki wzmacniaczowi zatrze się różnica pomiędzy AKG a SE-A1000 (gdzie kroki były głośniejsze). Zdaję sobie sprawę, iż moja karta dźwiękowa (Creative Sound Blaster X-Fi Titanium) jest kiepska dla Was jako dla audiofilii, jednak ja jestem bardzo z niej zadowolony, gdyż jak już wspomniałem w moim wcześniejszym temacie, moimi priorytetami są pozycjonowanie, oraz przestrzenność w grach, z czym ta karta radzi sobie znakomicie, dlatego też zadecydowałem, że póki co zaopatrzę się tylko w wzmacniacz.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz to 400-500zł. Już prawie zakupiłem prawie nowy, miał przepracowane tylko kilka godzin, oraz gwarancję dwuletnią Heed Canamp II za 950 zł wraz z wysyłką (wydawało mi się to mega okazją), jednak w ostatniej chwili zrezygnowałem z zakupu, myśląc sobie, po co mi taki drogi sprzęt, nie mając nawet pewności czy po zakupie tego sprzętu zrównam się do poziomu głośności kroków z SE-A1000. Trochę mam też dylemat czy wzmacniacz spełni moje oczekiwanie, jakim jest trochę bardziej słyszalne kroki, niż są obecnie na AKG. I nie chodzi mi tutaj o głośność ogólną, bo te AKG są głośne z moją kartą dźwiękową, jedyne co musiałem zrobić po przejściu z SE na AKG to było podbicie windowsowej głośności z 50% na 80% by osiągnąć tą samą głośność. Mam również duży zapas w grze, gdzie moja głośność "w grze" wynosi tylko 30%.

Mam okazję kupić tanio SMSL SAP-II bardzo bym prosił Was o opinie na temat tego wzmacniacza.

Edited by filipns4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...