Jump to content

Mikrofon - wokal, 200 - 250 zł


Recommended Posts

Witam!
Dawno dawno temu prosiłem tu o pomoc w problemach mojego Superluxa E205u... niestety ja i mikrofon nie dogadaliśmy się co skończyło się jego zwrotem. Na pewien czas odpuściłem ale teraz wracam do poszukiwań. Zastosowaniem jego będzie głównie amatorski dubbing oraz równie amatorskie covery piosenek(szanty ^^). Oczywiście wszystko w ramach tworzenia "contentu" na YouTube, więc zamierzam korzystać z tego mikrofonu również do streamów, gameplay'ów, itp. (będę kolejną, wielką gwiazdą yt hehe >.<). Budżet jaki przeznaczam na ten sprzęt to powiedzmy 200-250 zł.

Jak narazie w oczy rzuciły mi się głównie takie twory jak:
Samson Go Mic - 160 zł - Nie wiem jak prezentuje się śpiew nagrany tym mikrofonem, jednak zwyczajne mówienie brzmi dosyć dobrze. Spore minusy to brak jakiejś sensownej możliwości montowania tego na statywach, itp.
ISK AT100 - 200 zł - Jak zdążyłem usłyszeć w audiofanatykowym teście, mówienie brzmi dobrze. Nie wiem tylko, czy nadaje się do śpiewu
Novox NC-1 - 230-240 zł - Ten mikrofon wraca w absolutnie każdym temacie o mikrofonach między 200-300 zł. Nadaje się do śpiewu, więc nie powinno być problemu. 
Behringer C1 USB - 275 - Niestety wychodzi ponad budżet, jednak sporo osób w odmętach internetu twierdzi, że jest lepszym wyborem do wokalu niż Novox, np. za sprawą niższego zaszumienia, i takich tam >-<

E205u z dosyć oczywistych przyczyn nie biorę pod uwagę. Jack to dosyć kusząca propozycja ale nie wiem, czy chcę ponownie pakować się w stronę propozycji SL...

Na koniec jedna, bardzo ważna sprawa - ok. 400 m. od domu mam sporego BTS'a i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić :I

Link to comment
Share on other sites

A na co Ci taki "drogi" mikrofon. Bierz mic od Zalmana (na x-kom potrafi być za 9zł) ja tam nie narzekam, ale używam go rzadko. 
Mała rada: Wpisz na YouTube np. Samson Go Mic test. Z każdym zrób to samo i myślę że to może pomóc rozwiązać Twój problem po części. Odsłuchy zrób oczywiście na słuchawkach ;) 

Link to comment
Share on other sites

Mam Zalmana i jest to jednak za mało wobec tego czego oczekuję od audio, które zamierzam nagrywać. Co do wyszukiwania "testów" na yt - wiem, robiłem to ale moim głównym problemem nie jest niemożność wybrania mikrofonu pod względem oferowanej jakości rejestracji głosu, lecz ten ogromny BTS nieopodal. Po prostu nie wiem, czy następny mikrofon, który zamówię nie będzie, np. zbierać fragmentów rozmów telefonicznych jak poprzednik i chciałbym możliwie upewnić się co do tego wcześniej ._.

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Można kupić mikrofon przez Internet, a jeśli nadal będzie sprawiał problemy to zwrócić go w ciągu 14 dni. Trudno jest przewidzieć jak się zachowa którykolwiek z podanych mikrofonów w takiej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...