Jump to content

Wzmacniacz AKG k702 do 500zł

Recommended Posts

Witam,

na początek chciałbym, by osoby chcące mi pomóc zapoznały się z tym tematem 

Po prawie roku wróciłem na forum, by prosić Was o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza do AKG K702.

Ale od początku, czy jestem zadowolony z zakupu k702 do gier porównując do Pioneer SE-A1000? - TAK, jestem zadowolony. Pierwsze wrażenie po zmianie z SE-A1000 było jednak zupełnie inne, a dokładnie chodziło o głośność kroków przeciwnika, która była na korzyść SE, w AKG kroki były zdecydowanie cichsze. Jednak potrzebowałem krótkiego czasu, by się przyzwyczaić (co z resztą autor Jakub Łopatko zawarł w poradniku odnośnie słuchawek dla graczy). Przyczyną tego mógł być również zbyt słaby napęd co z resztą sugerował mi przed zakupem użytkownik EvilKillaruna. Jednak tak jak już wcześniej napisałem przyzwyczaiłem się do tych słuchawek i jestem zadowolony z pozycjonowania jak również z przestrzenności tych słuchawek. Co chodzi o komfort to wielki plus na korzyć AKG, pamiętam gdy założyłem je pierwszy raz, w ogóle nie czułem ich na głowie, kiedy SE były jak wielki, ciężki kamień.

Przyszedł więc czas na rozbudowę mojego sprzętu i chciałbym zaopatrzyć się w odpowiedni wzmacniacz. Wiem, że te słuchawki w tym momencie nie mają odpowiedniego napędu, dlatego też chciałbym pomóc tym AKG "rozwinąć skrzydła", być może dzięki wzmacniaczowi zatrze się różnica pomiędzy AKG a SE-A1000 (gdzie kroki były głośniejsze). Zdaję sobie sprawę, iż moja karta dźwiękowa (Creative Sound Blaster X-Fi Titanium) jest kiepska dla Was jako dla audiofilii, jednak ja jestem bardzo z niej zadowolony, gdyż jak już wspomniałem w moim wcześniejszym temacie, moimi priorytetami są pozycjonowanie, oraz przestrzenność w grach, z czym ta karta radzi sobie znakomicie, dlatego też zadecydowałem, że póki co zaopatrzę się tylko w wzmacniacz.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz to 400-500zł. Już prawie zakupiłem prawie nowy, miał przepracowane tylko kilka godzin, oraz gwarancję dwuletnią Heed Canamp II za 950 zł wraz z wysyłką (wydawało mi się to mega okazją), jednak w ostatniej chwili zrezygnowałem z zakupu, myśląc sobie, po co mi taki drogi sprzęt, nie mając nawet pewności czy po zakupie tego sprzętu zrównam się do poziomu głośności kroków z SE-A1000. Trochę mam też dylemat czy wzmacniacz spełni moje oczekiwanie, jakim jest trochę bardziej słyszalne kroki, niż są obecnie na AKG. I nie chodzi mi tutaj o głośność ogólną, bo te AKG są głośne z moją kartą dźwiękową, jedyne co musiałem zrobić po przejściu z SE na AKG to było podbicie windowsowej głośności z 50% na 80% by osiągnąć tą samą głośność. Mam również duży zapas w grze, gdzie moja głośność "w grze" wynosi tylko 30%.

Mam okazję kupić tanio SMSL SAP-II bardzo bym prosił Was o opinie na temat tego wzmacniacza.

Edited by filipns4