Jump to content

AKG k550 brzęcząca prawa słuchawka


larry15
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z nowymi słuchawkami AKG k550. Gdy mam słuchawki na głowie grają one bezproblemowo, ale w momencie, gdy zdejmę je z głowy i wyjdę z pokoju na 5 min to po powrocie brzęczy prawa słuchawka. Problem znika, gdy uśpię komputer bądź go wyłączę i włączę. Po przełączeniu słuchawek do karty zintegrowanej brzęczenie również występuje, ale jest takie ciche, że słychać je tylko w momencie, gdy nie gra żadna muzyka. 

Prawa słuchawka wydaję taki dźwięk:  

Problem likwiduję też zmiana w sterowniku Xonara "Analog Out" z "Headphones" na cokolwiek innego np. "2 speakers", tylko że po ponownym zmienieniu na headphones słuchawka znowu brzęczy(pomaga tylko restart/uśpienie pc).

FcleWsL.jpg?1

yazC9lw.jpg?1

Karta dzwiękowa: Asus Xonar DGX

Zasilacz: XFX TS 550W

Płyta główna: GA-H81m-HD3

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to wina słuchawek. To typowe przebicia/zakłócenia. Trobleshooting opisywany przeze mnie na przykładzie innej karty: http://www.audiofanatyk.pl/rozwiazywanie-problemow-z-aim-sc808/

DGX niestety nie należy do zbyt ciekawych układów. Często w takich sytuacjach rozwiązaniem jest układ zewnętrzny na USB. Jeśli i on ściąga zakłócenia, najtańszą solucją jest kupno kabla optycznego i podłączenie czegoś w stylu http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...