Jump to content

Słuchawki zamknięte do około 1000-1200zł brzmieniem zbliżone do AKG M220 PRO

Everred
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Na wstępie podziękowania. Jakoś dwa lata temu prosiłem Was o pomoc w doborze słuchawek półotwartych do około 300zł. Doradziliście mi AKG M220 Pro, zdecydowałem też po przeczytaniu recenzji oraz ze względu na komfort, czas odsłuchu i temperatury panujące w biurze zmienić nausznice na Bayerdynamicsy EDT990. Lepszych słuchawek w życiu nie miałem, w połączeniu z fiio e11 kilimanjaro 2 dźwięk po prostu bajka, przy 3-4h dziennie komfort jaki te słuchawki z tymi nausznicami dają jest nieoceniony ale niestety tak to w życiu bywa, że szczęście nie może trwać wiecznie. Zmieniło mi się w pracy biuro, pracuję obecnie z kilkoma osobami w jednym, niewielkim pomieszczeniu, te osoby nie słuchają muzyki i dźwięk wydobywający się z moich półotwartych M220 trochę przeszkadza. Wiem, że są pewne poradniki jak domowymi sposobami przerobić je na zamknięte ale w przypadku tego modelu, który sprowadzałem przez kilka miesięcy z USA, tak genialnie zbalansowanego, z fajną sceną po prostu szkoda mi ich zepsuć. Słuchawki trafią na zasłużoną emeryturę i posłużą mi jeszcze pewnie długo w domowym zaciszu, a do pracy potrzebuję zamkniętych...

Nie jestem znawcą ani koneserem, krótko mówiąc nie znam się zbytnio, przeglądnąłem polecane słuchawki i moją uwagę zwróciły Soundmagic HP100 rev.2. Zastanawiam się czy może nie znalazłoby się coś z welurowymi nausznicami ale to chyba trochę sprzeczne z zamkniętą budową, komfort jest ważny ale przeszkadzanie innym w pracy jest nie fajne więc tym się kieruję. Może coś z nieco wyższej półki? Fajnie jakby nie były za duże i za ciężkie jak AKG 550 MK2, mam zaufanie do firmy AKG ale obawiam się rozmiaru tego modelu, do domu super, brałbym ale w pracy to trochę dziwnie bym się czuł z talerzami obiadowymi na głowie. Byłoby fajnie jakby odczucia były chociaż zbliżone do tych AKG M220 Pro bo w domu mam też zamknięte Kossy SB45 i to jest masakra na tym czegokolwiek słuchać, kupiłem je bo były tanie i miały wbudowany mikrofon do gier ale do muzyki to się to nie nadaje, nie wiem czy to wina zamkniętej konstrukcji (oby nie dotyczyło to wszystkich zamkniętych! ) czy po prostu jakości tych słuchawek ale oczekuję zdecydowanie więcej niż płytki dźwięk, nieprzyjemne basy i scena jak kabina prysznicowa...

Słucham obecnie najróżniejszej muzyki, głównie acdc, nightwish, metallica, slipknot ale też w ramach odpoczynku soundtracki z filmów i gier lub jakieś obecnie popularnych kawałków. 
Źródłem jest Spotify Premium czyli dopóki wreszcie nie wypuszczą Spotify HiFi to tylko Vorbis 320 kbs, odtwarzany z macbooka pro z wzmacniaczem przenośnym fiio e11 kilimanjaro 2 tak że wiem wiem, nie powala... Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...

Z góry dzięki za pomoc, wiem że na pewno coś fajnego doradzicie! Pozdrawiam!

EDIT: Jeszcze ewentualnie rozważam bezprzewodowe, może Bang & Olufsen BEOPLAY H4 lub Denony AH-GC20? 

Edited by Everred

Witam,

Ciężko będzie znaleźć dla nich alternatywę w formie zamkniętej. Najprościej byłoby nabyć K271 MKII, choć nie będzie to taka scena jak w M220 PRO. Być może DT150 lub DT770 byłyby też pewną alternatywą, ale to trochę inna szkoła grania. Można byłoby też myśleć nad ATH-MSR7. Jest jeszcze opcja atomowa, a mianowicie szukanie starych AKG K270, ale tam akurat nie są dla większości osób one zbyt komfortowym rozwiązaniem, gdy mają większe uszy. 

Eh, zainfekowałem sobie umysł wizją bezprzewodowych słuchawek i możliwości wyjścia z słuchawkami z domu bez chowania kabla i upychania telefonu i wzmacniacza w kieszeni, teraz mam jeszcze większy dylemat. Z drugiej strony zawsze ciekawiło mnie jak brzmią DT770, bo komfort nausznic Beyerdynamicsów już znam z moich "zmodowanych" M220 i zastanawiało mnie jak brzmią z słuchawkami do których należały :P DT150 raczej odrzuciłbym z przyczyn praktycznych, wyglądają na za duże i pewnie nie nadają się do zdjęcia na szyję. 

Widziałem w Waszych polecanych jeszcze Sennheisery Momentum 2 bezprzewodowe, jak one wypadają na tle DT770 przy założeniu że póki co dysponuję tylko fiio e11k? A jak z B&O H4 lub Denonami tymi AH-GC20? Widziałem akurat temat podobny do tego na forum i tam pisaliście o tym, że Denony charakteryzuje wzmocniony bas co nie do końca mi odpowiada chyba... Generalnie czy z bezprzewodowych słuchawek znajdzie się coś co byłoby alternatywą/konkurencją dla M220 Pro / BD DT770 (nie chodzi o cenę tylko o brzmienie)?

Edited by Everred

Momentum 2 to przyjemne i ciepłe granie ze stosunkowo małą sceną. DT770 mają dalszą średnicę i mocniej podkreśloną górę. W przypadku wirelessów świetne są DSR7BT, ale to już spory wydatek, a jeśli już to alternatywą są fantastyczne Bowersy P7 Wireless. B&O mają z tego co wiem tylko jeden model wart uwagi i nie jest to H4, zaś Denony dokładnie tak jak Pan opisał. Z wirelessów pełnowymiarowych najszybciej byłyby to właśnie DSRy, jeśli brać pod uwagę scenariusz że M220 PRO spodobały się na welurach.

Ok, a więc z przewodowych na placu boju zostają DT770, z bezprzewodowych Momentum2 oraz DSR7BT (faktycznie są drogie ale zapewne nie żałowałbym), a B&O o których Pan pisze to jaki model? Kurcze, kuszą mnie te DSRy ale 1700zł i tylko jeden sklep w Polsce je ma, lub kombinowanie z Amazonem... Eh jak to zawsze przy słuchawkach bywa, zakłada się 800-1000zł, noooo w ostateczności 1200, ale kusi żeby jednak jeszcze troszkę, troszeńkę dołożyć i nagle BACH - budżet jest podwojony hehe xD A ta stosunkowo mała scena w Momentum 2 będzie WYRAŹNIE odczuwalna po M220? Pytam bo tak jak pisałem, mam porównanie do zamkniętych Kossów SB45 i jeśli te Momentum 2 mają podobnie wąską i płytką scenę to chyba by mi się nie spodobały. 

Edited by Everred
dopisanie treści

EvilKillaruna, czytałem (chyba) Pana recenzje odnośnie DSR7 i MSR7, było tam wspomniane że nie są one doskonale izolujące, co normalnie byłoby dla mnie dużym plusem ale jednak komfort pracy kolegów z biura jest dla mnie w tym przypadku troszkę ważniejszy niż mój własny i zastanawiam się czy ta nieco luźniejsza izolacja nie będzie spowoduje wydobywania się dźwięków na zewnątrz? Podejrzewam, że w tym przypadku Momentum 2 raczej będą cichsze dla otoczenia, czy się jednak mylę?

Tak, moje. Na forum piszę spod pseudonimu aby nie powodować konsternacji u użytkowników. 

Nie do końca tak to działa. Przetwornik jeśli jest dostatecznie izolowany od otoczenia od strony puszki, nie będzie miał efektu wyciekania na zewnątrz w takim stopniu jak model otwarty lub półotwarty, ale o ile wyciek również następuje przez pady, tylko w przypadku nieprawidłowego przylegania do głowy może mieć to jakiekolwiek znaczenie. To bardziej kwestia względem Pana komfortu. 

Co do pozostałych pytań, tak, scena będzie wyczuwalna na tle M220 PRO, przynajmniej na moje uszy. DSRy są przy podwójnym budżecie, ale mają wbudowany układ DAC pracujący także po USB. Odpada więc źródło. Jeśli posiada Pan takowe, można zaoszczędzić biorąc MSRy. Jeden sklep to w zasadzie sieć salonów + dystrybutor Audio-Techniki na Polskę.

• Like 1

Dziękuję Panu za pomoc, jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem ale skłaniam się najbardziej ku DSRom. Podobnie jak poprzednio dla M220 jak tylko odbiorę wybrane słuchawki pochwalę się wyborem. Jeszcze raz dziękuję, na Pana zawsze można liczyć!