Jump to content

Fanklub STAX

Recommended Posts

17 minut temu, Nehero napisał:

@timecage A czy srm - xh byłby lepszy dla L300 niż srm 252-s. Czy można by go nazwać lepszym pod jakimś względem, czy tylko inaczej grającym? 

Zdefiniuj: lepszy ;).

Nigdy nie słuchałem ich obok siebie, więc jedynie z doświadczenia i pamięci mówię, że SRM-Xh jest (prawdopodobnie) muzykalniejszy/cieplejszy.

Edited by timecage

Lepszy nie jest, Xh jest inaczej zestrojony. On był przeznaczony do starego modelu Lambda Pro i głównie korygował jego wady. Możesz poszukać stary model SRM-T1 na lampach, ale musisz wziąć pod uwagę, że to stary sprzęt i nie wiem czy jest sens kupować chyba, że już byłby przegrzebany. A jak pójdziesz w droższe wzmaki Staxa to wyjdzie, że i wypadałoby się przesiąść na L700.

Godzinę temu, LoCzekk napisał:

Panowie, przenoszę do "Fanklub STAX" i proszę żeby tutaj była dalsza kontynuacja rozmowy :) 

okej dzięki :) 

1 godzinę temu, timecage napisał:

Na lampach jest też SRM-006t i gra całkiem przyjemnie.

No to byłoby coś ale tak jak napisał @nsk 

2 godziny temu, nsk napisał:

A jak pójdziesz w droższe wzmaki Staxa to wyjdzie, że i wypadałoby się przesiąść na L700.

to wyjdzie na to, że myślenie o L300 i tak jest bezsensowne, bo to one będą kulą u nogi.

A na koniec i tak wrócę do punktu wyjścia w związku z kosztami.

A w ramach L300 to SRM 252s czy Xh? Za i przeciw :D 

Xh za to na pewno mniejsza cena.

Dla siebie wolałbym 252, jak już bawić się w starocie to SRM-T1 względem Xh. To jest właśnie wkurzające w elektrostatach, bo każdy wariant wzmacniacza ma wady. Zarówno produkty Staxa, wzmaki z trafami czy twory Gilmore'a.

Xh warto na pewno posłuchać jeżeli jest okazja, bo to obecnie rzadkość na rynku wtórnym, a może podpaść i wtedy problem z głowy. Jednocześnie osłabia on nieco typowe cechy Staxów, bo je dociąża i ociepla. Zależy zatem, czy w obecnym graniu tego Ci właśnie brakuje. Precyzja i swoboda Staxowa przy jednoczesnym strojeniu a'la Audeze to opcja nie dla każdego.

@timecage Chciałbym mieć jedną parę słuchawek po jaśniejszej i analitycznej stronie, bo mając FA7 i Q5 spodobało mi się słyszenie większej ilości szczegółów. Więc jeśli Xh wprowadza je w stronę Audeze, to może nie jest to najlepszy pomysł. W takim razie chyba nie ma co kombinować tylko zwyczajnie wybrać SRS 3100.

SRM-Xh fajny mały wzmacniacz, kupiłem go kiedyś w zestawie z używanymi podstawowymi Basic. Potem dokupiłem jeszcze 404LE. Na razie nic więcej nie potrzeba. Nawet takie podstawowe Basic jeśli nie słuchało się jeszcze nigdy innych Staxów powinny zrobić wrażenie. Przynajmniej na mnie zrobiły, a miałem przedtem różne HiFiMANy, stare ortho Yamahy. Staxy są na tyle niesamowite na tle innych słuchawek dynamicznych czy nawet planarów, że warto choćby spróbować. O rozdzielczość przy SRM-Xh bym się nie martwił, przynajmniej na tle Audeze, jest to też jaśniejszy i dużo lżejszy przekaz od wszystkich znanych mi LCD. Samego SRM-Xh też nie odczuwam jakoś "Audezowo", owszem czuje się dociążenie, ale nie jest ciemno, inny klimat. Może i coś tam ma w sobie, ale gra inaczej niż pamiętam jak grały Audeze nawet z jasnymi wzmakami, z Moonami, przede wszystkim bardziej lekko i góry wydaje się więcej, jest delikatniejsza, chociaż nie porównywałem bezpośrednio.

Edited by Bernie
  • 1 month later...

Zaaplikowałem SoCas Padmod do moich Stax L-300 i na drugi dzień...... pękł mi pałąk.

282654290_padmod(2).thumb.jpg.831990cd541071ce644812c51f689cf7.jpg

Więc  polecam tą modyfikacje, ale tylko po zmianie pałąka na trwalszy.

Niby wiedzialem po zdjęciach, że będą większe naprężenia, ale miałem cichą nadzieję, że wytrzyma. Nie wytrzymał.

Edited by NuYam
  • Sad 4
  • 4 months later...

Quality at its finest. Współczuję. Niestety teraz pozostaje ściągnięcie pałąka od modelu 507 lub tego typu ogólnie. Trochę to zaboli + te pałąki są z reguły bardzo duże na głowę. Może być konieczny później mod opaski.

stax-srm-700s-front_2000x.jpg?v=15720461stax-srm-700t-front_2000x.jpg?v=15720458

Nowe energizery SRM-700S i 700T (6SN7, hybryda)

https://www.headamp.com/products/stax-srm-700s

https://www.headamp.com/products/stax-srm-700t

3400 USD

stax-srm-700s-inside_2000x.jpgstax-srm-700t-inside_2000x.jpg

• Like 1
  • 4 months later...

Czy jest jakaś firma która robi metalowe zamienniki pałąkaka do stax L-300,500,700.

Albo czy ktoś ma namiary na firme, ktora mogła by coś takiego zrobić .

Myślałem też o pałąku od audeze, ale i tak musiałbym dokupić dedykowane widełki.

• 4 weeks later...
Posted (edited)

Stax L-300 to jak to tej pory słuchawki, które okazały sie najtrudniejszymi w interpretacjii w mojej audio przygodzie.

Przynajmniej 10 razy myślałem, aby je sprzedać. Zawsze coś w nich przeszkadzało. To nie są słuchawki, które sie dostosują, to ty musisz dostosować sie do nich.

Odpowiedni dac, interkonekty, zasilanie, a i tak są ograniczone przez niewymienny kabel czy cienke oryginalne pady. Tandetne plastiki.

Szczerze je nienawidze za ich ograniczenia. Cenię natomiast za możliwości zobaczenia jakimi rzeczywiście rzeczy są. Na innych słuchawkach coś nam przeszkadza i nie wiemy czemu, przełączymy sie na staxy i jestesmy w stanie ten element dostrzec.

Wartość daca i kabli z którymi zaczyna to jakość brzmień to przynajmniej drugie tyle jak same słuchawki.

Nie satysfakconują mnie jeszcze w pełni, ale się nie podaje i myślę, aby wymienić zasilacz na liniowy oraz kabel do słuchawek, także obudowy przetworników.

Edited by NuYam

Najłatwiej będzie wymienić pałąk na ten od 507 oraz zastosować pady np. od DT150. Można się będzie zdziwić co potrafią. Wymiana taśmy opcjonalna na tą z modeli wyższych. Wszystko to jednak będzie kosztowało. Dużo kosztowało. Sam osobiście, jako ex-posiadacz słuchawek z serii Lambda, odnalazłem wiele pierwiastków tych słuchawek w K1000. I w zasadzie mógłbym je opisać dokładnie w ten sam sposób.

• 1 month later...
Posted (edited)

Czy ktoś wymieniał kabel w l-300. Myślę, aby to zrobić, ale przydałyby się jakieś doświadczenia.

Myślę na początku użyć zwykłego miedzianego  kabla głośnikowego, który będzie na pewno miał większy przekrój niż oryginalne. Jest sens?

Edited by NuYam

Ograniczeniem w tym zestawieniu jest ten wzmacniacz ,wiem bo miałem ten komplet .

Był to zestaw mojej córki ,który ,sprzedałem ale próbowałem z niego wycisnąć ile się da.

Najpierw wywaliłem tę kostkę zasilającą ,zastąpiłem ją zasilaczem Tomanka ,miałem przypadkowo taki do zasilania twardego dysku.

Sygnał puszczałem mu z topowego CD-ka ,oraz trzech dac-ów ,doszedłem do zaskakującego wniosku ,że im wyższy poziom sygnału to gra to coraz lepiej ,z bardzo dobrym drajwem i całkiem niezłym basem.

Wykorzystałem tzw. przelotkę w Questyle CMA600i ,niektóre wzmacniacze słuchawkowe tak mają ,że można je wpiąć pomiędzy żródło a kolumnowy wzmacniacz mocy żeby ograniczyć ilość kabli.Większość wzmacniaczy posiadających taką "przelotkę"  nie ma czegoś takiego jak ten Questyle bo on może ten sygnał wzmocnić w domenie analogowej .

Mój CD-ek ma na wyjściu 2,2V a dac-ki po ok.2V bez możliwości regulacji a ten Questyle to chyba  coś ok. 8V (max) .

Wymiana tego wzmacniacza na coś lepszego wydobywa cały potencjał tych słuchawek ,są najtańsze w ofercie Staxa

ale już całkiem niezłe.

• Thanks 1

@NuYam Dawno temu serwis STAXa wymieniał mi taśmę w SR-202 na tą z SR-303. Nie wiem jak na dzisiejsze czasy, ale tam różnica była kolosalna. Energizer pozostał bez zmian. Ale tak jak mówi stare porzekadło audiofilskie: wszystko ma wpływ na wszystko.

• Thanks 1
Posted (edited)
2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

różnica była kolosalna

Super czyli jest nadzieja, aby i wtym przypadku tak by było :)

3 godziny temu, taurus napisał:

Ograniczeniem w tym zestawieniu jest ten wzmacniacz

To prawda, ale po wymianie zasilacza na Russ Andrews Powerpack z wejściem na kabel zasilający normalnego typu, ma o wiele większy potencjał (ostrzegam, że polaryzacja wtyczki  w tym zasilaczu jest inna).

3 godziny temu, taurus napisał:

doszedłem do zaskakującego wniosku ,że im wyższy poziom sygnału to gra to coraz lepiej ,z bardzo dobrym drajwem i całkiem niezłym basem

Tego nie stety nie jestem w stanie teraz sprawdzić. Mój wniosek zaś jest taki, że reagują fenomenalnie wręcz na jakość kabli zasilających i że rzeczywiście mają bardzo duży potencjał.

Ostatnio nie słucham już nawed pm-2, chociaż wcześciej słuchałem oppo cały czas od zakupu.

Wcześniej były na podobnym poziomie jakościowym, a teraz staxy odleciały :)

Edited by NuYam
1 minutę temu, NuYam napisał:

Super czyli jest nadzieja, aby i wtym przypadku tak by było

SR-202 były bass light, na taśmie od 303 dostały mocnego kopa do basu. Ale nie musi to być oczywiście reguła w zachowaniu.

• Thanks 1
Posted (edited)

@taurus

Aktualnie niczego :) Słucham na innym zasilaniu parę dni i ten dźwięk mnie na razie satysfakcjonuje.

Całkiem inny odbiór dźwięku i się dopiero tego uczę i o dziwo nie rozbijam, aż tak bardzo dźwięku na szczegóły.

Co doszło: emocje, trójwymiarowość

No, ale dlaczego by nie wykorzystać pełnego potencjału, zresztą to hobby nie lubi zastoju :), a ja lubię poszerzać horyzonty, uczyć się jak opisywać i odbierać dźwięk.

Niczego nie oczekuję i pogodziłem się z zawodami.

Edited by NuYam

Pytałem bo jak wspomniałem miałem ten zestaw i w miarę dobrze go "prześwietliłem" ,oczywiście wg swoich subiektywnych kryteriów.

Wzmacniacz oceniam jako ciepły i po inwestycji w poprawę zasilania więcej z niego nie wyciągniesz .Podłączałem mu inne słuchawki Staxa ,zagrały inaczej ale relatywnie nie lepiej od sugerowanych przez Producenta L300 .Te inne słuchawki to SR-407,SR L500 i SR-507. Dwa wymienione na początku modele pożyczyłem od kolegów ,ostatni mój .

Po przetestowaniu słuchawek L-300 z innymi wzmacniaczami SRM - 007tII (kolegi) oraz Eurydyka Dubiela (mój) słuchawki oceniam

jako "jasne" ,grające trochę płytko ,dobrze spasowane z SRM - 252S .

Miałem nawet taki pomysł żeby z zestawu SRS - 3100 ( SR-L300 + SRM-252S ) zostawić sobie te słuchawki i sprzedać tylko energizer

ale jak posłuchałem wymienionych powyżej też w zasadzie budżetowych modeli to wiedziałem ,że za niewiele więcej może być zdecydowanie lepiej.

Wg mnie wymiana kabla mija się z celem ,zburzysz delikatną równowagę a jak będziesz kiedyś sprzedawał to nie wiadomo czy przyszłemu nabywcy się to spodoba.

• Thanks 1