Jump to content

Wieża czy głośniki komputerowe?

Recommended Posts

Dzień dobry,
mam problem z wyborem pomiędzy wieżą od LG CM2760, a jakimiś głośnikami do komputera w podobnej cenie (np. Microlab Solo 6c albo jakieś Edifiery czy nawet Creative T3 lub podobne). Szukam wyczerpującej odpowiedzi, która mnie przekona, bo kompletnie się na tym nie znam. Szukam dokładniej czegoś co będzie ładnie grało, miało dobre basy i nie będę tego żałował. Mogę dodać tylko, że jeśli chodzi o głośniki komputerowe to nie mam karty dźwiękowej, tak więc w cenie około 600-700 złoty musiała by się jeszcze zmieścić jakaś zew. karta dźwiękowa. Liczę na pomoc :)

Raczej w wieże w tej cenie nie warto się bawić.
Microlaby Solo6C albo Edifier R1600 zagrają naprawdę przyzwoicie. Za resztę pieniędzy można kupić jakiegoś tańszego DACa USB. Najlepiej byłoby do AIM SC808 dołożyć. A jak brak pieniędzy, to jakiegoś Fiio po USB.

Edited by Guest

2 godziny temu, bachankas napisał:

Raczej w wieże w tej cenie nie warto się bawić.
Microlaby Solo6C albo Edifier R1600 zagrają naprawdę przyzwoicie. Za resztę pieniędzy można kupić jakiegoś tańszego DACa USB. Najlepiej byłoby do AIM SC808 dołożyć. A jak brak pieniędzy, to jakiegoś Fiio po USB - D03k wyjdzie najtaniej.

Nie mam możliwości kupna karty wewnętrznej niestety, ale myślałem nad jakąś zewnętrzną. P.S. Co to ten cały DAC?

Guest MichalW

DAC to przetwornik cyfrowo-analogowy. Zmienia on muzykę z płyty CD/pliku na sygnał który idzie do słuchawek/głośników. Na USB są np. Peodigy Cube BE, Dragonfly Black

DAC - czyli konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. Każde urządzenie to ma i musi mieć - zamienia zera i jedynki pliku na dysku/w CD na sygnał prądowy. Karta dźwiękowa to właśnie taki DAC :)
Najtańsze są DACe po USB - wpinasz takiego, wpinasz w niego słuchawki lub głośniki i gra.

Mam Edifiera 1600 i moja sąsiadka chciała dzwonić na policję, a miałem tylko trochę pogłośnione o 4 rano. Grają bardzo dobrze, a w tym miesiącu kupiłem kartę dźwiękową SC808 i podłączyłem na RSA, więc już w ogóle lux. Można robić imprezę na luzie.

Guest MichalW

Obydwie pary głośników zostały opisane tutaj: Polecane głośniki komputerowe Microlaby będą miały większą moc i prawdopodobnie będą głośniejsze. Ale czy lepsze tego nie wiem. Cytując bloga "często rekomendowane Solo6C, które w wersji New cierpią na mocne problemy z kontrolą jakości", więc trzeba się liczyć że mogą wystąpić jakieś problemy z jakością wykonania głośników. Pragnę też zauważyć, że przy głośnikach ważna jest też akustyka pomieszczenia, bo nawet drogie głośniki ustawione w zły sposób nie zagrają zbyt dobrze.

Mam raczej mały pokój ze skosem i zamierzam postawić głośniki na drewnianym biurku w odstępie około pół metra. Będzie dobrze?

18 minut temu, Szaku napisał:

Mam Edifiera 1600 i moja sąsiadka chciała dzwonić na policję, a miałem tylko trochę pogłośnione o 4 rano. Grają bardzo dobrze, a w tym miesiącu kupiłem kartę dźwiękową SC808 i podłączyłem na RSA, więc już w ogóle lux. Można robić imprezę na luzie.

A jeśli chodzi o bas to też jest w porządku? I czy głośniki grały bardzo tragicznie bez tej karty dźwiękowej (tak jak połowa specjalistów mówi)?

Edifiery na pewno będą łatwiejsze do rozstawienia - bass reflexy z przodu mają, mogą pod ścianą stać. Ale Solo6C też sobie poradzą, choć są większe i najlepiej dać im chociaż te 30-50 cm od ściany.

22 minuty temu, Lukaszenko_o napisał:

Mam raczej mały pokój ze skosem i zamierzam postawić głośniki na drewnianym biurku w odstępie około pół metra. Będzie dobrze?

A jeśli chodzi o bas to też jest w porządku? I czy głośniki grały bardzo tragicznie bez tej karty dźwiękowej (tak jak połowa specjalistów mówi)?

Teraz z kartą jest lepiej, ale pamiętam, że na integrze jak je pierwszy raz odpaliłem przesiadając się z Creative 5.1 Inspire T6100 to zaimponowały mi bardzo. Rzadko kiedy też mogę na nich sobie faktycznie posłuchać, ale grają solidnie i każdy kto je słyszał to chwali. Natomiast ja tam audiofilem nie byłem i chyba dopiero teraz zahaczam o strony z szumami usznymi:P. Wydaje mi się, że będziesz bardzo zadowolony, a jak w przyszłości zainwestujesz w SC808 (ja kupiłem z olx za 300 zł z wymienionymi opami) to baja.

• Like 1

• 1 year later...

Witam. Przepraszam za odkopanie ale nie chcę zakładać nowego tematu, bo mam podobny dylemat co autor. Od trzech tygodni jestem posiadaczem aim sc808, która przyfrunęła do mnie z Japonii. Zachęcony opiniami i recenzjami  w sieci zakupiłem też dt150 i  jak na razie jestem zachwycony różnicą w jakości dźwięku.  Wcześniej z integrą jako głośników używałem 5.1 Logitech X-540. Teraz z nową kartą chcę iść w stronę stereo. Zastanawiam się czy lepiej podłączyć komputer pod starą ale wciąż sprawną wieżyczkę Panasonic SA-Ak25, która stoi nieużywana  w domu, czy też lepiej zainwestować w jakieś głośniki komputerowe typu Edifier R1600 lub podobne? Przy  której opcji powinienem uzyskać lepszą jakość dźwieku? 

AIM SC808 ma wyjścia RCA więc bez problemu można podłączyć ją do wieży. Powinna mieć z tyłu wejścia AUX IN z takimi samymi końcówkami. W sumie jest to najtańsze rozwiązanie, bo nie wymaga dodatkowego zakupu. Ja też zamieniam głośniki 5.1 na stereo i na początek zamierzam podłączyć wieżę pod zewnętrznego DACa. Jeśli to rozwiązanie się nie sprawdzi, to poszukam głośników aktywnych. Rozumiem, że siedząc bezpośrednio przy komputerze będziesz korzystał ze słuchawek, a kolumny z wieży mają służyć do odsłuchu z większej odległości? Jeśli zamierzasz słuchać muzyki z bliska, z głośników rozstawionych po obydwu stronach monitora to jest bardzo prawdopodobne, że efekt nie będzie najlepszy.

Głośniki wieży zamierzałem postawić na końcach długiego 2,5 m biurka, które stoi pod oknem w małym 9m2 pokoju i skierowac je do jego środka. Siedząc przed monitorem faktycznie byłbym poza wierzchołkiem tworzonego przez nie trójkąta. Przesunięcie ich bliżej monitora jest możliwe ale zabiera sporo miejsca ze względu na ich rozmiary. W tej sytuacji chyba lepsze byłyby mniejsze zgrabne głośniki komputerowe. Ale zakładając optymalne rozstawienie co zagra lepiej? Takie Edifiery podłączone pod kartę czy podłączona przez RCA stara plastikowa miniwieża z wbudowanym wzmacniaczem i dwudrożnymi kolumienkami?