Jump to content

Słuchawki dokanałowe ~600zł

rep28
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam dosyć nietypowa sprawę. Poszukuje słuchawki dokanałowe w kwocie najlepiej 600 zł, jak będzie warto dołożyć to nie ma problemu. Głównym kryterium jest aby słuchawki nie były produkowane w Chinach. Mam na myśli aby na produkcie który kupie nie będzie napisu Made in China lub assembled in China. Fajnie jak by były wyprodukowane w Japonii lub Niemczech. Nie wiem czy wymagania za ta kwotę nie są wygórowane. Fajnie jak by ktoś sporządził listę najlepiej do 2tys zł.

Druga prośbą by była pomoc w doradzeniu dla mnie osobiście słuchawek dokanałowych. Audiofil ze mnie żaden i pojęcia wielkiego nie mam. Na razie używam słuchawek Brainwavz Delta i jestem całkiem z jakość/cena zadowolony. Głównie słucham heavy rock,metal. Zdarza się że solo gitara lub muzyka "filmowa" tez się trafi. Źródłem dźwięku jest głównie smartfon Sony Xperia Z5 c chociaż był bym zainteresowany zakupem odtwarzacza. Słuchawki by się przydały w miarę wytrzymałe i małe ponieważ używam ich głownie w godzinach wieczornych jak leżę w łóżku i zasypiam z nimi.

Zwróciłem uwagę na Brainwavz M3 ale poprzez swój kształt mogą przyciskać małżowinę. RHA MA750 też wydaja się całkiem ciekawe lecz jeszcze nie słyszałem nic o tym producencie.

Ps. Są jakieś inne dobre pianki do słuchawek oprócz Comply?

Witam,

Sam fakt, że słuchawki są produkowane w Chinach i automatycznie będą z tego tytułu gorsze to niestety mit. Słuchawki produkowane w Austrii czy Niemczech potrafią mieć takie same defekty materiałowe i montażowe, jak sprzęt z Chin. Mało tego, części i tak będą produkowane w większości tam, a dopiero w danym państwie składane i brandowane jako Made in [podać nazwę]. Rozumiem, że szuka Pan w ten sposób jakości i trwałości, ale raczej nie uda się osiągnąć tego w taki sposób. Zapewniam również, że w testach i recenzjach miejsce produkcji zajmuje najmniej ważną pozycję na liście rzeczy do sprawdzenia.

M3 owszem mogą, ale nie muszą się tak zachowywać. Wiele rzeczy zależy od anatomii. Dla mnie np. są bardzo wygodne mimo, że kompletnie na takie nie wyglądają. Używam ich klasycznie - z kabelkami w dół. Nie narzekam też na jakość wykonania i trwałość. 

O ile pamiętam produkowane są również takowe przez Shure i Westone. Te ostatnie naturalnie tylko na tulejki pasujące do ich konkretnych modeli.

Pierwsze słuchawki(not made in china) ze względu na budżet max. 2tys zł powinny się jakieś znaleźć z tym kryterium. Ten wymóg ma 2 podłoża: co prawda się nie znam dobrze na słuchawkach i audio ogólnie(dlatego szukam porady) ale mając styczność z JAKIMKOLWIEK produktem wyprodukowanym w Chinach mam bardzo przykre wspomnienia/doświadczenie (słuchawki Brainwavz Delta jak na razie jedyny wyjątek). Drugi aspekt jest taki ze niby czemu w Europie zamykają fabryki i zaczynają produkować większość towaru w Azji(z wyjątkiem np. maszyn) ? Jedyna osoba którą na tym zarabia kasę to są pośrednicy i szkoda naszych nerwów na ten przedrożały tandetny towar (który w produkcji kosztuje grosze) oraz Azjatów którzy są wykorzystywani(wyjątek Japonia). Co do mitu to jeszcze nigdy nie widziałem, nie słyszałem aby jakiś chiński produkt wytrzymał dłużej niż 10 lat porównując do wzmacniacza Sony starej dobrej daty Made in Japan który działa bez zarzutów do dzisiaj. Zdaje sobie z tego sprawę że sam nic nie zdziałam i nie mając takiej dużej gotówki ciężko jest przebierać w ofertach. Zastanawia mnie również jak to jest ze firmom się opłaca produkować tak daleko i opłacając koszty transportu oraz cła nadal im się to opłaca zamiast otworzyć fabrykę na rodzimym rynku gdzie chętnych do pracy jest naprawdę dużo. Trochę zbyt mocno odbiegłem od tematu ale w dupie z tym. Nie chce tutaj się z kimś kłócić tylko przedstawiłem swoje zdanie. Wracając do tematu, zauważyłem że np. JVC produkuje w Japonii. Za wszelkie pomysły oraz propozycje będę bardzo wdzięczny.

Ps. Miał ktokolwiek styczność z produktami firmy RHA?