Jump to content

Hip Hop/Rap

Guest
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Wczoraj (tj. 16.10) miała miejsce premiera płyty grupy Fonos wraz z Kacprem HTA (kiedyś członek Ganja Mafia) oraz Gibbs'em pt. "Mantra".

Na płycie znajdziemy ciekawe muzyczne połączenia tekstów starej ulicznej szkoły (i nie tylko) z melodyjnymi bitami oraz refrenami w/w Gibbs'a, który stał się rozpoznawalny w sporej mierze przez utwór z Sariusem. Chłopaków odkryłem kilka miesięcy temu, sporo po premierze ich pierwszej płyty "Lidokaina" w której znalazłem sporo muzycznych swieżości. Ich utwory spodobały mi się na tyle że postanowiłem nabyć ich pierwszą płytę a przypadkiem natknąłem się na preorder kolejnej płyty.

20201017_132219.jpg

Polecam sprawdzić chociaż po jednym utworze z płyty.

Tutaj kawałek z Sariusem, który wygenerował największą ilość wyświetleń:

• Like 2

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jako człowiek, który wychował sie na starym dobrym rapie i posiadający ogromną kolekcje - liczącą w tysiącach utworów - tego gatunku muzyki (w większości obcojęzyczna), będę systematycznie Was przynudzał moimi ulubionymi kawałkami. Powiedzmy jeden, dwa utwory dziennie. Jeżeli nie macie nic przeciwko oczywiście.

Na początek stara dobra Cappadonna i utwór Milk the Cow feat. Method Man. Niestety jakość kawałka pozostawia duzo do zyczenia, na Tidal jest lepiej, ale też bez szału, a szkoda. Na CD duzo lepiej. Kawałek przeze mnie męczony koncem lat 90 do znudzenia. Podobnie drugi kawałek Chacun Sa Mafia Nas ft. NTM, który jeżeli napisze, że był słuchany przeze mnie najczesciej w tamtych latach, gdzie w klipie kultury językowe są wymieszane, to wcale sie nie pomyle i jedynie utwór Delinquent Habits - Tres Delinquentes może sie mu równać (też podrzuce, bo warto i niech będzie, że dzisiaj wyjatkowo wiecej niż 2 utwory). Co to były i są za utwory. Coś wspaniałego. Warto też przy okazji posłuchac chyba mojego ulubionego klipu z ulubionej płyty NASa - Affirmative Action. Polecam też Chacun Sa Mafia K.ommando Toxic. Też kapitalny kawałek. Na koniec bonusik czyli sam bicik, bez wokalu :) 

• Like 2

Co do LL Cool J to mój ulubiony kawalek :

A drugi utwór na dzis, to niech bedzie klasyka nad klasykami, kawałek ktory wszyscy zapewne dobrze znaja (uwielbiam w nim  ten bass) :

Edited by MichalZZZZ

• 3 months later...