Jump to content

Słuchawki wokółuszne za 200-300zł. Somic V2, AKG 240 MKII/Studio, Encore RM OE

beetler
 Share

Recommended Posts

Witam,
Poszukuję słuchawek w cenie od 200-300zł. Główne przeznaczenie to muzyka (wszelaka, głównie elektroniczna/rock) oraz gry.

Pozwolę sobie wymienić kilka modeli słuchawek z którymi miałem do czynienia:

• Creative Fatality
  • Senheiser HD 202 
  • Encore Rockmaster OE
  • Edifier H850
  • Snab OverTone HS-42M
  • Superlux HD681 EVO MKII

Z wymienionych najmniej mi się podobały Edifiery, oraz Senheisery (używane obecnie) ze względu na małą ilość niskich tonów oraz ich płaskość dzwięku. Snaby i superluxy okazały się za małe na moją głowę.

Encore RM podobały mi się najbardziej ze względu na głębie(przestrzeń) dzwięku oraz niskie tony. Problem z nimi miałem taki że zamówiłem je 2 razy w przeciągu 2 lat i za każdym razem dostrzegałem ten sam problem: jedna ze słuchawek (lewa, do tej wchodzi kabel) grała inaczej, płycej, posiadała mniej niższych tonów (prawdopodobnie rewizja pierwsza z 2016 roku  i obecna z 2018).

Obecnie zastanawiałem się nad:

• Somic V2
  • AKG K240 MKII / Studio
  • ew. nad ponownym zakupem Encore Rockmaster OE ("do trzech razy sztuka" ?:)) tylko obawiam się ponownie wyżej wymienionego problemu

Nie miałem do czynienia z słuchawkami otwartymi, tak samo jak ze słuchawkami określanymi jako "tanie audiofilskie", stąd moje jednoczesne obawy jak i chęć wypróbowania modelu Somic'a lub AKG.

Źródło dźwięku
PC, integra Realtek ALC898 z możliwością wymiany kostki OPAMP

Czego oczekuję?
Słuchawek które nie zaatakują mnie piskliwymi/przeszywającymi/detalicznymi wysokimi tonami, posiadały głębszą scenę/przestrzeń oraz nienaganne niskie tony.

1. Który wybór byłby bezpieczniejszy dla początkującego - Somic V2 czy AKG 240 MKII / Studio? Czy w jakiś sposób można je porównać (np. pod względem przestrzeni sceny, niskich, wysokich tonów)  do słuchawek z którymi miałem do czynienia? Chociażby do Encore Rockmaster OE.
2. Jak jest z nimi w przypadku regulacji? Tak jak wcześniej pisałem Snaby i Superluxy (które mają podobną budowę co AKG) nie weszły mi na głowę. 

Pozdrawiam

Edited by beetler

Widzę że kolega nowy ;)
Odpowiadając na te pytania - wszelkie wątpliwości mogą rozwiązać te odnośniki:
http://www.audiofanatyk.pl/akg-k240-mkii/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-encore-rockmaster-oe/

Jeżeli nie chcesz żeby dzwięk był płaski/nijaki polecam zainwestować w jakiś przenośny zewnętrzny DAC np. AudioQuest DragonFly Black (więcej tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/)

• Like 1

Owszem zapoznałem się z powyższymi recenzjami. O ile znalazłem podobieństwo pomiędzy AKG a Somic, to niestety nie mogłem znaleźć porównania do moich obecnych doświadczeń - stąd też moje pytanie na forum :)

Zewnętrzny DAC jest raczej opcją przyszłościową i na pewno nie byłby kupowany jednocześnie ze słuchawkami.

34 minuty temu, beetler napisał:

to niestety nie mogłem znaleźć porównania do moich obecnych doświadczeń - stąd też moje pytanie na forum :)

Nikt nie zna Twoi doświadczeń i z czym miałeś doczynienia. Nikt za Ciebie słuchawek wybierać nie będzie ;) Najlepiej jakbyś zamówił sobię obydwie pary słuchawek i potestował je trochę (tylko tak delikatnie, żebyś mógł je zwrócić w przeciągu dwóch tygodni :P )

13 godzin temu, LoCzekk napisał:

Nikt nie zna Twoi doświadczeń i z czym miałeś doczynienia. Nikt za Ciebie słuchawek wybierać nie będzie ;) Najlepiej jakbyś zamówił sobię obydwie pary słuchawek i potestował je trochę (tylko tak delikatnie, żebyś mógł je zwrócić w przeciągu dwóch tygodni :P )

No właśnie wymieniłem z czym miałem do czynienia, źle się wyraziłem :) po prostu  liczyłem że potencjalnie ktoś może miał może ktoś kontakt z tymi słuchawkami

8 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

J.w. Pod względem brzmienia może SV2 będą bezpieczniejsze, pod względem wygody i wszechstronności możliwe że Studio. To może się okazać tylko na głowie słuchacza. A jeśli Encore się podobały, możliwe że stare używane K280 Parabolic się sprawdzą, ale to już zabawa na poważnie. 

Póki co zamówiłem Somic V2. Mam nadzieje że integra na początek wystarczy. Dziękuję za pomoc.

• Like 1