Jump to content

Słuchawki - poszukiwania

RWpl1
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Jestem laikiem w tych sprawach ale postaram precyzyjnie się wypowiadać. Poszukuję słuchawek ale próbuję podejść do sprawy starannie, nie podejmując pochopnych decyzji. Przeczytałem artykuł "Jak samodzielnie wybrać słuchawki – kompendium" i nie powinienem teraz prosić o pomoc na forum ale chcę podejść do sprawy na wiele różnych sposobów.
Jak mniej więcej powinny wyglądać moje słuchawki pełnowymiarowe:
- myślałem nad brzmieniem średnim z lekką przewagą przyjemnego basu (słucham muzyki filmowej, rockowej, metalowej, jazzowej, 50's, elektronicznej itp. itd., będę ich również używał do gry na gitarze, pianinie oraz komputerze)

- potrzebuję pomocy nad wyborem zamkniętych i półotwartych

- przetworniki raczej dynamiczne

- nad formatem mam kompletny dylemat również pomoc jest mile widziana (myślałem nad jakimiś dociskowymi)  :)

- bez mikrofonu

- cena w okolicach 300, 250, 350 złotych (przemyślę nawet te za 400 zł)

- będą używane głównie w domu

- nie muszą być bardzo wygodne ale żeby nie były przesadnie kłopotliwe (nie jestem masochistą)

Więc to by było na tyle, chyba że trzeba będzie coś jeszcze dopisać to wtedy dopiszę. To będą moje pierwsze słuchawki powyżej 50 zł, więc nie mam żadnego doświadczenia na ten temat ale od czegoś trzeba zacząć :). Chętnie skorzystam z różnego rodzaju poradników, artykułów do poczytania itp.. Pomyślę nad wszelkimi propozycjami i poradami. Dziękuję.

Edited by RWpl1
Dodanie drobnych detali.

Guest Mayster

Witam,

Problem wyboru zamknięte vs otwarte powinien zostać rozwiązany po przeczytaniu wskazanego kompedium, co jeszcze jest niejasne?

Przez format rozumieć mamy douszne, nauszne, wokółuszne itd.?

No i zabrakło ważnej informacji - do czego będą podpinane.

Przepraszam za nieścisłości. Dziękuję za odpowiedź. Skoro będę stosował słuchawki raczej w domu to półotwarte myślę, że w zupełności wystarczą. Większość słuchawek jest wokółusznych, więc myślę, że to będzie najlepszy wybór. Będę je podpinał do wejść na jacka 3.5 i 6.3. Czy przejściówki z 3.5 na 6.3 i odwrotnie pogarszają jakość dźwięku? Od razu jeszcze dodam, że nie chcę bezprzewodowych. I jeszcze chciałem zapytać czy słuchawkom z tego przedziału cenowego potrzeba lepszego formatu niż zwykłe mp3? I czy karta dźwiękowa musi być jakiejś wspaniałej jakości?

Edited by RWpl1

Guest Mayster

Przez pytanie do czego będą podpinane rozumiałem sprzęt, tj. jakaś karta dźwiękowa ze wzmacniaczem, karta dźwiękowa zintegrowana w komputerze, amplituner itp. :) Od tego z czym będą grały słuchawki sporo zależy i jakość źródła powinna iść w parze z nimi.

Podejrzewam, że mam w kartę dźwiękową zintegrowaną w komputerze  ALC887. Nie jestem pewien, może lepiej będzie jak rozkręcę i zobaczę. Nie wiem czy byłaby wystarczalna i czy nie lepiej słuchać muzyki na przenośnym odtwarzaczu. Ale obawiam się, że to chyba poważniejsza sprawa? Możliwe, że słuchawki pociągną za sobą dodatkowe koszta. Będę jak już pisałem jeszcze podpinał je do wzmacniacza i pianina cyfrowego.

Guest Mayster

Złącze PCI jest? Trzeba będzie pomyśleć o dźwiękówce jakiejś, np AIM SC8000 i do tego Encore Rockmaster, jeśli chcemy się zmieścić w budżecie założonym.