Jump to content
Sign in to follow this  
bachankas

Hip Hop/Rap

Recommended Posts

Może nie jestem wielkim fanem tego nurtu, ale są perełki do przesłuchania.
Zagraniczni wykonawcy u mnie zamykają się w zbiorze trzech: Fort Minor ze względu na sentyment i wychowanie się Linkin Park, Eminem i trochę ambitniejszy Eyedea

Na rodzimym podwórku przede wszystkim uwielbiam ostatnie wyczyny O.S.T.R., podsyłam najświeższą nowinkę

Poza Ostrowskim jeszcze Trzeci Wymiar i Ten Typ Mes leci na słuchawkach czasem

Edited by bachankas

Guest MichalW

Nie jestem fanem, ale album MTV Unplugged, który kiedyś na czacie polecałeś jest warty przesłuchania.

Dla mnie rap to tylko lata 1992-1998 i głównie West Coast. Miałem ponad 100 płyt z tego okresu, często ściągane ze Stanów (miesiąc czekania).

A tu tak dla odmiany Method Man z The Prodigy.

• Like 1

Wariacje hiphopowo klasyczne:)

Edited by NuYam
  • Like 1

@Comptonwspomniał Method Man to ja polecę dalej...ODB ;)

pierwszą płytę Method, ODB i Wu-Tang też sciągałem ze Stanów. Póżniej pół liceum przegrywało ją na "jamnikach"

• Like 1

11 godzin temu, Compton napisał:

Ja Wu-Tang i ODB miałem jeszcze na oryginalnych kasetach.

Takie czasy... :)

Zgadza się. Pamiętam, że rok wcześniej już miałem kasety 2Paca a rok później Nas. Oj co za czasy. A dzisiah streaming i ludzie narzekają na jakość ?

Ja wypożyczalni ani komisu nie kojarzę. Ale mogłem zostawić swoje płyty CD jak były w dobrym stanie i za dopłatą wymienić na to co leżało w sklepie.

To były lata mniej więcej 86-88. Można było kupić lub wypożyczyć i cała nocka zarwana aby przegrać na jak najwięcej kaset,

a właściwie tyle ilu się zrzuciło na wypożyczenie. CD nie było dużo a magnetofon miał prawie każdy, plyty nie były drogie były horrendalnie drogie.

Pierwszą oryginalną kasetę pamiętam "Kazik Spalam się". Znaczek TAKT wydruowany na okładce. Zresztą płyta była tak wydana jakby Pan Józek ją przegrał w garażu a okładkę wydrukował na kolorowej drukarce, także kto wie ;) - chyba 91/92 r

Pierwsza płyta CD to Cypress Hill / Cypress Hill - ale który to mógł być rok...coś koło 97/98

Edited by Palpatine

Ja kasety oryginału to nie pamiętam ale chyba był to Guns N Roses albo Nirvana.

A płyta to Tha Dogg Pound - Dogg Food.

1 minutę temu, saudio napisał:

Ja tam jestem sentymentalny i swój pierwszy odtwarzacz CD mam do tej pory i działa:)

Pierwszy Walkman - czerwony (jak ferrari) Sanyo ;) - prezent komunijny. Wytrzymał gdzieś do końca liceum, ale par słuchawek połamałem jakieś kosmiczne ilości. Jak wyszła pierwsza płyta Kaliber 44 to chyba przez rok nie wyjąłem kasety... 

U mnie to był AZ6801 Philipsa, mogłem z żoną słuchać razem, mój własny zakup mocno przemyślany:)

W dniu 6.02.2018 o 21:13, saudio napisał:

To były lata mniej więcej 86-88. Można było kupić lub wypożyczyć i cała nocka zarwana aby przegrać na jak najwięcej kaset,

a właściwie tyle ilu się zrzuciło na wypożyczenie. CD nie było dużo a magnetofon miał prawie każdy, plyty nie były drogie były horrendalnie drogie.

U nas ceny płyt były- 79r-In through the out door [1000zł],79r- The Wall [2200zł] 88r.Outrider 7000zł.Jak się pokazał ten Niemiec od szery szery lady [Modern Talking] to D.J'e płacili 28000zł. zarabiałem wtedy 25000zł  z jakimiś 30-40nadgodzinami.Jeżdziło się za płytami po całej Polsce.Warszawa,Kraków,Katowice,Gliwice,Wrocław...Trafiały się bicia ponad 100% na nowości.Było na zabawki.

Edited by Tommy66

3 godziny temu, Tommy66 napisał:

U nas ceny płyt były- 79r-In through the out door [1000zł],79r- The Wall [2200zł] 88r.Outrider 7000zł.Jak się pokazał ten Niemiec od szery szery lady [Modern Talking] to D.J'e płacili 28000zł. zarabiałem wtedy 25000zł  z jakimiś 30-40nadgodzinami.Jeżdziło się za płytami po całej Polsce.Warszawa,Kraków,Katowice,Gliwice,Wrocław...Trafiały się bicia ponad 100% na nowości.Było na zabawki.

ale jaka satysfakcja jak juz sie dostalo cos fajnego. ! Co ciekawe te same doswiadczenia miedzy ludzmi mieszkajacych w roznych krajach ! 

@ysis do dzisiaj pamiętam emocje jakie przeżywałem przy otwieraniu tej szarej koperty In through the out door i zrywaniu foli z The Wall.To były moje pierwsze ,,pieczątki/laki'' ,ale nie pierwsze płyty.

Edited by Tommy66
  • Like 1