Jump to content

Karta dźwiękowa 300 zł - wybór

Recommended Posts

Więc widziałem polecane karty ze strony, jednak w moim budżecie jest kilka: Prodigy HD2 Advance DE, Xonar DX/D1, audio in motion sc8000 no i nie wiem którą kupić. Obecnie posiadam Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme audio, od dłuższego czasu, długi czas używam tej karty, jednak przy moich obecnych słuchawkach (Hyperx Cloud) słyszę statyczne bzyczenie, szum, na maksymalnej głośności, prawie na pewno jest to spowodowane kartą dźwiękową, którą i tak miałem zamiar zmienić w tym roku + słyszę też różne trzaski, np. przy włączaniu filmu na youtube, puszczaniu piosenki w winampie, włączaniu gry, co jest często irytujące i nie mogę się skupić na pracy czy czymkolwiek innym. Myślałem również o xonarze dx/xd, ogólnie to nie wiem czy opłaca się wydawać aż 300 zł (nigdy nie śledziłem za bardzo rynku kart dźwiękowych ani nie znałem się na zbytnio na dźwięku), ale chyba się skuszę na taki budżet, bo zamierzam na pewno w przyszłości kiedyś kupić dobry sprzęt audio (może nie niedługo, ale za kilka lat na pewno przyjdzie taki moment). Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i dobrym pozycjonowaniu. Głównie gram w gry (właściwie to głównie cs:go), słucham też muzyki, oglądam filmy, ale karta ma być bardziej pod gry, jeśli to w ogóle ma znaczenie przy wyborze karty dźwiękowej. Miło by było, gdyby karta miała wejście na mikrofon. Mój os to windows 10, więc dobrze by było gdybym kupił jakąś kartę która współpracuje z systemem i nie ma żadnego problemu z oprogramowaniem, sterownikami itd. Oczywiście chciałbym również taką kartę, która maksymalnie wykorzystałaby moje słuchawki. Miło byłoby gdyby ktoś doradził przy wyborze, z góry dziękuję bardzo za pomoc.

EDIT: Obejrzałem trochę recenzji i zastanawiam się nad aim sc8000, które podobno świetnie współpracują ze wszelkimi słuchawkami, ale nie ma wejścia na mikrofon (w sumie na zintegrowanej karcie jak coś jest) + czytałem, że sterowniki są stare i z win10 mogą być problemy, ktoś cokolwiek doradzi? Po zastanowieniu uznaję, że budżet pomiędzy 200 a 300 zł najbardziej mi odpowiada, 300 zł to trochę moim zdaniem za dużo jak na kartę dźwiękową, ale nie znam się, może niech ktoś się wypowie. Przypominam, karta pod słuchawki Hyperx Cloud 1, do grania. Średnio mi się chce użerać ze słabym softem, już miałem problemy z creative nie raz przy zmianie systemu z xp na 7, potem z 7 na 10. Jak ktoś mnie zapewni że na win10 wszystko gra, to raczej wezmę sc8000. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie odpisze :).

Edited by Karp

Witam,

Niekoniecznie przebicia są spowodowane samą kartą, choć oczywiście takie ryzyko jest spore. W przypadku sprzętu komputerowego każdy komponent jest podatny na wszelkiego rodzaju zakłócenia i szumy pochodzące od siebie wzajemnie. Do tego słabej jakości zasilacze komputerowe oraz kompletny brak aktywnej filtracji prądu sieciowego również mogą powodować powstawanie tego typu rzeczy. Sprzęt audio działa wtedy jak antena. 

Z SC8000 miałby Pan najbardziej dopasowaną pod słuchawki kartę z całej trójki, ale ma ona aktualnie status EOL i z tego co słyszałem na Windows 8 oraz bodajże 10 użytkownicy radzili sobie instalacją sterowników bezpośrednio przez menedżer urządzeń. Plus zawsze może Pan w ostateczności kartę odesłać w terminie 14 dni, także nawet z najgorszego scenariusza wybrnie Pan suchą nogą.

W kwestii porządkowej jeszcze: wbrew pozorom widzę co pojawia się na forum i na blogu, toteż o każdym pytaniu pamiętam. Jedynie problemem jest znalezienie odpowiedniej ilości czasu, aby móc odpowiedzieć należycie. Najczęściej ma to miejsce zbiorczo, tj. po wszystkich zapytaniach jakie padły ostatnio na blogu/forum za jednym wieczorem. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Odnośnie przebić, to wiem, czym są zazwyczaj powodowane, jednak w moim przypadku raczej jest to karta, dlatego zamierzam ją zmienić. I tak miałem kupić nową, więc zobaczę czy na nowej nadal będę miał te dźwięki, jak będę miał to będę coś kombinował dalej, zobaczy się. Na pewno chcę zmienić kartę dźwiękową tak czy siak. Hm, w takim razie muszę się pośpieszyć z zakupem tej karty, skoro nie jest już produkowana. Dzięki za pomoc. Odnośnie karty zewnętrznej, Sender, to polecano Ci chyba prodigy cube, które kosztuje 350 zł, więc raczej nie zamierzam kupować

Edited by Karp