Jump to content
Sign in to follow this  
bachankas

Hip Hop/Rap

Recommended Posts

Posted (edited)
W dniu 6.02.2018 o 18:17, saudio napisał:

Kto pamięta wypożyczalnie płyt CD?

pamiętam wypożyczanie filmów, koło mnie była taka wypożyczalnia i z tatą dosyć często się tam chodziło. Filmy oczywiście na kasetach VHS, a swego czasu miałem dosyć pokaźną liczbę bajek i filmów na VHS, ale to jak mały byłem. To były czasy. Po co komu było 8K, OLED HDR 100 cali, milion "hercuf" odświeżania, kolejne sto milionów bajerów, funkcji. Wystarczył pierwszy lepszy telewizor odtwarzacz i kaseta VHS z pobliskiej wypożyczalni.

Ale nie zapomnę jednej wypożyczalni filmów w Niemczech i cały dział z filmami dla dzieci, tylko był mały haczyk wstęp zakazany dla dzieci tylko nie pamiętam do którego roku życia, nawet do działu filmów dla dzieci, który był w osobnym pomieszczeniu i z osobnym wejściem.  😵

Edited by Nehero

@Palpatine nie osłabiaj mnie tylko wybierz sobię: mute na 7 dni albo ban na 3 dni.

Żarty, żartami ale jeśli chodzi o spójność i emocję to ten kawałek jest moim zdaniem na wysokim poziomie. Nie wiem czy słuchałeś Avi'ego? Też lirycznie facet wymiata tylko trochę w innym stylu. Wracając do Bonsona to miał lepsze i gorsze momenty, jak każdy z resztą ;)

5 godzin temu, LoCzekk napisał:

@Palpatine nie osłabiaj mnie tylko wybierz sobię: mute na 7 dni albo ban na 3 dni.

nie ma opcji...

5 godzin temu, LoCzekk napisał:

Żarty, żartami ale jeśli chodzi o spójność i emocję to ten kawałek jest moim zdaniem na wysokim poziomie. Nie wiem czy słuchałeś Avi'ego? Też lirycznie facet wymiata tylko trochę w innym stylu. Wracając do Bonsona to miał lepsze i gorsze momenty, jak każdy z resztą ;)

Przesłucham na spokojnie, może większą ilość utworów i wtedy ocenię. Ale takie było moje pierwsze skojarzenie, że to takie hiphoppolo. Ale ja wychowany na takich szokers sztosach jak Wojtek Sokół, który przeżywa rencesans obecnie, wszystkie koncerty wyprzedane, każdy kawałek z płyty wielomilionowe wyświetlenia i w nagrodę zaproszenie na Opener

Nie żartujmy sobie kolego @LoCzekk i nie nazywajmy szamba perfumerią 😂

• Haha 1

Ja się juz przejadłem mainstreamem, dlatego przeszukuje podziemie (i nie tylko) z Yurkosky Crew :P

Ciężko Sokoła nazwać mainstreamem. On tworzył w latach 90 ZIP Skład a później WWO. To jego pierwsza płyta solowa w wieku 42 lat. Ale jak chcesz cos z podziemia to mogę Ci podesłać młodego chłopaka co wzoruje się na pierwszej płycie k44, to bo to co podlinkowałes to raczej nie nazwałbym  podziemiem.

Sokół to moja czołówka . Ostatnio polubiłem tez kilka utworów Palucha . 

• Like 1

Nie, to już nie jest takie podziemie. Chociaż dalej nie ma jakiegoś dużego przebicia ani wyników w sprzedaży/koncertach :/

Sokol, Quebonafide, Białas, Taco I jeszcze ktoś by się znalazł ale to są osoby z mainstreamu których jest lub było pełno w ciągu ostatniego roku. Pono przecież też współpracował z Sokołem a jakoś tak o nim nie słychać. Jedker się sprzedał w monopolowym, Fu coś próbował na początku kariery Quebo zdziałać ale też mało o nim słychać. Osobiście to rzygałem po miesiącu jak słyszałem Soma 0,5mg non stop w radiu 😛

Paluch prawilniak, trochę hipokryta ale ogólnie lubię słuchać. Z Poznania to jeszcze standardowo DGE, Słoń, Rafi. 

Posted (edited)

Paluch mnie meczy, ale kilka kawałków lubię. Mam wrażenie ze wydaje za dużo i brakuje jakości. Jak się włączy Sokoła to słychać ze tam każda nuta jest przemyślana, każdy wers. A u Palucha to taki trochę freestyle ze średnim bitem.

@LoCzekk Sokla w zeszłym roku nie było nigdzie, bo premiera to luty tego roku, a album nagrywany był 5 lat.

A tutaj trochę info o produkcji najlepiej sprzedającej sie płyty w Polsce

https://estradaistudio.pl/plyty/30823-sokol-wojtek-sokol

Edited by Palpatine

Fajny artykuł. Przeczytałem na razie kawałek ale dość szczegółowo I technicznie opisany - lubię to. 

Paluch rok w rok wydaje płytę, więc tak wydaje dość sporo. Co chwila jakieś featy. Też jest dobrym biznesmenem ;)

Rok temu premiere albumu mial Soma a dwa lata temu Egzotyka także Quebo non stop na fali praktycznie, chociaż jego styl odpowiada mi bardzo natomiast Sokół też wydał świetny album ale jeśli mam być szczery to ostatni raz słuchałem jego kawałków z nowej płyty przed świętami chyba. Moim ulubionym kawałkiem jest Sprytny Eskimos że względu na Igo w refrenie I linie melodyczna. Może być najlepsze flow ale jakoś bit mi się nie podoba to nie słucham. Ostatnio zacząłem też słuchać bangerów np. Kizo. Rapuje o forsie itd. czyli w sumie o niczym, bez większego przekazu ale mi się podoba 😛

Ja z chęcią bym poznał jakieś poleskie płyty, ale dobrze zrealizowane. Za bardzo utknąłem w postaciach lat 90. Quebo mnie nie przekonuje. Jakoś jego solowe albumy mi nie leżą.

Ciężko o dobrą realizację. Nie znalazłem narazie albumu które byłyby w bezstratnych jakosciach. Może w serwisie od Apple da radę ściągnąć w tym ichnim formacie. Niestety musiałbyś to sprawdzić jako posiadacz jabłka ;)

Trzeba szukać. W "nowych czasach" Tede się odnajduje ale wątpię że to Twój klimat. 

Posted (edited)

Mi nawet nie o  jakość chodzi bo ta na TIDAL jest zupełnie wystarczająca. Bardziej chodzi mi o stronę techniczna realizacji i produkcji. 

Tede tak, sprawdzam wszystko co wydaje ale ostatni album jaki mi się podobał to Vanillahajs 2015 r

Edited by Palpatine

Dajcie spokój ,przecież Tede to taka Doda rapu .  

• Haha 1

Ja cały czas sięgam po kurt_rolson, jeden z lepszych dla mnie albumów natomiast vanillahajs też spoko. Aktualnie od wczoraj przesłuchuje jego najnowszy album i cóż.. Lepiej niż KEPTN ale szału nie ma. 

@Noah trochę tak. Był hejt jak zaczął rapowac o hajsie a teraz? Każdy tylko o tym. Ryszarda też słucham ale gorzej wypada w duetach z młodymi raperami (grajkami). 

@Palpatine a kartky słuchałeś? 

2 minuty temu, Noah napisał:

Dajcie spokój ,przecież Tede to taka Doda rapu . 

Już nie przesadzajmy... znam lepsze asy.

On wyszedł z infamii teraz wszystko może 😂

1 minutę temu, LoCzekk napisał:

a kartky słuchałeś? 

Pierwsze słyszę nick. Ale jak warto to sprawdzę 

Fakt ,zawsze można napisać kilka ciekawych utworów , narobić nadziei ,po czym wyskoczyć z „ambitnym „ utworem jak to bardzo chciałbyś się popitolic z nią ... 

• Haha 1

@Palpatine

Dla mnie ma jeden z ciekawszych głosów aktualnie, ciut podobny do Sokoła. Realizacja z QueQuality, bity nie nachalne. 

• Thanks 1

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Mi nawet nie o  jakość chodzi bo ta na TIDAL jest zupełnie wystarczająca. Bardziej chodzi mi o stronę techniczna realizacji i produkcji. 

Tede tak, sprawdzam wszystko co wydaje ale ostatni album jaki mi się podobał to Vanillahajs 2015 r

Sprawdź sobie Pro8l3m, Deys albo Dwa Sławy jak nie znasz, może Ci podejdzie. 

Problem chyba zna. Mi osobiście Deys nie podchodzi tak samo jak Filipek kiedy za bity odpowiadał Faux. Astek I Rado to łódzkie koty aczkolwiek też obstawiam że Palp powie że ujowe I nie poleca :P

Posted (edited)

Palp posłucha i powie czy fajne czy ujowe.

Dla mnie to jest wschodząca gwizda rapu w Polsce, tylko facet niestety woli być reżyserem 😋

Edited by Palpatine