Jump to content

Fanklub STAX

Recommended Posts

• 1 month later...
15 minut temu, Compton napisał:

Rzeczywiście, ciekawostka.

Ciekawe co tam siedzi, FPGA?

Raczej zwykły układ obstawiam AKM i to raczej stary 24bit 384kHz i DSD do 5,6.

Edited by saudio
  • 1 month later...
6 minut temu, taurus napisał:

To 009 przestali produkować i "s-ki" je zastępują czy jak Seenheiser będą produkować obydwa modele równolegle ?

Obydwa, 009 mają pozostać w ofercie.

Edited by saudio
  • 2 months later...

Coś mnie dzisiaj podkusiło aby podłączyć bezpośrednio 009 przez iESLa do wyjścia sluchawkowego DACa. 

No ciekawe doświadczenie, wprawdzie jedziemy na końcu skali, czyli nie da się głośniej posłuchać, ale czegoś takiego jeszcze w 009 nie słyszałem.

Trudno to opisać, muszę dłużej posłuchać, ale pierwsze co słychać to holografia, wgląd w nagranie, ale nie przez wyostrzenie, tylko rozłożenie i separacja źródeł dźwięku.

Dopiero zacząlem słuchać a są takie płyty, które mnie zaskakują. Np. płyta Kari Bremnes Norwegian Mood zwykle jak jest szczegółowo to mamy odczucie jak Tyll słuchając Ultrasone Ed.10, a tu jest po prostu realistycznie. Poza tym ta separacja bez wyostrzenia pokazuje więcej, np. Znakomite wybrzmienia fortepianu w kościele i skład chóru, wcześniej to była grupa owszem rozstawiona, ale głosy zbite, teraz słychać rozstawienie poszczególnych głosów - Jan Lundgren Magnum Mysterium. Angel Massive Attack perkusja jest bardzo blisko uderzenia o krawędź są na pierwszym planie bardzo wyraźne, reszta jest schowana, poza uderzeniem niskiego punktowego basu.

Czytałem też o tym na head-fi, ludzie podłączają bezpośrednio kolumny chyba do XLRa, teraz wiem o co im chodziło przez utratę separacji i holografii. 

Pisałem o 009 że są jak szkło powiększające pewnie dlatego słychać to wyraźniej, podobny efekt jest z D8000, ale w mniejszym stopniu.

@saudio Czy 009 powiększają wg. Ciebie źródła dźwięku bardziej niż inne staxy?

Bo chyba w każdych jakie miałem, instrumenty wydawały się przynajmniej 1,5x większe niż normalnie. Wiem, że niektórzy mogą mieć z tym problem, ale mi się tam to bardzo podobało.

Nie wydaje mi się, może chodzić o separację, jak masz źródła bardziej oddzielone to wydają się większe, tak to interpretuję, są też szybsze zwłaszcza przy sztucznych dźwiękach to słychać.

Nie jest to może jeszcze poziom LST / iESL + dobrze dobrany amp, ale 007t II i 727 II zjada bez problemu.  Przynajmniej tak wychodziło z moich odsłuchów.

Staxów już nie mam także i on niedługo znajdzie nowy dom. 

Kiedyś pewnie jeszcze wrócę do elektrostatów ... jeśli finanse pozwolą 😂 

Niestety jak na razie tylko dwie pary słuchawek innej technologii grały na podobnym poziomie. D8000 - niestety mają sygnaturę, za którą nie przepadam i Abyss - są paskudne, niezbyt wygodne i kosztują tyle co mój cały tor razem z kablami - no i jeszcze są wymagające, więc potrzebują mocnego ampa

Muszę go posłuchać bezpośrednio z DACa, ma niebywale dużą przestrzeń, brakuje mi tylko trochę wypełnienia, ale jest klasa nie ma porównania do 727II, nie ma tej ostrości, która byłą z 727.

No tak, on może grać nieco chudo. Jakbyś mógł za kilka dni skrobnąć jakieś porównanie do Twojego toru byłoby super.

Pytam przyszłościowo, bo nie wiem czy wtedy pójdę w LST ( bo jednak tańsze od iESL ) czy będę się rozglądał za używką HV albo BHSE. Skoro brakuje masy to do 009 pewnie jednak lepsze połączenie z iESL, ale do 007 może jakiś wyższy model Spritzera byłby wystarczający.

Z tego co czytałem HV / HV Carbon gra jeszcze potężniej, z lepszą separacją i dokłada więcej basu, a BHSE dodaje jeszcze 5% i nasycenie. No ale to wszystko domysły, Carbon w Polsce jest chyba jeden, a o BHSE jeszcze nie słyszałem, także odsłuchać ni ma jak.

Nawet Pan Wiktor, z tego co rozumiem, nigdy nie kupił żadnego z projektów Gilmore'a - chyba nie miały dla niego żadnej wartości kolekcjonerskiej 😓

Edited by FIREGON
  • 1 month later...

Spędziłem z nowymi 009S całe 15 min. Ciężko powiedzieć bez bezpośredniego porównania czy są faktycznie lepsze od zwykłych 009.

Dalej nie jest to "magiczna" średnica jak np. w Odinach, ale zarówno kontrola dołu, jak i czystość góry są niemalże perfekcyjne, jeśli takie coś istnieje.

Dobre są, tyle wiem na pewno. Egzemplarz jeszcze nie wygrzany, więc pewnie za 1000h zagra nawet lepiej. Nie mówiąc już o tym, że i energizer i DAC mogłyby być lepsze.

153568570_stax(2).thumb.png.5ea3aae8d0237af688cb10d3518bb645.png

Edited by FIREGON
  • Like 1