Jump to content

Trzaski w lewym kanale podczas grania


Duriel
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Od dłuższego czasu borykam się z problemem trzasku w lewej słuchawce podczas grania w gry online. Problem ten nie występuje przy normalnym użytkowaniu (przeglądanie internetu, słuchanie muzyki) 

Podejrzewam, że jest to wina karty graficznej, ponieważ przy włączaniu gry słychać te nieprzyjemne trzaski. Dodam też, że na starym komputerze (integra) jest to samo, na nowym PC próbowałem następującej kombinacji - Integra - Asus Xonar DX - A od kilku dni - AiM SC808 (który nieco wzmocnił te trzaski, ale podejrzewam, że to przez wzmacniacz) Karta jest podłączona pod PCI-E x16 ponieważ mam nieco duże chłodzenie i elementy karty dźwiękowej zaczepiają o to. Nie zauważyłem różnic w działaniu, na porcie x1 i x16 występuje ten sam problem.

Jest to lekko irytujące a myślę, że główną przyczyną jest stara instalacja elektryczna (która ma około 30 lat) 

 

Czytając artykuł Pana Jakuba pt. "Rozwiązywanie problemów z SC808"  pomyślałem, żeby podłączyć zasilacz ze starego komputera bezpośrednio do karty dźwiękowej (model zasilacza to bodajże FEEL, więc jest dość wiekowy, ale myślę, że to wystarczy żeby rozwiać wątpliwości) A jeśli ten sposób by rozwiązał mój problem to dokupiłbym mały zasilacz żeby odseparować go od głównego.

 

I tu moje pytanie - Czy podłączając zasilacz bezpośrednio pod kartę dźwiękową i zasilanie nic złego nie stanie się karcie dźwiękowej? Nie chciałbym przypadkiem uszkodzić całej karty ;) Słuchawki jakie posiadam to Brainwavz HM5.

Edited by Duriel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...