Jump to content

Słuchawki + amplituner ( K 240 MK II + VSX D 711 )

matik93mw
 Share

Recommended Posts

Witam

Piszę ponieważ interesuje mnie zakup słuchawek które będą dobrze współpracowały z kinem domowym 5.1.

Padło na powyższe słuchawki AKG K 240 MKII ze względu na polecany dźwięk przestrzenny. ED na dole: +Steelseries Siberia 800.

Bardzo chciałbym uzyskać poradę, jak słuchawki te (mimo zapewnień i wielu opinii w internecie o świetnym przestrzennym dźwieku) radziłyby sobie z sygnałem DTS z zestawu kina domowego Pioneer VSX-D711 podłączone do przedniego wyjścia słuchawkowego jack 6,3mm ?

Nie zależy mi na bassie, chce uzyskać jak najlepiej odzwierciedloną przestrzenność dźwięku którą wszyscy polecają przy tych słuchawkach. 

Na przykładzie: posiadam konsolę xbox podłączoną kablem optycznym do pioneera i oglądam film blueray lub gram w grę która ma certyfikat DTS.

Na panelu przednim wzmacniacza potwierdza się wyświetlonymi napisami uzyskany sygnał DTS.

I bardzo chciałbym uzyskać informację czy przy tym podłączeniu (zakładając że użyje przejściówki dołączonej do zestawu jack 6,3mm) jakość dźwięku i przestrzenność (np. dźwięki z tyłu z lewej lub dźwięki z przodu z prawej) będzie zadowalająca?

czy lepszym efektem byłoby zastosowanie popularnej dla słuchawek dla graczy zewnętrznej karty 7.1 ?

jeżeli efekt byłby porównywalny to jestem usatysfakcjonowany i gotowy do zakupu. Jeżeli otrzymam propozycję maksymalnie do 100zł wyższą a efekt będzie o wiele lepszy to bardzo proszę.

Nie zależy mi na słuchawkach które cyfrowo imitują sygnał 7.1 itp. Posiadam amplituner który chciałbym wykorzystać i nie dokupywać za bardzo sprzętu.

Może istnieje jakaś przejściówka z jack dla zachowania najwyższej jakości w moim przypadku?

ED: rozumiem na czym polegał mój brak wiedzy (jack to stereo tylko, a ja potrzebuje cyfrowego sygnału do kina domowego które niema hdmi ,jedynie wolne złącze optyczne) w związku z tym dodaje do zapytania słuchawki steelseries siberia 800 które posiadają w zestawie kartę wyposażoną w złącze s/pdif.

Bardzo proszę o wyrozumiałość. Pierwszy post, ze sprzętem muzycznym mam do czynienia od nie dawna więc proszę nie gryźć jeśli wypisałem gdzieś głupotkę :)

A całkowicie w skrócie chciałbym grając sobie w nocy nie oberwać od tyłu :) lub słyszeć kierunki wybuchów bedąc w centrum wojny w filmie :)

Edited by matik93mw
Brak wiedzy na temat złącza jack, dodanie zapytania o słuchawki posiadające złącze optyczne

Dnia 2.02.2018 o 13:03, matik93mw napisał:

Bardzo chciałbym uzyskać poradę, jak słuchawki te (mimo zapewnień i wielu opinii w internecie o świetnym przestrzennym dźwieku) radziłyby sobie z sygnałem DTS z zestawu kina domowego Pioneer VSX-D711 podłączone do przedniego wyjścia słuchawkowego jack 6,3mm ?

Potwierdzając za edycją, to analogowe słuchawki stereo, które nie dekodują sygnału DTS. Przestrzeń jest w nich generowana za pomocą samej stereofonii. Sprzęt podłączony do przedniego wyjścia będzie pracował w oparciu o to, co Pioneer mu będzie na nim emulował ze ścieżki DTS. 

Dnia 2.02.2018 o 13:03, matik93mw napisał:

czy lepszym efektem byłoby zastosowanie popularnej dla słuchawek dla graczy zewnętrznej karty 7.1 ?

Nie wiem jak miałaby być ona podłączona do tego Pioneera. Należałoby sprawdzić najpierw w instrukcji czy sprzęt jest w stanie wydać z siebie dźwięk wielokanałowy w formie cyfrowej i czy jakaś karta jest w stanie go przyjąć.