Jump to content
Sign in to follow this  
bachankas

Hip Hop/Rap

Recommended Posts

To słuchaj, słuchaj. Do kartky'ego jeszcze podrzucę takie ksywki jak VNM, Skorup, Pikers, Gruby Mielzky, PMM, Sarius. 

Rymowali zanim to się stało modne :) 

• Haha 1

Tak jak nie słucham takiej muzy, to ten PRO8L3M jakoś siadł i siedzi w głowie, a trafiłem na niego po informacji że genialne kawałki ze ślepnąc od świateł były wzorowane na ich twórczości.

Posted (edited)
21 minut temu, decees napisał:

Tak jak nie słucham takiej muzy, to ten PRO8L3M jakoś siadł i siedzi w głowie, a trafiłem na niego po informacji że genialne kawałki ze ślepnąc od świateł były wzorowane na ich twórczości.

Oskar jest naprawdę ok, chociaż fanem nie jestem. To drugi raper w Polsce po Sokole, który umie obrazowo opowiadać historie. Wręcz rysuje obrazy w głowie.

A propos Ślepnąc, jakbyś nie znał

https://tidal.com/playlist/4bc91f99-25b3-4b64-bc1e-ef22d7201f70

Edited by Palpatine
  • Thanks 1

Ostatnio swoją listę uzupełniłem o takie utwory:

• Thanks 1

@NuYam Nowy Kękę zapowiada się ciekawie. Płytkę zamówię pod koniec miesiąca albo w sierpniu.
Kali x Magiera sztos, zwłaszcza kawałek z O.S.T.R
NF - widzę że nei tylko u mnie wyświetlił się post na Yurkosky Crew z tym artystą? :D 
G-eazy słucham od premiery poprzedniej płyty ale nie pamiętam jak na niego wpadłem, pewnie przypadkiem.

• Like 1

Ten Kękę to jest jakiś pastisz i mam go brać z przymrużeniem oka czy on stara się robić hiphopolorege18L?

• Like 1

Posted (edited)
W dniu 5.07.2019 o 20:43, Palpatine napisał:

Ten Kękę to jest jakiś pastisz i mam go brać z przymrużeniem oka czy on stara się robić hiphopolorege18L?

Już się bałem, że tylko ja uważam, że to jest gówno. Na marginesie to od bodajże 2015 polski rap ryje o dno. Kękę, PRO8LEM, Bedoes, Malik Montana, Żabson, etc. to jakaś tragedia. 

Edited by rock'n'rolla

1 minutę temu, rock'n'rolla napisał:

Już się bałem, że tylko ja uważam, że to jest gówno. Na marginesie to od bodajże 2015 polski rap ryje o dno.

Aż tak mocnych słów bym nie użył, ale faktycznie nie jest dobrze. Na szczęście całe lata posuchy uratowała płyta z lutego tego roku, tak bardzo mi się spodobała że już byłem na dwóch koncertach w marcu i sierpniu.

Od premiery nie ma dnia żebym sobie nie posłuchał paru kawałków z tej płyty.

Wczoraj miała premiera płyty Sariusa. Ciekawy i wart obadania album. Dostępny na YT, Tidal, Spotify. 

Gibbs odwalil kawał dobrej roboty jeśli chodzi o bity. 

@Palpatine jeśli słuchasz albumu to idź na TIDALa. Na YT jest dramat jeśli chodzi o utwory. Prze okrutna kompresja. 

• Like 1

@LoCzekk Sprawdzę. Ja na dzień dzisiejszy z polskich raperów to słucham jedynie Sokoła a toleruje momentami Problem oraz Bedoes, ten ostatni przypomina mi Magika

Edited by Palpatine

Myślę że trochę Cię uspokoje słowami Sokoła podczas jednego z wywiadów zapytany o "legendę" w Polskim hip hopie za kilkanaście lat odpowiedział: Sarius :)

Bedoesa też lubię czasami posłuchać zwłaszcza tego pierwszego, buntowniczego albumu. Aczkolwiek jego "gangu 2115" nie trawie (Blacha, White, Kuqe). 

No proszę, to ciekawe słowa i mocne wyróżnienie.

Co do Bedoesa to miałem na myśli tylko solowe albumy, tych jego kolegów nie znam i nie poznam ;)

• Like 1

Jak chodzi o polskich wykonawców to moim zdaniem warto zwrócić uwagę na:

-O.S.T.R.,

-ŁONA ,

-BISZ (Wilk Chodnikowy był robiony dla sławy, Labirynt Babel jest ciężki, współpracę z RADEXEM uważam za bardzo udaną) ,

-ZEUS ,

-Ortega Cartel,

-Rasmentalism (2-3 pierwsze albumy),

-Quebonafide (Egoztyka),

-Taco Hemingway. 

14 minut temu, Lemonsky napisał:

Jak chodzi o polskich wykonawców to moim zdaniem warto zwrócić uwagę na:

-Quebonafide (Egoztyka),

-Taco Hemingway. 

:facepalm:

Szczególnie ostatnie dwie płyty Taco i ostatnie dwie płyty Quebo

target wszystkich czterech płyt do 12-18 lat

Edited by Palpatine

Trudno się nie zgodzić :)

Quebonafide szanuję za płytę Egozytka, ze względu na pomysł oraz treści na niej przekazane ( u osób związanych z opisywanymi miejscami utwory budzą bardzo wiele emocji).

W przypadku Taco bawią mnie jego gry słowne, a od strony muzycznej płyty są na dość wysokim poziomie.

A targetem się nie szczególnie przejmuję, bo w muzyce nie szukam pomysłu na życie tylko rozrywki. Patrząc na obecną scenę muzyczną to akurat ta dwójka jest mniejszym złem niż artyści specjalizujący się w D-polo. 

• Like 1

Ja oczekuje poziomu. A że hip hop szczególnie polski stoi tekstem to oczekuje, że treści przekazywane będą na wysokim poziomie (Chciałbym znowu jeździć ZTM-em - brzmi jak splunięcie w twarz, taki wers może napisać przedszkolak).

Co więcej Sokół ostatnio w wywiadzie mówił że miał propozycje kupna bitów rewelacyjnej jakości topki światowej, jeden taki bit jest wart więcej niż nagranie całej płyty w polskich warunkach, więc tym bardziej słowo staje się kluczowe

Ulica was osądzi. Tylko Bonus RPK, Dudek P56 i reszta ulicznej elity 😂

• Haha 1