Jump to content

Jakie słuchawki dokanałowe brzmiące najbliżej Koss KSC 75

erl
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Drodzy Państwo pomoc potrzebna w doborze słuchawek dokanałowych.

Zastosowanie głównie do podróżowania (tramwaj, pociąg itp), przede wszytkim, żeby wytłumić hałas z zewnątrz, ale też nie tracić na jakości muzyki.

Słucham obecnie głównie tidal hi-fi z motoroli z play + dragonfly black:

W domu na Pioneer se-a1000 - i to jest w moim przypadku najlepsza jakość

Sport, spacer itp - Koss KSC75 - mniej detalu, ale cudownie

No i pozostają przestrzenie dość głośne jak tramwaj. Koss nie daje rady, bo ma słabą izolację.

Kupiłem wstępnie Brainwaz delta, że niby fajne brzmienie mimo niskiej ceny, ale to jest dramat. Są niewygodne, a dźwięk względem powyższych jest tragiczny. Głównie bas i znikoma szczegółowość.

Moje pytanie, czy w ogóle jest opcja, żeby przy słuchawkach dokanałowych znaleźć przynajmniej taką scenę i jakość odsłuchu jak w KSC? 

Jeżeli byłaby możliwość zbliżyć się do Pionerów, to w ogóle byłaby bajka.

Odsłuch z dragonflye.

Budżet , najlepiej do 500 zł.

Muzyka: różna, ale ideałem byłby odsłuch klasyki w dobrej jakości mimo stukotu pojazdów szynowych.

Z góry dziękuję za pomoc

Edited by erl

Dziękuję za odpowiedź.

Po przekopaniu forum też taki trop miałem, ale nie chciałem sugerować rozwiązania w pytaniu.

Zastanawiam się jeszcze nad m750 , bo mają wg mnie lepsze rozwiązanie mocowania na uchu. Niestety te douszne pchełki zazwyczaj wypadają mi z ucha. Ale priorytetem jest jakość dźwięku.

RHA też miały całkiem nieźle notowania u Pana w recenzji.

Proszę o jeszcze jedna podpowiedź. Aune czy M750?

Cena nie ma znaczenia. 

Z góry dziękuję

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Czyli wiemy w którą stronę lecieć.

BTW 1

Te Brainwavz po kolejnych kilku dniach podejrzanie się wyrównują, a i komfort noszenia się polepszył.

BTW 2

Dzięki za super robotę na blogu. Światło w mroku ;)

• Like 1

• 5 months later...

Dzień dobry,

Wracam, po paru miesiącach.

Z historią, refleksją i głodem ;)

Aune e1 + ważka--- prze kot 

Filharmonia, klub i cała reszta w głowie

Na telefony koniecznie z z UAPP.

Niestety jest problem Panie Jakubie. WINCY, WINCY I WINCY.

Pionerry przy Aune to zupełnie co innego - aż trudno uwierzyć, ale dany utwór, aż brzmi inaczej. Scena wydaje się szersza, ale co umyka - wręczs znika w niższych rejestrach jest nieakceptowalne.

Kupiłem też dzieciakow Somici - i tu już jest dramat - z pół rzeczy nie słychać (mówiąc kolokwialnie) - sugestia a propos polecanych, dac też gwiazdki ostateczne np somic 1, aune 4, lcd max.

I teraz pytanie Panie Jakubie...

Co dalej.

Chcę kupić do domu słuchawki pełne do zestawu j.w. Te pionerry przy E1 juz nie dają radości. Z recenzji wyczytałem,że najbliżej będzie z B&w p7. Rozważam też BD T150 oraz myślałem o AQ Night Owl - z racji doskonałej ceny na dzień obecny.

Jeżeli ma Pan sugestię z czymś wyższym cenowo, również będę wdzięczny za radę.  Po ostatniej kupuję Pana sugestie w ciemno.

Pozdrawiam]

Rafał

Edited by erl

Miło słyszeć że zestaw się spodobał. 

Nie wiem czemu miałyby giazdki służyć i jaki byłby ich sens. Każda para słuchawek ma swoje wady i zalety w ramach swojej ceny. To, że LCD-4 miałyby 10 gwiazdek, a np. Aune E1 cztery gwiazdki, sugerowałoby, że te drugie grają znacznie gorzej od tych pierwszych, tymczasem w kwocie 600 zł nie da się znaleźć drugiej takiej pary dokanałówek, a i gdzie im do LCD-4, czyli słuchawek za 19000 zł. Nie mieszajmy ze sobą rzeczy, których laicy i tak nie będą w stanie rozróżnić (i tak mimo prostoty opisów sporo jest z tym problemów i męczenia wszelkimi możliwymi kanałami komunikacji). Zwłaszcza jeśli dojdzie do tego i tak subiektywna klasyfikacja oceniającego :).

Słuchawki dokanałowe a pełnowymiarowe to dwie osobne płaszczyzny operowania na dźwięku. Inne są uwarunkowania anatomiczne, inne też rzeczy wynikają wprost z konstrukcji. Słuchawki zamknięte i dokanałowe mają tą przewagę nad otwartymi, że lepiej izolują i to z tejże izolacji płynie słyszalność części dźwięków. 

Znalezienie kontynuacji dla E1 w formie pełnowymiarowej to trochę trudny temat i dosyć krótka lista modeli. P7 Wireless to jeden z nich. DT150 grają już trochę inaczej, NO także, choć same w sobie są dosyć opłacalne. Być może im właśnie mógłby Pan zaufać, ale przez pryzmat swoich uszu, a nie tego co ja powiem - proszę pamiętać, że ja to ja i swój gust też mam :)

Jako posiadacz E1 moja krótka lista modeli z podobnego kierunku obejmuje w kolejności cenowej zabytkowe AKG K270 Studio, B&W P7 Wireless, Audeze LCD-2.

Warto też mieć z tyłu głowy Audeze iSine 10 lub 20. Mają mniej basu od E1, ciemniejszą i nieco inaczej ukształtowaną górę, nie izolują, prawdopodobnie nie będą aż tak wygodne, ale to pod każdym względem dla mnie lepsze słuchawki klasowo i scenicznie od E1. Porównanie ma Pan w wątku na forum: 

Serdecznie dziękuję za odpowiedż.

Z gwiazdkami to tylko luźna sugestia.

Jak to bywa z wyborami... już wcześniej skłaniałem się w pewnym kierunku, po lekturze Pańskich recenzji.

Czyli raczej P7. Niestety nie ma już chyba możliwości ich przesłuchania, bo znalazłem jedynie możliwość zamówienia w UK.

LCD są na moim celowniku, ale jeszcze chyba musze dojrzeć do ich ceny.

Za P7 przemawiają - dla mnie - dżwięk i wygoda z racji BT.

Dokanałówki w moim przypadku są bardzo niewygodne. E1 wybrałem z powodu zastosowania - komunikacja miejska, biuro itp..... Ale to co pokazały z DF było niesamowite. Szczególnie po wygrzaniu i dodaniu UAPP.

Konkludując, dziękuje za lekkiego kopa domykającego ptroces podjęcia decyzji.

Pozdrawima i niech Pan  zyje i recenzuje milion lat :D

P.S.

Rozumiem, że AQ Night Owl  z racji przemilczenia w Pańskiej odpowiedzi, zupełnie nie wchodzi do grę?

• Like 1

Proszę uprzejmie i dziękuję.

Bynajmniej. O Night Owl napisałem tak:

44 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

NO także, choć same w sobie są dosyć opłacalne. Być może im właśnie mógłby Pan zaufać, ale przez pryzmat swoich uszu, a nie tego co ja powiem - proszę pamiętać, że ja to ja i swój gust też mam :).

Użyłem jednakże skrótu oznaczającego ich nazwę. Przepraszam jeśli nie było to zbyt czytelne.