Jump to content
Lesiu83

Słuchawki wokółuszne do domu - 2k max

Recommended Posts

Witam wszystkich , zalogowałem się bo potrzebuje pomocy w wyselekcjonowaniu słuchawek do odsłuchu. 

Szukam słuchawek wygodnych , relaksujących do domu. Fajnie jakby słuchawki były latwopedne choć to nie jest konieczność. W salonie posiadam audiolab mdac , źródło to MacBook Pro , nagrania puszczam przez program audirvana plus. 

Skucham wszystkiego prócz metalu , ostrego rocka , klasyki. Mój ulubiony artysta to O.S.T.R.

Sluchawki chce również wykorzystać do konsoli PS4 i tu jak będzie potrzeba to dokupię dać/amp. 

Teraz do sedna , zamówiłem ostatnio słuchawki ath m50x w ciemno lecz to zupełnie nie moja bajka i je odesłałem.  One miały dla mnie za dużo góry , były zbyt męczące , ostre , w dodatku słyszałem syczenie. Miały zbyt cofnięta średnice , bas określam jako wystarczający  choć tez nie był za wysokich lotów. 

Lubie dźwięk ciepły , relaksujący , nie chce rozbierać nagrań na części pierwsze. Pomóżcie coś wyselekcjonować. W sobotę jadę odsłuchać akg 550 mk3 i OPPO pm3 wtedy wypowiem się jeszcze dokładniej czego szukam. 

Podsumowujac , wygodne , dobra średnica , mniej góry , bas który nie zalewa reszty pasm plus wykorzystanie do konsoli , a i kabel odczepiany .

pozdrawiam 

Edited by Lesiu83

Jeżeli mogę być otwarte (nieizolujące), to Sennheiser HD600 albo HD650, ale one nie mają odpinanego kabla i jakiegoś tam wzmocnienia mogą oczekiwać.
Z odpinanym kablem są jeszcze Audio Technica R70x. Ale również otwarte i również docenią wzmacniacz (choć nie jest konieczny, żeby zagrały przyzwoicie).

Senki mam na liście( jedli dźwięk będzie OK to przeżyje ten kabel) , czy R70x reprezentują podobna szkole co m50x ? Bo jeśli tak to dziękuje ;) 

Dzieki za wypowiedź. 

Dawno ich słuchałem, ale zapamiętałem je jako lekko ciemne, ciepłe, z fajna sceną, sopran mógłby być bardziej poukładany, ale żadnych ostrości nie uświadczysz.

Hm, coś czuje ze nie będą dla mnie piszecie trochę ;) a ja szukam zupełnie innej szkoły grania , dużo przyjemniejszej nie tak analitycznej i siejącej sopranami.  

W takim układzie opcja jest jedna: tylko Fostex TH610. Nowe są trochę powyżej budżetu (2500) ale jakby pogadać z jakimś salonem czy by rabatu nie dali, lub poszukać używki, naprawdę byłyby to moim zdaniem świetnie zainwestowane pieniądze. Słuchawki wczoraj miały swoją recenzję na blogu i już wiszą w Polecanych jako świetny allrounder w tej kwocie. 

Dzięki wpisuje na listę i lecę czytać recke. W sobotę się odezwę jakie mam postrzeżenia po odsłuchu k550 i pm3

Widzę że preferencje mamy dość podobne co do muzyki to czego oczekujemy od słuchawek. Moim skromnym zdaniem dobrym kompanem były by P7 Wireless. Jedyny minus jaki może Ci przeszkadzać to to, że są bardzo żywiołowe. Wieczorem zamieniam je na (uwaga) wygodne doki którę są znacznie spokojniejsze, mniej porywcze i przyoszczędzone w basie.

LoCzekk Wireless nie wchodzi w grę , po pierwsze jakość spada , po drugie nie podłączę tego do ps4 , tam tylko kabel wchodzi w grę lub dedykowane do ps4. 

1 godzinę temu, Lesiu83 napisał:

LoCzekk Wireless nie wchodzi w grę , po pierwsze jakość spada , po drugie nie podłączę tego do ps4 , tam tylko kabel wchodzi w grę lub dedykowane do ps4. 

Kolego, czy przeczytałeś może recenzję? Może grać bezprzewodowo lub na kablu, który jest dołączony w zestawie.

• Like 1

... nie mówiąc o tym że jakość układu w P7W gniecie większość kombinacji kablowych poza zestawami mocno droższymi od samych słuchawek i obejmujących również wymianę i okablowania. 

• Like 1

Te słuchawki P7 wyszły już ze sprzedaży , teraz jest model PX czy o będzie to samo ? Model P9 jest zbyt drogi. Sprawdzę te słuchawki jak znajdę sklep , dzięki 

5 godzin temu, Lesiu83 napisał:

Te słuchawki P7 wyszły już ze sprzedaży , teraz jest model PX czy o będzie to samo ? Model P9 jest zbyt drogi. Sprawdzę te słuchawki jak znajdę sklep , dzięki 

Nie wiadomo czy to samo, aczkolwiek jest jeszcze wersja P7 - przewodowa na kablu. Dostępny w większości sklepów.

Dnia 9.02.2018 o 15:18, Lesiu83 napisał:

Mieszkam w UK , tu już niedostępne są te słuchawki. Postaram się odsłuchać PX i zdać relacje. 

Musisz pamiętam że tam jest ANC (aktywna redukcja szumów) i będą potrzebnę baterie. Podobny schemat jest zastosowany w starszych Bose QC15 gdzie do słuchania utworów jest potrzebna bateria inaczej nie zadziałają - nawet po kablu. W P7W tego na szczęscię nie ma. Takie informacje znalazłem w internecie bo też się zastanawiałem między P7 a PX. Chociaż warto zapytać w sklepie sprzedawce :) 

Witam , wczoraj udało mi się posłuchać 3 modeli słuchawek , AKG 550MK3 , OPPO PM3 , Sennheiser Momentum M2 Wireless. wszystkie te słuchawki grały dużo lepiej niż ath m50x . Z tej trójki najbardziej przemawia do mnie dźwięk Momentum M2. 

Teraz poszukiwania będą się kręcić w kierunku dźwięku jak w Momentum M2 , może być mniej basu , aby były wygodnie ( będą tylko użytkowane w domu ). 

Czy wersja na kablu gra inaczej niż te Wireless ? 

Jak się mają słuchawki HD599 HD650 HD660s do M2 ?

Jakieś propozycje ? 

Edited by Lesiu83

Cześć,

Senki HD600 mają odpinany kabel. Ja używam z Aune S6 i kablem Deluxe od Audeos. Bardzo przyjemne granie, ale nie do wszystkiego będzie pasować i jednak nie są aż tak proste w napędzeniu. Co do wygody to poza początkowym dosyć dużym uciskiem są bardzo wygodne. Bas nie schodzi bardzo nisko ale jest solidny i bardzo dobrze kontrolowany. Polecam posłuchać ich w jakimś salonie - jak na swoją cenę to świetna oferta.

Witam , kupiłem Momentum M2 AE. Nie wytrzymałem w tych całych poszukiwaniach na tą chwile i musiałem coś na szybko kupić. Słuchawek do domu będę szukał dalej lecz na spokojnie. Będę zamawiał i odsyłał , da mi to najlepsza ocenę danego egzemplarza, a Momentum będę miał na miasto. 

Teraz mam tylko pytanie , o ile z MacBookiem Momki grają spoko to już z iphone 7 grają sporo gorzej , co dokupić dla wykorzystania ich w 100% ? 

Drugie pytanie gdzie kupić do nich kabel 4m , ewentualnie 1,2m + przedłużka ? Przejściówka na duży jack ma znaczenie czy obojętnie jaka będzie OK ? Polecicie coś ? 

Pozdro

Edited by Lesiu83
Poprawa bledow