Jump to content

Zewnętrzna karta - Laptop, Android

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

Od jakiegoś czasu przeglądam bloga i wertuję to forum - niestety nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Zrezygnowałem z PC z SC808 na rzecz laptopa. Niestety, dźwięk nie zachwyca - czego można było się spodziewać.
Rozpocząłem więc poszukiwania zewnętrznej karty dźwiękowej.

Widziałem przegląd polecanych rozwiązań, czytałem też artykuły z bloga.

Kusi mnie Creative G5 ze względu na rozbudowany soft. Patrzyłem również na Nano iDSD. Myślałem o DragonFly v1.5 lub NuForce uDAC-3.

Wiem, że nikt nie podejmie za mnie decyzji, ale liczę na to, że mając większe doświadczenie w temacie będziecie w stanie coś doradzić.

Karty/DACa chciałbym używać z laptopem i z telefonem. Do laptopa podpinam Sennheiser PC 360 GAME, głośniki 2.0 (niestety również jestem na etapie zakupu nowych), a do androida dokanałówki. Nie potrzebuję więc na ten moment wzmacniacza - to wiem.

Nie wiem natomiast, która z powyższych lub może zupełnie inna pozycja byłaby optymalna.

Jeśli o budżet chodzi to chciałbym oscylować gdzieś w okolicy 500 zł +/- 150.

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.

Może spróbuj innych słuchawek. Takie "gejmerskie" twory rzadko kiedy brzmią dobrze, nawet od renomowanych producentów.
Jeżeli jednak chcesz zastąpić kartą laptopa zewnętrznym DACem, to Nano iDSD LE może być dobrym krokiem. Ma swoją baterię, więc jeżeli smartfon obsługuje OTG i masz taki kabelek, to możesz go zabrać mobilnie - natomiast pytanie, czy Twoje dokanałówki docenią lepsze źródło.

Idąc od sugerowanego Nano iDSD Le i rozważając zalety wbudowanej baterii zamówiłem Sound Blastera E5. Zobaczymy co z tego będzie. 

A czy słuchawki takie 'gejmerskie'? Całe szczęście nie świecą kolorami tęczy i grają też całkiem przyzwoicie jak na moje niewygórowane potrzeby, ale zobaczymy. Poluję obecnie na jakieś zamknięte, aby otoczeniu nie przeszkadzać :)

Tych konkretnie Sennheiserów nie znam, ale często takie "headsety" grają gorzej niż "zwykłe" słuchawki w tej cenie. Są wyjątki - Creative Fatal1ty po modach, HyperX Cloud (pierwsze, II już takie fajne nie są), ATH-PDG1.
Ale rozważając również zakup mikrofonu oddzielnie oferta dobrych słuchawek znacząco się poszerza.