Jump to content

Nastepca AKG k141 Studio, ok 400-500 zł

Kognitywistyk
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Szukam nastepcy moich wysluzonych AKG K141 Studio. Przejde od razu do konkretow. Dzwiek K141 Studio bardzo mi odpowiadal - Nie narzekam na charakterystyke, ani raczej mi nie brakuje czegokolwiek w pasmie (oczywiscie wybierajac nastepce nie chce gorszej szczegolowosci). Konstruckaja raczej mi odpowiada jednak (chyba) chcialbym wieksze muszle (napisalem chyba bo to nie jest warunek konieczny, ale byloby wygodniej), tak samo chyba chcialbym konstrukcje zamknieta, gdyz czesto glosno slucham muzyki, a jak jest wieczor to innym troche wydobywajacy sie dzwiek przeszkadza (i co za tym idzie, czy konstrukcja zamknieta nie spwodowalaby wiekszej efektywnoci?). Cena... zdecydowanie ponizej 900, - mysle ze moga byc uzywane za ok 400--500 zł. Pozniej za jakis czas, rok, dwa chce docelowo kupic Focal Spirit Professional, ale poki co moze kolejne po k141 mi na tyle przypasuja ze zainwestuje w cos innego ;). Aha, to czego slucham to dosc rozpiety repertuar: klasyka (glownie smyczki, opera, rzadziej fortepian), elektronika (od spokojnych brzmiec jak Brian Eno, przez house/vocal house, po deep i prawdziwe tluste techno), utwory acapella (pentatonix), jazz (trabka, chicagowskie stare rytmy), rock (najchetniej ballady rockowe, ale mimo ze tu z wymienionych najrzadziej zagladam, to filozofia (moze i blednie mysle) mowi mi ze to wymagajace utwory, wiec i tak sluchawki musza to dobrze odwzorowac).

Preferuje sluchawki firmy AKG ze wzgledu na to ze z K141 jestem bardzo zadowlony i mam do nich zaufanie.

Serdecznie dziekuje za wszelka pomoc.

Trudność w napędzeniu to generalnie najmniejszy z problemów. Zwłaszcza że spokojnie można załatwić go nawet w różnicy w budżecie a koszcie samych słuchawek.

Można próbować ratować się innymi konstrukcjami, ale najbliższe alternatywy dla tych słuchawek jakie są mi znane to koszt ok. 1700-1900 zł i tak naprawdę właśnie na tym polega problem. 

Jedyna rzecz jaką trzeba będzie w nich zrobić to zamówić nausznice AKG, ponieważ zdaje się, że sztuka na aukcji we Włoszech miała je nieoryginalne. Co do tego można wzorować się ich recenzją, jaka znajduje się u mnie. Jeden z kapsli też daje się odpadać ze starości, ale to jest banalna rzecz w zakresie naprawy - wystarczy biurowa taśma dwustronna i po kłopocie. Praktycznie wszystkie modele z tamtych lat to mają w zakresie wszystkich serii K2 :).

Nie ma potrzeby. Kwestia jaki budżet jest tu określony, a także wymagania. Te modele grają np. kapitalnie z kart AIM SC808.

Średnio. Będzie przynajmniej mocny underamping. Czyli za jakiś czas najlepiej będzie sobie wpisać SC808 na listę zakupową. K270 S mają 3m kabel, więc nie będzie z tym problemu. Proszę mieć ponad wszystkim świadomość, że w tej chwili jedzie do Pana dosyć poszukiwany model i gdyby był on wystawiony np. na niemieckim eBayu, już dawno by go ktoś zgarnął :). Stąd należy o nie dbać, zwłaszcza w kontekście malowanych na czarno pierścieni. No i mam nadzieję, że cieszyć się z bardzo unikatowych słuchawek.

Dzisiaj odebralem przesylke. Sluchawki w dobrym stanie (rzeklbym bardzo dobrym jak na wiek ;) ). Jedyny narazie minus to to ze kabel chyba byl naprawiany, aczkolwiek rownie dobrze moze to byc lekkie pekniecie izolacji. W kazdym razie technicznie wszystko sprawne. Dzwiek narazie trudno ocenic, gdyz rzeczywiscie 75 ohm podlaczone do wyjscia do ktorego mozna podlaczac max 32 ohmy to za duzo ;) - w zwiazku z tym rozpoczalem poszukiwania karty muzycznej. Niestety mimo checi kupna AIM SC808 nie moge jej nigdzie znalezc (1 sztuka jest na allehgro, ale nie chce uzywanej, gdyz niektore modele maja rozne probnlemy). Stad moje pytanie, czy znajdzie sie jakis model w podobhnej (lub nizszej) cenie, wart uwagi? Bede korzystal zarowno ze wzmacniacza sluchawkowego, jak i wyjscia pod wzmacniacz stacjonarny. Wstepnie interesuje sie takimi modelami: Xonar Phoebus, Asus Essence STX II (nadmienie ze te karty moga byc uzwane ;) ).

Edited by Kognitywistyk

M3 2x droższy?! Gdzie?! Fakt, że M2 można dostać za 270zł a M3 za 450zł. Na allegro jest nówka sztuka za 280zł :) 
Model wyższy ma więcej wejść np. RCA czego M2 nie posiada. Preferencje wizulane odkładam na bok, bo dla mnie sprzęt ma grać a nie wyglądać. Twoje pieniądze, co kupisz to już tylko i wyłącznie Twój wybór. Jeśli RCA nie jest Ci potrzebne to śmiało bierz M2 ;) 

Nie powinno być. Miałem kilka miesięcy M3 i bardzo fajnie podkreślała dół ale ten bas nie był taki zamulony a raczej żwawy/dynamiczny. Góra po uszach trochę dawała na DT880 ale po zmianie słuchawek było już ok. Niestety nie było mi dane nigdy słuchać K270S, musiałbyś zobaczyć co w recenzji jest napisane ;) 

Niestety ale nie pomogę. Nie słuchałem M3, zaś w kwestiach audio kieruję się prostą i uczciwą zasadą, żeby z grubsza nie wypowiadać się na temat sprzętu, którego nie słuchałem. Z reguły spotykam jednakże pochlebne opinie o M3, więc można z nim szczęścia popróbować. Zawsze w razie czego można tenże sprzęt zwrócić w terminie 14 dni.

Co do samych słuchawek - można prosić w wolnej chwili o zdjęcie? Plus testy najlepiej byłoby realizować na nausznicach fabrycznych, jeśli słuchawki przyszły z tymi które widzieliśmy na zdjęciach.

14 minut temu, Kognitywistyk napisał:

nie mozna jesli zostanie odpakowany

Sprzęt odsyła się z tytułu odstąpienia od umowy zawieranej na odległość bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty dostarczenia produktu. Może to być nawet opakowanie zastępcze, choć praktyką jest, że wymaga się po prostu w miarę nienaruszonego opakowania oryginalnego i sprzętu w nienagannym stanie.

Tu do postu.

Tak, wiem. Jednak to aukcja prywatna, dlatego to prawo nie obowiazuje ;). Ni i pewnie stad cena, 285 zl bez przesylki (kolejny od najtanszych kosztuje 449zł). Jestem w stanie zaryzykowac. Zdjecia zobie jutro przy lepezym swietle.

Jeszcze zapytam, czy warto zrobic recabling w sluchawkach - czy da sie wstawic gniazdo xlr ? :)

Dziękuję. Faktycznie wtyk nieoryginalny i przy kablu ktoś reperował. W takim razie można nad nimi pracować z okablowaniem, jeśli tylko ma się wiedzę i ochotę. Należałoby puścić go symetrycznie do obu, ale osobiście wolałbym dać je do jakiegoś zaufanego konfekcjonera na recabling. No i same słuchawki też delikatnie można byłoby wyczyścić, na pewno odzyskałyby sporo dawnego blasku :)