Jump to content

Głośniki/kolumny głośnikowe do instrumentów.


Recommended Posts

Witam.Mam problem z wyborem odpowiednich głośników lub kolumn do komputera. Służyć mają m.in do odtwarzania gitary z programu BIAS ,czyli taki odsłuch na żywo,ale również do słuchania muzyki m.in. rock,metal,country. Problem w tym ze mój pokój ma około 8m2 :\ Myślałem nad Microlabami Solo 7c. Mój budżet to 650zł. Wolałbym nowe,ale używane to już tak na prawdę ostatecznie.

Posiadam interfejs audio behringer u-phoria umc22 (jeśli to ma jakieś zanczenie).

Edited by Herbert00
Link to comment
Share on other sites

Witam,

posiadałem przed kilkoma laty zestaw Solo 7c, jednak skłoniłem się żeby go sprzedać i przesiąść się na słuchawki. Problemem na jaki musisz uważać przy tych głośnikach jest ich rozmieszczenie w pokoju. Tutaj przede wszystkim odsyłam do artykułu na stronie http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/ Osobiście mimo dużego pokoju nie byłem w stanie umieścić ich na wysokości głowy i przy odsłuchach gubił się dość mocno detal. Wydawały się przez to mocno przygaszone. Więc przede wszystkim polecam dobrze przemyśleć ich rozstawienie na wysokość ale także odległości od ścian. Głośniki grają już na starcie bardzo ciepło i w sekcji basu nic im nie brakuje jednak muszą stać ładny kawałek od najbliższych ścian. Jeżeli mają służyć także przy graniu na instrumencie, czyli jak rozumiem bardziej w analitycznej formie. Osobiście próbowałbym rozejrzeć się za monitorami aktywnymi. Zapewne szczególnie nowe jednostki mogą wyjść poza ustalony budżet ale może modele używane nie przekroczą znacznie ustalonej ceny. Głośniki są naprawdę warte zakupu jeżeli są dobrze rozstawione w pomieszczeniu. Solo 7c grają bardzo przyjemnie i muzykalnie, więc jeżeli nie interesują cię bardziej krytyczne odsłuchy to wymienione głośniki są warte swojej ceny. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie jako byłego posiadacza. Jednak sam właśnie przesiadłem się na słuchawki ze względu na akustykę i problemy w rozmieszczeniu głośników. Stąd uważam, że może warto się zastanowić nad innym podejściem do tego tematu. Jeżeli jednak jesteś pewny tego rozwiązania to masz jeden głos właśnie za tym modelem.

Pozdrawiam!

Edited by Jakub
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...