Jump to content

Muzyka z gier

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

@rock'n'rolla Nie grałem, ale pamiętam wspomnianą strategię :))

Aż nie chce się wierzyć, że już tyle lat minęło :)) Przyznaję, że w tym okresie skupiałem się głównie na grach na Pegazusa, a z PC na ówczesnych Settlersach oraz tych strategiach :)

• Like 1

@Tytus1988 po C&C Red Alert, który nota bene, również miał fajną ścieżkę dźwiękową to była moja druga ulubiona gra RTS. I właśnie muzyka zrobiła na mnie największe wrażenie. Wszystkie utwory są nagrywane przy udziale 96 osobowej orkiestry.

Wracając do RA to atak i rozwałka bazy przeciwnika przy tym numerze był istną przyjemnością 😈

I jeszcze bardzo podoba mi się muzyka Micka Gordona z DOOMa:

@rock'n'rolla dzięki za przedstawione propozycję i Dooma. Mój ojciec uwielbiał tę serię, jak i Wolfensteina, którego soundtrack z perspektywy czasu podoba się, choć działa w tym wypadku chyba nostalgia! :)

zgadzam się, że jak najbardziej pasuje! HoMM III pochłonął pewną część okresu mojej nastoletności, ale nie żałuję i do tej pory jak usłyszę ten tytułowy utwór, to wywołuje uśmiech na mojej twarzy :) Poniżej link do miast i muzyki, jaka pojawiała się, gdy wchodziliśmy do nich, jak były pod naszą kontrolą :)

https://www.heroes3.eu/miasta/inferno

Zeus i Posejdon, jak i wcześniej wydany Faraon z Kleopatrą potrafiły również przyciągnąć moją uwagę na wiele godzin, a także zainteresować historią starożytną oraz równiez mitologią tych obszarów :) Musze przyznać, że nie żałuję do tej pory żadnej chwili spędzonej przy nich :)) Podobnie, jak przy Gothicu, a szczególnie jego pierwszzej odsłonie. Świat był niewielki, ale klimat, wyraziste postaci, humor... dla mnie wybitne :) Ze względu, że mamy juz noc, puściłem sobie w tle taką składankę :) 

Na marginesie wspomnę, że można wykupić teraz Xbox game pass na miesiąc za 4 złote: https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass/pc-games :)) Są w nim m.in. ostatnie premiery, jak wspomniane CK3 oraz Wasteland 3 :) 

• Like 1
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

W ubiegły weekend we Wrocławiu odbył się Game Music Festival 2020 z muzyką z gier firmy Supegiant Games (muz. Darren Korb) i Larian Games (muz. Borislav Slavov). Miałem to szczęście, że udało mi się wyrwać bilety na oba dni, fenomentalne koncerty. Wydarzenia były streamowane i całkiem nieźle zrealizowane - linki poniżej:

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...