Jump to content

Słuchawki do 700zł pod DragonFly Black

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałbym prosić o poradę na temat słuchawek do maks 700zł pod ważkę.Zależy mi na dobrej a nawet bardzo dobrej separacji.Bas nie gra u mnie większej roli, jako że słuchawki będą używane głównie w najbardziej ekstremalnych odmianach metalu to wolałbym by nie były zbyt mocno basowe.Tak jak pisałem chciałbym aby wszystko było czytelne, bębny, talerze, nie chce żeby mi się zlewało a w takim death metalu ciężko o słuchawki które podołają z tego co słyszałem.

Jakie masz doświadczenia ze słuchawkami?
DT990 z racji separacji, sceny i mięcha mogę doradzić, ale z drugiej strony nie każdy lubi tyle iskierek w sopranach i bez zgrania ze źródłem może za mocno kłuć.
DT150 byłyby świetną opcją, ale obawiam się, że Ważka sobie może z nimi nie poradzić.

Z czego teraz słuchasz i czego Ci brakuje w brzmieniu?

Cześć, mam małe doświadczenie bo jest to zaledwie seria słuchawek od superluxa.Mam HD669, kiedyś miałem 681, niby jest to w miare sluchalne ale w bardziej skomplikowanych utworach mam wrażenie, że one się gubią.Słyszę werbel, zaś talerze gdzieś w tyle schowane, ledwo słyszalne.No i scena jest skrajnie mała na tych słuchawkach.Do tej pory słuchałem na PC+ważka oraz na sansa clip i chciałbym coś lepszego na miare możliwości ważki.

Wspomniane przeze mnie słuchawki Beyerdynamic różnią się od siebie - DT990 gra Vką (średnica ciut schowana względem skrajów), dużo sopranów i iskierek wszystkich, otwarte słuchawki (zero izolacji). DT150 - bardziej "mięsne", mocniejszy bas, nie ma tyle góry, słuchawki zamknięte - pewna doza izolacji.
Możesz spróbować zamówić któreś, odsłuchać kilka dni i w ciągu 14 dni zwrócić, jeżeli nie przypasują.

2 godziny temu, bachankas napisał:

Wspomniane przeze mnie słuchawki Beyerdynamic różnią się od siebie - DT990 gra Vką (średnica ciut schowana względem skrajów), dużo sopranów i iskierek wszystkich, otwarte słuchawki (zero izolacji). DT150 - bardziej "mięsne", mocniejszy bas, nie ma tyle góry, słuchawki zamknięte - pewna doza izolacji.
Możesz spróbować zamówić któreś, odsłuchać kilka dni i w ciągu 14 dni zwrócić, jeżeli nie przypasują.

A jaki sklep daje taką możliwość? chodzi mi o ewentualny zwrot

4 minuty temu, mocny2_3 napisał:

A jaki sklep daje taką możliwość? chodzi mi o ewentualny zwrot

Zamawiając i opłacając online każdy towar prawie możesz w ciągu 14 dni zwrócić bez podania przyczyny. Jedynie opłacasz samemu wysyłkę i ew. koszta poniesione przez sklep (otwarcie pudełka itd.). Ja jak NuPrime'a uDSD zwracałem to zwrócili 5 zł mniej niż zapłaciłem - właśnie z powodu otwarcia.

Spokojnie możesz kupić AKG K701. Co prawda nie wiem czy taka sygnatura dźwięku będzie ci odpowiadać, ale  grają z grubsza tak jak piszesz w pierwszym poście. Nie są zbyt mocno basowe (ale bas jest doskonały), jest separacja, jest scena, są talerze. Np. Trauma brzmi wybornie. Jak zamówisz przez neta to zawsze masz dwa tygodnie na oddanie sprzętu.

Edited by Rafacio