Jump to content

Fanklub STAX

Recommended Posts

@pablo650 napisałeś w wątku zakupowym o WW Silver Electra: "Tez chodzi mi po głowie,  pasował by do mojego Daca, jak posłuchasz, to podaj trochę danych,  mnie interesuje różnica między Electra , Silver Electrą ."

Umieścilem odpowiedź tutaj, bo różnice porównywałem głównie na staxach srs-3100, a nie chce offtopować wątku zakupowego.  Największy wpływ kabli zasilających notuje na elektrostatach.

Moje pierwsze wrażenie było takie, że ten kabel jest gorszy, przygaszony. Na elektrze było wszystko podane na twarz, a tutaj też wszystko jest, ale jakby spokojne schowane. Dziwne wrażenie.

Muzyka wydawała się bardziej normalana, zwykła, bez wow. Nie spodziewałem się tego, żę będzie to szło w tą stronę.

Na szczęscie było tak tylko dzień.

Muzyka wyrównała się, nie jest natarczywa, a jednak pięknie przekazuje wszystkie informacje. Jest po prostu najbardziej normalna i poprawna barwowo i tyle. I bardzo angażuje. Trudno coś czytać i słuchać.

Równowaga, spokój, normalność,kultura, ciemniejsze tło. Granie pozbawione agresji. Szczegóły nie odciągaja uwagi od muzyki. Electra zwykla jest ostrzejsza, bardziej konturowa. Electra jest przełomowa w porownaniu do poprzedników.

Silver Electra jest trochę lepsza, inna, ale poziom podobny.

Electra ma dobry wspolczynnik cena/ jakość.

Czy warto dopłacać i czy jest to duży skok ponad elektrę: myślę, że jest to bardziej odbicie w bok niż pochód do góry.

Więć tylko i wyłącznie, gdy Cię na to stać i masz system, na którym to ma sens.

Myślę, że używając dynamików i ortodynamików nie warto się pchać w ten kabel, bo tam Electra spokojnie wystarczy do zasilania kombo dac/amp, a więcej lepiej poprawić inne elementy, aby dorównał  mu jakością jak  np intekonekty, kabel do sluchawek, konwerter usb/spdif.

Teraz coś na temat Srs-3100 z tym dodatkowym zasilaczem russ andrews i kablami ww.

Myślę, żę L-300 odleciały przynajmniej klasę wyżej niż Opp-pm2 i dwie w stosunku do etymotic er3xr. :) 

Nadal są to bardzo dobre słuchawki, ale widać teraz wyraźnie przewage technologiczną elektrostatów. Oppo mają o wiele mniej szczegółów, takich niuansów, nie są w stanie ich pokazać, chociąż maja dużą ekspresję barwową. Mają zbity, niedopowietrzony dźwięk.

Etymotic za to piszczą i wydaję się metaliczne, niedokładne.

Nadal je lubię, ale dostrzegłem teraz w nich, rzeczy których nie widziałem wcześniej.

Jeszcze nigdy nie słuchałem tyle na L-300. Nauczyły mnie co to znaczy holografia i emocje w muzyce. Znacznie rozszerzyły moją muzyczną perspektywę.

Inaczej widzę teraz też dźwięk pozostałych moich słuchawek.

Doceniłem elektrostaty i chybą będę szedł dalej w tym kierunku i odpuszczę sobie najwyższe orto.

Chociaż w sumie teraz już jest wybitnie :)

Edited by NuYam
  • Like 2