Jump to content

DAC dla STAX SRS-3100

Recommended Posts

Jestem w trakcie kupowania STAX'a SRS-3100. Słucham muzyki z komputera stacjonarnego. Przepatrzyłem już informacje na temat SRS-3100 i ewentualnego podłączenia słuchawek do komputera.

Niestety zakup karty sc808 okazał się fatalny z powodu jej problemów technicznych. Obecnie na rynku nie można już kupić tej karty. Jestem posiadaczem AudioQuest DragonFly Black v1.5. Czy ten sprzęt może odpowiednio posłużyć słuchawkom STAX'a jako DAC?

Dziękuję za odpowiedzi. Jak na razie "uzbierałem" na słuchawki :).  Panie Jakubie dziękuję za to "na razie".

Tak, czytałem, że DAC-80 jest ideałem. A czy znajdzie się na przyszłość tańszy, polecany przez Pana DAC? Pozdrawiam i dziękuję za bloga, bo to właśnie dzięki niemu stałem się posiadaczem AKG601, a obecnie oczekuję na STAX'y.

Czy znalazłby się DAC za ok 1000 zł?

A czy ktoś coś wie o kartach SC808, czy będzie je można jeszcze kupić?

Proszę, aczkolwiek wszelkie DACi jakie sam osobiście uważam za godne polecenia są w dziale o tej samej nazwie. Sprowadzenie DACa-80 wraz z opłatami np. za pośrednictwem pepper.pl to koszt 1150 zł. W tej cenie i okolicach nie ma lepszego DACa. Można próbować ścigać się z nim Scarlettem 6i6 w trybie DAC lub customizowanym SC808, ale na tym opcje się kończą w ramach znanych mi rozwiązań. SC808 wystarczy, że będzie z nowszej rewizji i nie powinien mieć żadnych problemów. Z tego co słyszałem karty mają być ponoć dostępne w lutym i dostępność jest spowodowana opóźnieniami po stronie producenta, ale nie są to twarde informacje że tak powiem.

Proszę. Moim zdaniem jakiś nadajnik cyfrowy S/PDIF (nawet SC808, zwłaszcza że ma bardzo dobre gniazda tego typu, działające poza OPA, więc nie potrzebujące żadnych dodatkowych zakupów) + DAC-80 + jakieś w miarę sensowne kable RCA + SRS-3100 to przepis na zamknięcie tematu na bardzo długi czas, jeśli tylko tonalność słuchawek przypadnie do gustu. Nawet jeśli okazałoby się, że z wygodą mogłoby być lepiej, dostępne są np. dystanse do serii L, więc słuchawkom można nadać naprawdę przednią wygodę i akustykę. 

• Thanks 1

Po raz kolejny dziękuję za podpowiedź.

Niestety obecnie DAC-80 nie jest w takiej cenie dostępny.

Zapytam jeszcze o dwie rzeczy jako laik:

1) Jeśli miałbym DAC-80, to czy zwykłe usb nie wystarczy do przekazania informacji do DACa?

2) Czy dźwięk z karty sc808 będzie gorszej jakości niż z DACa-80?

Właśnie dotarły do mnie słuchawki. Pierwsze wrażenie jest piorunujące. Podobał mi się dźwięk AKG K601, jednak STAX'y to inna klasa. Właśnie oczekiwałem od nich tego - detaliczność. Jednak to nie tylko detaliczność, ale i muzykalność, swoboda, i szczegóły, które wprowadzają w inny świat!

Dziękuję za polecenie tych niesamowitych słuchawek. Jestem pod olbrzymim wrażeniem. Bałem się, że scena w nich będzie jakaś "mała" - ale ona jest dla mnie naturalna.

A to wszystko na razie - ze zwykłej zintegrowanej karty dźwiękowej z komputera.

Teraz czekam tylko kiedy będzie restart, aby kupić DAC'a. Pozdrawiam i polecam. Słuchawki słyszę jako wszechstronne, swobodne, muzykalne!!

• Like 1

• 3 weeks later...
Dnia 26.01.2018 o 09:35, EvilKillaruna napisał:

Proszę. Moim zdaniem jakiś nadajnik cyfrowy S/PDIF (nawet SC808, zwłaszcza że ma bardzo dobre gniazda tego typu, działające poza OPA, więc nie potrzebujące żadnych dodatkowych zakupów) + DAC-80 + jakieś w miarę sensowne kable RCA + SRS-3100 to przepis na zamknięcie tematu na bardzo długi czas, jeśli tylko tonalność słuchawek przypadnie do gustu. Nawet jeśli okazałoby się, że z wygodą mogłoby być lepiej, dostępne są np. dystanse do serii L, więc słuchawkom można nadać naprawdę przednią wygodę i akustykę. 

Chciałem nieco odgrzebać temat. Również zdecydowałem się na zestaw SRS-3100 + DAC-80. W wyżej zacytowanym fragmencie pojawia się stwierdzenie "w miarę sensowny kabel RCA". I tu jest moje pytanie: jaki interkonekt byłby sensowny do tego zestawu? Póki co mam kabel z zestawu STAX-ów, ale chciałbym nabyć coś bardziej odpowiadającego klasowo zarówno słuchawkom, jak i DAC-owi. 

Nie chciałbym wydawać na kable jakiś dużych pieniędzy, ale jednocześnie nie chciałbym, żeby kabel "kaszanił" dźwięk. Nie mam zupełnie pojęcia z jakiej półki interkontekt będzie tutaj sensownym rozwiązaniem.